آموزش

۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

تریدر های ارز دیجیتال می توانند از ترید مارجین برای چندین برابر کردن اندازه اکانت ترید خود استفاده کنند. برای درک بهتر ترید مارجین و نحوه تفاوت آن با ترید عادی، لازم است که در ابتدا معنی اصطلاحات لوریج ترید و قیمت نقد شدن را بفهمیم.

لوریج (Leverage) ترید نسبتی است که تعیین می کند که دقیقا چه مقدار پول در هنگام انجام ترید مارجین توسط بروکر (Broker) به تریدر قرض داده شده است. پس به عنوان مثال، اگر تریدری ۰.۲ بیت کوین داشته باشد و بخواهد با ۱ بیت کوین ترید کند، او از لوریج ۵ استفاده خواهد کرد.

قیمت نقد شدن به سطح قیمتی گفته می شود که از بروکر در برابر از دست دادن پولی که به تریدر قرض داده است، در صورت باختن پوزیشن محافظت می کند. اگر یک دارایی به قیمت نقد شدن تریدر برسد، کل موجودی (در این مثال بالای ۰.۲ بیت کوین) از دست خواهد رفت.

توجه: ترید مارجین بسیار پر ریسک است. مبتدیان نباید با لوریج ترید کنند. توجه داشته باشید که حتی تریدر های حرفه ای نیز اغلب متحمل زیان های برجسته ای در معاملات مارجین می شوند.

در زیر لیستی از بهترین پلتفرم های کریپتویی ترید لوریج آورده شده است:

  • BitMEX
  • Deribit
  • eToro
  • ByBit
  • Plus500

مقایسه صرافی های ترید مارجین ارز دیجیتال 

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

بهترین صرافی های مارجین بیت کوین

صرافی هایی که ترید مارجین را ارائه می دهند در همه امکانات و گزینه ها مساوی نیستند. بعضی از آنها لوریج بالا و نقدینگی خوبی ارائه می دهند، در حالی که دیگران ممکن است کارمزد هایی پایین و یا گستره وسیعی از گزینه های ترید برای انتخاب داشته باشند. در نهایت، صرافیی که برای انجام ترید لوریج بیت کوین خود انتخاب می کنید بستگی به این دارد که کدام پلتفرم نیازمندی های منحصر به فرد شما را برآورد کند. با در نظر گرفتن این موضوع، ۹ تا از بهترین پلتفرم های ترید مارجین را انتخاب کرده ایم که گزینه های زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند و می توانید با توجه به نیاز خود به انتخاب بپردازید.

صرافی بیت مکس (BitMEX)

این صرافی از لحاظ پایین بودن کارمزد بهترین است و شناخته شده ترین صرافی برای ترید مارجین کریپتو می باشد. این صرافی در خلال نیم دهه عملکرد خود اعتباری عالی در فضای این صنعت کسب کرده است.

نقاط قوت این صرافی

می توان تا لوریج ۱۰۰ را به کار برد.

ارز های دیجیتال زیادی را پشتیبانی می کند.

نیازمندی های احراز هویت آن، آسان و بی دردسر می باشد.

نقاط ضعف این صرافی

برای شهروندان ایالات متحده در دسترس نیست.

سطح کاربری پیچیده ای دارد.

گزینه ای برای فیات ندارد.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت بیت مکس این است که دارایی های زیادی را برای ترید ارائه می دهد و تنوع خوبی را در این زمینه فراهم کرده است. ۸ سی اف دی ارز دیجیتال مختلف در این صرافی موجود است که از آن جمله می توان بیت کوین (XBT)، ایاس (EOS) و ریپل (XRP) را نام برد.

جالب در اینجا است که در حالی که بیت مکس اجازه باز شدن قرارداد برای چندین ارز دیجیتال را می دهد، اینها در واقع به صورت بیت کوین خرید و فروش می شوند که درک این مفهوم برای تریدر های جدید تر می تواند مشکل باشد. بنابراین یقینا بیت مکس مناسب افراد مضطرب و ترسو نیست و برای تریدر های باتجربه تری طراحی شده که با لوریج و محصولات آن آشنایی دارند.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

برای قرارداد های دائمی و آتی سنتی، بیت مکس کارمزد ۰.۰۲۵ را برای فروشنده و کارمزد ۰.۰۷۵ را برای خریدار در نظر گرفته است. علاوه بر این، قرارداد های آتی بیت کوین دارای کارمزد تسویه ۰.۰۵ درصد می باشند و این در حالی است که محصولات دیگر بدون هزینه تسویه می شوند.

بیت مکس برای ارائه تعدادی از بالاترین لوریج ها در این کسب و کار معروف است که تا لوریج ۱۰۰ برای محصولات بیت کوینی موجود است و به مشتریان اجازه می دهد که با مارجین اولیه تنها ۱ درصد پوزیشن باز کنند.

متاسفانه وقتی که صحبت از ترید مارجین بیت کوین به عمل می آید، وضعیت برای شهروندان ایالات متحده مطلوب نیست و تنها چند پلتفرم محدود این ویژگی را برای آنها ارائه می دهند. اما بیت مکس یکی از این پلتفرم ها نیست و در ایالات متحده موجود نمی باشد.

در کل، با توجه به اقدامات امنیتی قوی و نقدینگی عالی موجود برای کاربران، بیت مکس به آسانی در میان بهترین پلتفرم های ترید مارجین کریپتو در بازار می باشد. اگر می خواهید در مورد بیت مکس بیشتر یاد بگیرید، می توانید بررسی های بیشتری را از طریق لینک های زیر مورد مطالعه قرار دهید.

لینک ۱

لینک ۲

Deribit (بهترین گزینه برای ترید اختیارات)

اگرچه Deribit شهرت پلتفرم های مشابه را ندارد اما هنوز هم به دلیل گستره وسیع محصولات بیت کوینی که ارائه می دهد، خود را در این رقابت سر پا نگه داشته است.

نقاط قوت

کارمزد های رقابتی ترید

لوریج را می توان تا ۱۰۰ انتخاب کرد.

نیازمندی های شناخت مشتری آن آسان می باشد.

نقاط ضعف

تنها سی اف دی های بیت کوین پشتیبانی می شود.

نسبتا نقدینگی پایینی دارند.

مت زمان تاسیس آن کمتر از پلتفرم های رقیب می باشد.

Deribit برای اختیارات بیت کوین و قرارداد های آتی بیت کوین ساخته شده است و یکی از تنها پلتفرم هایی است که به مشتریان اجازه می دهد که به ترید سی اف دی های بیت کوین با لوریج تا ۱۰۰ بپردازند. در حال حاضر، Deribit برای اکثر بخش های جهان از جمله اتحادیه اروپا، آمریکا و آمریکای جنوبی در دسترس است.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

یکی از ویژگی های برجسته Deribit پلتفرم آزمایشی آن می باشد که به کاربران اجازه می دهد که با ۱۰ بیت کوین پول مجازی عملکردی آزادانه داشته باشند. این به کاربران جدید تر کمک می کند که به طور موثر ترید آتی و اختیارات را درک کنند و وجوه خود را به خطر نیاندازند.

Deribit در حال حاضر کاملا یک پلتفرم ترید لوریج بیت کوین و اتریوم می باشد. با این وجود، این صرافی به این حقیقت اشاره کرده که آنها ممکن است دارایی های بیشتری را در آینده اضافه کنند.

کارمزد این صرافی در معاملات آتی برای خریداران بین ۰.۰۵ درصد و ۰.۰۷۵ درصد می باشد، این در حالی است که معاملات اختیارات برای خریداران و فروشندگان دارای کارمزد ۰.۰۴ درصد می باشد. در مورد بازار های آتی، بازار گردان ها می توانند تخفیفی تا ۰.۰۲۵ درصد دریافت کنند.

Deribit در مورد امنیت از چیزی کم نگذاشته است و ۹۵ درصد از وجوه کاربران در انبارش آفلاین می باشد و همچنین تایید هویت دو عاملی نیز برای اکانت های مشتریان در نظر گرفته شده است.

eToro (برای مبتدیان بهترین می باشد)

eToro از ۲۰۰۷ یکی از شناخته شده ترین بروکر های آنلاین بوده است و به عنوان یکی از بازیگران اصلی در شکل دادن به صنعت سرمایه گذاری آنلاین مخصوصا با توجه به تمرکز ترید اجتماعی آن تلقی شده است.

نقاط قوت

گستره وسیعی از دارایی ها برای ترید موجود می باشد.

توصیه های ترید اجتماعی

اعتبار عالی

نقاط ضعف

مینیمم برداشت ۵۰ دلار می باشد.

مارجین ۲:۱ بیشینه در ترید لوریج کریپتو

ترید مارجین برای شهروندان ایالات متحده موجود نیست.

eToro علیرغم اینکه برای سی اف دی و گزینه های ترید فارکس خود محبوب ترین است، همچنین یکی از معدود پلتفرم هایی است که ترید لوریج بیت کوین را ارائه می دهد و به مشتریان خود اجازه می دهد که به ترید ۱۵ ارز دیجیتال مختلف بپردازند.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

در eToro هر ابزاری دارای محدوده لوریج خود و مقدار قرض ماکسیمم می باشد، برای جفت های کریپتو/فیات و کریپتو/کریپتو، لوریج در ۱ یا ۲ تنظیم می شود، در حالی که ابزار های دیگر می توانند به طور برجسته ای بالاتر باشند که از جمله در فارکس تا لوریج ۴۰۰ موجود می باشد. بنابراین این نکته مهم است که توجه داشته باشید که ترید مارجین ارز دیجیتال برای شهروندان ایالات متحده در eToro موجود نیست.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

eToro مانند اکثر بروکر ها کارمزد شفافی برای ترید ارائه نمی دهد و با توجه به جفت ترید، این کارمزد در دامنه ۰.۷۵ درصد تا ۲.۹درصد قرار دارد.

در حال حاضر، این پلتفرم در بیش از ۱۴۰ کشور عملکرد دارد و اکثریت عظیمی از کشور ها قادر به استفاده از خدمات آن می باشند. در حال حاضر، کشور هایی که نمی توانند از این پلتفرم استفاده کنند کانادا، ژاپن و ترکیه می باشند و شهروندان ایالات متحده هم که در خارج از ایالات متحده هستند، نمی توانند از این پلتفرم استفاده کنند.

ByBit (برای سواپ دائمی بهترین می باشد)

ByBit یک صرافی نسبتا جدید ماخوذات ارز دیجیتال است که بر سواپ های دائمی برای بیت کوین و آلت کوین های اصلی متمرکز می باشد. این صرافی تا لوریج ۱۰۰ را ارائه می دهد.

نقاط قوت

تا لوریج ۱۰۰ را ارائه می دهد.

نیاز به مقررات شناخت مشتری نیست.

کارمزد های ترید پایین می باشد.

نقاط ضعف

شهروندان ایالات متحده اجازه فعالیت ندارند.

نقدینگی کمتری از بیت مکس و Deribit موجود است.

ByBit در مارس ۲۰۱۸ بنیان گذاری شد و در جزایر ویرجین انگلیسی ثبت شد. دفتر های اصلی این صرافی در سنگاپور واقع هستند و دفاتر عملیاتی آن در هنگ کنگ مستقر هستند. موتور ترید قدرتمند آن و سطح کاربری کاربر پسندانه آن، این پلتفرم را قادر کرده که سریعا در حد ۳ صرافی برجسته مارجین کریپتو از لحاظ حجم قرار بگیرد. این صرافی در حال حاضر به طور متوسط از منظر حجم ۸۰۰ میلیون دلار را پردازش می کند. کارمزد ترید این صرافی همچنین بسیار رقابتی می باشد: خریداران کارمزد ۰.۰۷۵ درصد می پردازند و فروشندگان نیز تنها کارمزد ۰.۰۲۵ درصد پرداخت می کنند.

علاوه بر این، یک کارمزد وجه نیز هر ۸ ساعت یکبار مطالبه می شود که بستگی به انحراف قیمت این صرافی از قیمت شاخص آن دارد. در نهایت باید توجه داشت که اگرچه این صرافی نیازمند قوانین تایید مشتری نیست اما شهروندان آمریکایی را تحریم کرده و اکانت هایی را که با آی پی آمریکا به این صرافی وارد شوند، مسدود می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این صرافی می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

BitHoven

BitHoven اگرچه هنوز در فضای ترید مارجین نسبتا جدید می باشد اما با ارائه یک اپلیکیشن موبایلی کاربر پسند و پشتیبانی مشتری سریع خود را متمایز کرده است.

نقاط قوت

سرویس مشتری عالی ۲۴ ساعته و هر روزه

موجود بودن برای شهروندان ایالات متحده

ترید مارجین آزمایشی رایگان

نقاط ضعف

انتقال بانکی یا کارت اعتباری پذیرفته نمی شود.

کمتر از یک سال قدمت دارد.

در ابتدا و مهمتر از همه باید گفت که ترید مارجین اقدامی ریسک آلود است که بسیاری از صرافی ها به طور مناسب مقدمات آن را فراهم نمی کنند. این قضیه در مورد BitHoven صدق نمی کند. این صرافی یک نسخه آزمایشی منحصر به فرد از پلتفرم خود را ارائه می دهد که کاربران را قادر به انجام ترید مارجین می کند بدون اینکه ریسک از دست رفتن سرمایه واقعی در میان باشد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

اما این تنها روشی نیست که با آن BitHoven تریدر های جدید را به پلتفرم خود دعوت کند. در زمان این نوشتار، این صرافی به کاربران جدید هدیه خوش آمد به ارزش ۱۰۰ دوج کوین (DOGE) می دهد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

از منظر لوریج، محدوده ۲۰ برابری این صرافی پایین تر از محدوده ۱۰۰ برابری رقبایی مانند بیت مکس است. اما این مقدار هنوز هم بالاتر از آنچه است که پلتفرم هایی مانند بیت فینکس و بایننس در عملکرد ترید مارجین خود ارائه می دهند.

کارمزد های ترید BitHoven که به میزان ۰.۲ درصد می باشد برای یک صرافی ترید مارجین متوسط تلقی می شود. این هزینه ها به ۱۴ جفت ترید موجود از جمله BTC/USD، ETH/USD، LTC/USD و دیگر ارز های دیجیتال با حجم بازار بالا اعمال می شود.

مهم است توجه داشته باشیم که BitHoven نوعی ادغام API قدرتمند ارائه می دهد. این قابلیت به اپلیکیشن های خارجی مانند بات های ترید اجازه می دهد که به صرافی متصل شوند و ترید ها را برای کاربر انجام دهند.

علاوه بر این، همه ویژگی های امنیتی مانند تایید از طریق ایمیل و یا احراز هویت دو عاملی را می توان به آسانی فعال کرد و محافظت از وجوه را تضمین کرد. اگر هر گونه شک و تردیدی در خلال این فرآیند ایجاد شود، سرویس مشتری یقینا موجود خواهد بود.

در نهایت باید گفت که BitHoven بر خلاف اکثر صرافی های ترید مارجین کریپتو کاربران را ملزم به اجرای تایید هویت کامل نمی کند.

PrimeXBT

PrimeXBT یک صرافی مارجین نسبتا جدید است که با ارائه لوریج تا ۱۰۰۰ برای دارایی های سنتی معینی و لوریج ۱۰۰ برای ارز های دیجیتال سریعا محبوبیت زیادی کسب کرده است.

نقاط قوت

تا لوریج ۱۰۰ را برای بیت کوین و آلت کوین ها ارائه می دهد.

نقدینگی بالایی دارد.

کارمزد های خیلی پایینی دارد.

نقاط ضعف

در ایالات متحده با محدودیت مواجه می باشد.

پلتفرم نسبتا جدیدی است.

PrimeXBT در ۲۰۱۸ بنیان گذاری شد و سریعا فعالیت های خود را در بیش از ۱۵۰ کشور توسعه داد. این پلتفرم با فراهم نمودن بیش از ۳۰ دارایی از جمله ارز دیجیتال، فارکس و کالا ها متمایز می باشد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

فارکس و کالا ها را در این صرافی می توان با لوریج تا ۱۰۰۰ ترید کرد. اما به دلیل وجود نوسانات بالا در ارز های دیجیتال، این ارز ها را می توان با لوریج تا ۱۰۰ ترید کرد.

کارمزد های برداشت و واریز در صرافی های ترید مارجین کریپتو رایج می باشند. PrimeXBT به طور شگفت انگیزی کارمزد ترید پایینی دارد که این کارمزد برای دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و دیگر ارز های دیجیتال ۰.۰۵ درصد می باشد.

PrimeXBT همچنین در زمینه امنیتی از پیشگامان این فضا می باشد. دارایی های دیجیتال شما همیشه به صورت آفلاین ذخیره خواهد شد و دسترسی به اکانت را می توان به آسانی توسط تایید هویت دو عاملی و تایید ایمیلی محافظت نمود.

علاوه بر این، PrimeXBT نیز مانند بیت مکس کاربران را قادر به سفارشی کردن داشبورد ترید خود با ابزار های کشیدن و رها کردن می کند.

Plus500

Plus500 از زمان راه اندازی آن در ۲۰۰۸ تا کنون موفق و موفق تر شده است و حالا بیش از ۲۰۰۰۰۰ مشتری از سراسر جهان دارد و این عمدتا به دلیل تنوع دارایی هایی است که برای کاربرانش فراهم می کند.

نقاط قوت

گستره وسیعی از طبقه های دارایی پشتیبانی شده

اعتبار بدون عیب

در حوزه های قضایی زیادی قانون گذاری شده و مجاز می باشد.

نقاط ضعف

دارایی های دیجیتال پشتیبانی شده محدود

ماکسیمم لوریج ۲ می باشد.

در ایالات متحده موجود نمی باشد.

این صرافی خودش را به عنوان پلتفرم ترید سی اف دی شماره یک اروپا توصیف می کند و به مشتریان اجازه می دهد که گستره وسیعی از دارایی ها از جمله سهام، فارکس، کالا و البته ارز های دیجیتال را ترید کنند.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

این صرافی حدود ۱۲ ارز دیجیتال را برای ترید در صرافی خود فراهم آورده است و همه ارز های دیجیتال اصلی از جمله بیت کوین، اتریوم و ریپل پوشش داده شده اند.

این ارز های دیجیتال را می توان با لوریج تا ۲ ترید کرد، این در حالی است که دیگر دارایی ها را می توان با لوریج تا ۳۰ ترید کرد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

Plus500 به عنوان یک بروکر، سرویس های خود را از طریق اسپرد (Spread) خرید/فروش جبران می کند. این اسپرد در خلال روز می تواند متفاوت باشد. در کل، این اسپرد ها را می توان کاملا تنگ تلقی کرد، این در حالی است که اکانت آزمایشی نامحدود این صرافی به کاربران اجازه می دهد که این پلتفرم را بدون هزینه تست کنند.

این صرافی خدمات خود را برای مشتریان بین المللی در بیش از ۵۰ کشور فراهم می آورد اما برای مشتریان از ایالات متحده قابل دسترس نمی باشد. Plus500 به دلیل اندازه و دامنه پلتفرم ترید آن برای تریدر های حرفه ای بسیار مناسب می باشد.

برای استفاده از این پلتفرم، همه کاربران نیاز به تایید هویت و تایید آدرس دارند. این فرآیند معمولا به صورت آنلاین خیلی سریع انجام می گیرد اما در بعضی از موارد می تواند بیشتر به طول بیانجامد.

بیتفینکس (Bitfinex)

بیتفینکس بعد از راه اندازی در ۲۰۱۲ سریعا تبدیل به نامی خودمانی در فضای ارز های دیجیتال شد و این به دلیل نقدینگی عالیی است که برای دارایی های دیجیتال اصلی فراهم می کند. BTC/USD و ETH/USD محبوب ترین جفت ترید های این صرافی می باشند.

نقاط قوت

حجم عالی برای دارایی های اصلی

امور مالی همتا به همتا موجود می باشد.

گستره وسیعی از انواع سفارش موجود می باشد.

نقاط ضعف

سابقه امنیتی آن بی عیب و نقص نمی باشد.

ماکسیمم لوریج ۳.۳ است.

گزینه های خرید محدودی دارد.

بیتفینکس گستره وسیعی از ارز های دیجیتال را پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد که بسیاری از اینها را با لوریج تا ۳.۳ ترید کنند و تامین وجه از طریق پلتفرم قرض دهی همتا به همتای بیتفینکس فراهم می شود.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

بیتفینکس از منظر کارمزد نسبتا استاندارد است و این کارمزد برای فروشندگان ۰.۱ درصد و برای خریداران ۰.۲ درصد می باشد. امکان تخفیف بیشتر برای تریدر های حجم بالا موجود می باشد.

بیتفینکس همچنین بین ۱۵ تا ۱۸ درصد از کارمزد های جمع شده توسط فراهم کنندگان ترید مارجین را هزینه می کند.

به منظور استفاده از بیتفینکس برای ترید مارجین، مشتریان نیاز به تایید اکانت با کامل کردن تایید هویت خود می باشند. بیتفینکس خدمات خود را برای مشتریان در اکثر بخش های جهان ارائه می دهد اما چند مکان خاص شامل این سرویس ها نمی شوند که از جمله آنها می توان کوبا، ونزوئلا و پاکستان را نام برد.

بیتفینکس چندین گزینه امنیتی را برای مشتریان فراهم نموده است که از جمله آنها می توان به تایید هویت دو عاملی و مجاز کردن آدرس آی پی دلخواه خود اشاره کرد.

علیرغم این، بیت فینکس بیش از یک بار به مخاطره افتاده است که از آن به بعد امنیت خود را بالا برده است و ۹۹.۵ درصد از وجوه کاربران را به صورت آفلاین ذخیره می کند و مرتبا نفوذ به این صرافی را تست می کند.

کراکن (Kraken)

کراکن در حال حاضر در میان صرافی های برجسته ارز دیجیتال قدیمی ترین می باشد که در سال ۲۰۱۱ توسط Payward Inc راه اندازی شد. کراکن در خلال این سال ها خود را به عنوان یکی از محبوب ترین صرافی ها برای تریدر های دلاری مطرح کرده است.

نقاط قوت

تا لوریج ۵ را برای بعضی از دارایی ها ارائه می دهد.

کارمزد ترید معقولی دارد.

برای اکثر دارایی ها نقدینگی آن عالی می باشد.

نقاط ضعف

پشتیبانی مشتری آن ضعیف می باشد.

نیازمندی های تایید هویتی گسترده ای دارد.

جفت های ترید کریپتو/کریپتو معدودی دارد.

در کل، کراکن چندین ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند و نقدینگی بسیار خوبی برای اکثر آنها ارائه می دهد. جفت های بیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش با فیات از محبوب ترین ها می باشند.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

در مورد کارمزد مارجین، کراکن یک کارمزد افتتاح بین ۰.۰۱ درصد و ۰.۰۲ درصد با توجه به جفت ترید شده می گیرد، علاوه بر این دارای کارمزد رول اور (rollover) بین ۰.۰۱ و ۰.۰۲ درصد هر ۴ ساعت می باشد.

ترید مارجین تنها برای اکانت هایی در دسترس است که کاملا تایید شده باشند و حداقل به سطح استارتر رسیده باشند که این سطح نیازمند اطلاعات اساسی مانند نام، تاریخ تولد و آدرس می باشد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

اکانت های سطح استارتر دارای پایین ترین محدوده قرض گیری مارجین می باشند اما با کامل کردن اقدامات تایید هویتی دیگر می توان این محدوده را به طور چشم گیری افزایش داد و سطح اکانت خود را به Intermediate یا Pro Status رساند.

کراکن به مشتریان خود اجازه می دهد که به ترید مارجین چندین جفت ارز دیجیتال مختلف بپردازند که ۸ ارز مبنا و ۴ ارز ثانویه پشتیبانی می شود.

ماکسیمم لوریج موجود بستگی به جفت ترید دارد اما می تواند در بین ۲ تا ۵ برای جفت هایی مانند XBT/USD و ETH/USD باشد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

این صرافی سابقه امنیتی بی عیب و نقصی دارد و در اکثر کشور ها موجود می باشد. کراکن انتخابی عالی برای آنهایی است که در جستجوی ترید مارجین هستند.

معرفی پولونیکس (Poloniex) به عنوان پاداش خواندن این مقاله

پولونیکس یکی از شناخته شده ترین نام ها در صنعت ارز دیجیتال می باشد و به طور ویژه ای در میان تریدر های مارجین معروف می باشد زیرا یکی از اولین صرافی هایی است که این ویژگی را ارائه داده است.

نقاط قوت

کارمزد ترید پایین

این صرافی برای ترید مارجین و قرض دهی مشهور می باشد.

می توان آلت کوین های زیادی را در این صرافی انتخاب کرد.

نقاط ضعف

بعضی از دارایی ها نقدینگی پایینی دارند.

ترید مارجین برای مشتریان ایالات متحده موجود نیست.

قوانین شناخت مشتری برای همه مشتریان اجباری می باشد.

اگرچه پولونیکس مانند قبل مشهور نیست اما هنوز در فضای کریپتو اعتباری عالی دارد و اخیرا بعد از کاهش دادن کارمزد ترید به تنها ۰.۰۸ درصد برای فروشندگان و ۰.۲ درصد برای خریداران، حمایت بیشتری را جلب کرده است.

پولونیکس برای قرض دهی مارجین از قرض دهندگان ۱۵ درصد از سود کسب شده را مطالبه می کند و این در حالی است که قرض گیرندگان لازم است یک نرخ سود توافق شده را پرداخت کنند.

پولونیکس در حال حاضر اجازه ترید مارجین تا لوریج ۲.۵ را می دهد و یکی از چند پلتفرمی است که اجازه ترید آلت کوین را با لوریج می دهد.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

پولونیکس بیش از ۵۰ ارز دیجیتال مختلف را برای ترید در پلتفرم خود ارائه می دهد، اگرچه تنهای ارز های محبوبی مانند بیت کوین، لایت کوین و بت (BAT) دارای حجم خوبی می باشند. حدود نصف جفت ترید ها در این صرافی حجم پایینی دارند.

ترید مارجین ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

پولونیکس در ۲۰۱۸ گزینه های قرض دهی مارجین و ترید مارجین را برای مشتریان ایالات متحده برداشت که این ناشی از بلاتکلیفی قانونی در مورد این قبیل امکانات بود.

باید گفت که این ویژگی هنوز برای اکثر کشور ها موجود است اما برای مشتریان آلمانی، پاکستانی و چینی موجود نیست.

شناخت مشتری برای همه اکانت ها باید انجام گیرد و از مشتریان خواسته می شود که نام و آدرس خود را فراهم کنند و همچنین مدرک شناسایی خود را فراهم آورند تا بتوانند از امکانات این صرافی استفاده کنند.

اما این صرافی نما های امنیتی بسیار خوبی ارائه می دهد که این می تواند انتخابی خوب برای افرادی باشد که نگران امنیت وجوه خود می باشند.

مزایای ترید کریپتو با لوریج

ترید مارجین به عنوان یک نمای ترید پیشرفته به تریدر های دانا اجازه می دهد که با باز کردن پوزیشن هایی بسیار بزرگتر از موجودی حساب خود و با قرض گرفتن وجوه از جایی دیگر، بر قابلیت سودآوری ترید خود بپردازند. در بسیاری از صرافی ها که از ترید مارجین پشتیبانی می کنند، کاربران همچنین قادر به فراهم کردن وام های مارجین هستند که می توانند سودی سالم را از قرض خود و با ریسک بسیار کم بدست آورند.

لوریج شما را قادر می کند که به معامله با بیش از سرمایه خود بپردازید. با استفاده از لوریج قادر خواهید بود که بیش از حد معمول سود کسب کنید و با وجود لوریج بزرگی مانند ۱۰۰، سود های کوچک تبدیل به سود هایی فوق العاده می شوند.

لوریج تریدر ها را قادر می کند که مقادیر بالاتری از یک دارایی خاص بخرند که بدون لوریج خرید این مقدار برای تریدر میسر نمی بود. به عنوان مثال، اگر یک صرافی به شما اجازه خرید بیت کوین با لوریج ۲ دهد، شما قادر به خرید دو برابر مقدار بیت کوینی خواهید بود که از لحاظ تکنیکی تواناییش را دارید. در این حالت، مابقی را از صرافی یا قرض دهندگان می گیرید.

این شما را قادر می کند که از حرکت های قیمت سود ببرید و سودآوری شما را افزایش می دهد و اجازه کسب سود های عظیم از سرمایه گذاری های کوچک را می دهد.

ترید مارجین باعث می شود که بتوانید اقدام به فروش استقراضی کنید. اگرچه بسیاری از ترید های مارجین مربوط به پوزیشن هایی هستند که انتظار می رود به مرور زمان بر ارزش آنها افزوده شود اما امکان فروش استقراضی ارز های دیجیتال نیز وجود دارد که در این حالت شرط بندی می شود که ارزش یک دارایی دیجیتال خاص پایین خواهد رفت.

این اساسا بدین معنی است که امکان سودآوری بدون در نظر گرفتن جهت بازار وجود دارد. به همین دلیل، اگر شما می توانید پیش بینی کنید که چه وقتی بازار افت می کند، می توانید پوزیشن ایجاد کنید و سود خوبی را در پلتفرم های ترید مارجین کسب کنید. به عنوان مثال، اگر اقدام به فروش استقراضی بیت کوین در خلال ۲۰۱۸ می کردید، قادر به کسب ۴۰۰ درصد سود می بودید و از ضرر های برجسته ای که بسیاری از تریدر ها در این دوران متحمل شدند، اجتناب می کردید.

با استفاده از لوریج و ترید مارجین می توانید ریسک طرف مقابل را کاهش دهید. علاوه بر اینکه ترید مارجین کریپتو دارای قابلیت سودآوری بسیار می باشد، این نوع ترید می تواند ریسک طرف مقابل را نیز کاهش دهد که این به عنوان ریسکی تعریف می شود که طرف مقابل در یک قرارداد در برآورد کردن الزامات توافق شده با شکست مواجه شود.

در ترید مارجین بیت کوین، مارجین اولیه فراهم شده اساسا تضمین می کند که طرف قرض گیرنده در پرداخت با مشکل مواجه نشود. به طور مشابهی، ترید در یک سرویس متمرکز که به طور خودکار به تطابق، اجرا و نقد کردن پوزیشن ها می پردازد، تضمین می کند که طرفین قرارداد نتوانند از الزامات خود فرار کنند.

هزینه ها و ریسک های ترید مارجین

ترید مارجین عمدتا به عنوان یک تکنیک ترید پیشرفته تلقی می شود، اگرچه این نوع ترید می تواند منجر به سود هایی خارق العاده شود اما در صورتی که ندانید چکار می کنید، امکان از دست دادن پول به آسانی نیز وجود دارد. علی الخصوص، ترید مارجین کریپتو یکی از پر ریسک ترین انواع ترید می باشد و اگر فاقد دانش در مورد خطا ها و اشتباه های رایج باشید، این نوع ترید می تواند به تجربه ای سخت تبدیل شود.

در این نوع ترید ریسک از دست دادن تمام سرمایه مطرح است. همان طور که ترید مارجین می تواند سود شما را چندین برابر کند، وقتی که بازار به نفع شما نباشد، ضرر ها نیز به همان میزان بزرگ خواهند شد. این مخصوصا برای تریدر های کریپتو در پوزیشن های لوریج بالا نگران کننده است زیرا بازار کریپتو برای نوسانات زیاد خود مشهور است و حرکت های وحشیانه قیمت در این بازار نسبتا رایج است. بیشترین بهایی که می تواند از دست برود به عنوان بهای نقد شدن شناخته شده است که صرافی در این بها به طور خودکار پوزیشن را می بندد و اجازه نمی دهد که قرض دهنده هیچ پولی از دست بدهد.

به همین دلیل، پوزیشن هایی که با لوریج بالا ایجاد می شوند، اگر بازار سریعا علیه شما عمل کند، به آسانی نقد شده و یا در معرض مارجین کال قرار می گیرند و این منجر به از دست رفتن کامل مارجین اولیه فرد می شود. در کل، بهترین کار این است که ترید لوریج بیت کوین را به آهستگی شروع کرد و پوزیشن هایی با لوریج پایین ایجاد کنیم تا اینکه مشکلی با ریسک های موجود نداشته باشیم.

لازم است که کارمزد های قرض دادن برای مارجین قرض گرفته شده پرداخت شود. در اکثر موارد، صرافی های ترید مارجین بیت کوین، مارجین اضافی مورد نیاز برای باز کردن یک پوزیشن را برای تریدر فراهم می کنند، البته این همراه با هزینه ای می باشد. بر خلاف ترید های استاندارد که معمولا کارمزد ترید ساده ای را متحمل می کنند، ترید های مارجین معمولا دارای یک هزینه اضافی درگیر می باشند که کارمزد های تامین وجه نامیده می شود.

کارمزد های تامین وجه معمولا کسری از درصد می باشند اما اغلب به مرور جمع می شوند و بر اساس زمانی که پوزیشن باز مانده افزایش پیدا می کنند. برای پوزیشن های کوتاه مدت، کارمزد های تامین وجه اغلب ناچیز هستند. این در حالی است که پوزیشن های دراز مدت باز می تواند اقدامی پر هزینه باشد و کارمزد های تامین وجه اگر کنترل نشوند، بخش قابل ملاحظه ای از سود شما را می برند.

استراتژی های ترید مارجین بیت کوین

راه اندازی سرویس معاملات مارجین در صرافی بایننس ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب ۹ مورد از بهترین صرافی های مناسب برای ترید مارجین + بررسی مزایا و معایب

مانند هر سرمایه گذاری دیگری، کار عاقلانه این است که قبل از به خطر انداختن پول خود، بازار هدف خود را بشناسیم. از آنجا که اکثر دارایی های دیجیتال دارای حجم بازار نسبتا کمی هستند، آنها مستعد نوسانات شدید قیمت خواهند بود که آن می تواند در نتیجه اخبار خوب و بد و احساسات کلی بازار باشد. این نوسانات برای تریدر های مارجین می تواند هم خوب و هم بد تلقی شود و به تریدر ها اجازه می دهد که با اطمینان به خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال بپردازند.

باز کردن پوزیشن لانگ (Long) اساسا به این معنی است که شما انتظار دارید قیمت بیت کوین یا یک ارز دیجیتال دیگر در آینده افزایش پیدا کند. با باز کردن یک پوزیشن لانگ لوریج دار، شما اساسا می توانید رشد پورتفوی خود را چندین برابر کنید. به عنوان مثال، فرض کنید که قیمت حال حاضر بیت کوین ۵۰۰۰ دلار باشد. شما انتظار دارید که قیمت بیت کوین در ۳ ماه آینده ۱۰ درصد افزایش پیدا کند و به ۵۵۰۰ دلار برسد. حال فرض می کنیم که شما تریدی را با لوریج ۶ باز کرده اید و مقدار ۳۰۰۰۰ دلار بیت کوین را با استفاده از مارجین اولیه خود خریده اید و به طور اتوماتیک پوزیشن را طوری تنظیم کرده اید که در ۵۵۰۰ دلار بسته شود. سه ماه بعد، پوزیشن شما بسته می شود و از یک سود مناسب ۶۰ درصدی یا ۳۰۰۰ دلاری برخوردار می شوید.

با توجه به اینکه افراد زیادی انتظار رشد عظیمی از بیت کوین در آینده دارند، ترید لوریج این پتانسیل را دارد که سرمایه گذاری های کوچک را به مقادیری عظیم بدل کند و برای این کار نیازی نیست منتظر شویم تا قیمت بیت کوین زیاد افزایش پیدا کند.

بر خلاف پوزیشن های لانگ، پوزیشن های دیگری وجود دارند با نام شورت (Short) که پوزیشن هایی نزولی هستند. در این حالت، تریدر ها انتظار دارند که یک دارایی در خلال قرارداد قیمتش کاهش پیدا کند. ارز های دیجیتال طبقه پر نوسانی از دارایی هستند و مستعد تجربه کردن افت قیمت ناگهانی می باشند. این دارایی ها گاها ۵ تا ۱۰ درصد از ارزش خود را ظرف چند روز از دست می دهند. اگرچه نگهدارندگان این دارایی ها ممکن است از این نوسانات بترسند اما این می تواند برای تریدر های شورت بسیار ارزشمند باشد زیرا آنها می توانند سود برجسته ای با باز کردن پوزیشن های شورت با پیش بینی این افت ها کسب کنند.

به عنوان مثال، فرض کنیم که شما اخیرا اخباری منفی را دیده اید و انتظار دارید این اخبار تاثیر منفی بر بیت کوین داشته باشد. فرض کنیم قیمت بیت کوین همان ۵۰۰۰ دلار است و شما یک پوزیشن شورت برای ۱۰ بیت کوین با لوریج ۱:۱۰۰ ایجاد می کنید که نیازمند ۵۰۰ دلار وثیقه مارجین می باشد. بعدا، همچنان که انتظار می رفت، این خبر بد به بیت کوین ضربه می زند و ارزش آن را ۱۰ درصد پایین می آورد و شما بر روی این با بازخرید ۱۰ بیت کوین با قیمت ۴۵۰۰۰ دلار و با همان لوریج سرمایه گذاری می کنید. از آنجا که این یک پوزیشن شورت است، شما باید قیمت بسته شدن را از قیمت باز شدن کسر کنید تا سود خود را محاسبه کنید که در این مورد بدون در نظر گرفتن کارمزد ها، ۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

محافظت از پورتفو نیز استراتژی خوبی در ترید مارجین است. این محافظت برای به حداقل رساندن ریسک ترید مورد استفاده قرار می گیرد. این محافظت که به زبان انگلیسی hedging نام دارد معمولا به تکنیک هایی برای کاهش ریسک افت قیمت دارایی ها در کوتاه مدت اشاره دارد. این مسئله برای دارایی های پر نوسانی مانند بیت کوین که انتظار می رود چشم انداز دراز مدت مستحکمی داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. علیرغم این چشم انداز ها، بیت کوین هنوز هم از افت هایی عادی رنج می برد که می توانند شدیدا قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهند.

با باز کردن با احتیاط پوزیشن شورت در هنگام افت قیمت های موقتی، تریدر ها می توانند به طور موثری ریسک را کاهش دهند به شرطی که آنها از قبل پوزیشن لانگ باز کرده باشند. متاسفانه محافظت مستقیم اغلب در اکثر صرافی ها اجازه داده نمی شود زیرا همزمان نمی توان برای یک دارایی هر دو موقعیت شورت و لانگ را باز کرد. البته با محافظت غیر مستقیم می توان این مانع را دور زد مثلا می توان برای XBT/EUR پوزیشن لانگ و برای XBT/USD پوزیشن شورت ایجاد کرد.

توصیه هایی برای ترید مارجین

در اینجا نیز مانند همه سرمایه گذاری های دیگر، عقل حکم می کند که به صورت جدی احتیاط کرد. در حالی که سود های برجسته کاملا محتمل است، ضرر های نفس گیر هم امکان پذیر است. بنابراین توصیه می کنیم که وقت بگذارید و دقیقا به تحقیق در مورد همه عوامل موثر در ترید مارجین کریپتو بپردازید. از جمله باید به تحقیق در مورد پلتفرمی که قصد انتخاب آن را دارید، بپردازید و تاریخچه دارایی مورد ترید را بررسی کرده و ریسک های درگیر در انجام آن را نیز مورد توجه قرار دهید. با توجه به آنچه گفته شد، در اینجا ما به شما سه توصیه برای شروع این سفر پر مخاطره می کنیم:

۱- از لوریج بیش از حد بزرگ استفاده نکنید

اگرچه ممکن است باز کردن یک ترید با لوریج شدیدا بالا وسوسه برانگیز باشد اما توجه داشته باشید که انجام این کار شما را در معرض ریسک قرار خواهد داد. از آنجا که بیت کوین شدیدا پر نوسان است و حجم آن همیشه بالا نیست، گاهی اوقات احتمال دارد که نوساناتی مصنوعی در بازار ایجاد شود و این باعث ترساندن تریدر هایی شود که از لوریج بسیار بالا استفاده کرده اند.

این مخصوصا در صرافی هایی با نقدینگی کم بسیار رایج است زیرا بسیار آسان است که با افزایش موقت قیمت بیت کوین، افرادی را که پوزیشن شورت باز کرده اند مجبور به فروش کرد. به طور مشابه، آلت کوین هایی با نقدینگی کمتر بسیار مستعد دستکاری هستند زیرا که حجم کافی برای جلوگیری از تاثیر یک تریدر بزرگ بر بازار وجود ندارد. بنابراین توصیه می کنیم که لوریج نسبتا پایینی را انتخاب کنید، مخصوصا وقتی در پلتفرم هایی ترید می کنید که مدت زیادی از تاسیس آنها نمی گذرد.

۲- با سرمایه ای بیش از آنچه که توان از دست دادنش را دارید به ترید مارجین نپردازید

مانند همه ترید های دیگر، شدیدا توصیه می شود که تنها با آنچه که توان از دست دادنش را دارید به ترید بپردازید. ترید لوریج کریپتو بسیار پر ریسک است، استراتژیی را برای ترید انتخاب کنید که پاداش بالایی به همراه داشته باشد، علی الخصوص وقتی که با لوریج بالاتر سر و کار دارید.

ما به عنوان یک قاعده کلی توصیه نمی کنیم که بیشتر از کسر کوچکی از درآمد خود را سرمایه گذاری کنید و توصیه می کنیم که تحت هیچ شرایطی همه منابع و تلاش خود را درگیر یک سرمایه گذاری نکنید. اگرچه ممکن است ماجرا های موفقیت افرادی را شنیده باشید که سرمایه خود را تنها در یک ترید چند برابر کرده اند اما احتمالات همیشه به نفع شما نخواهد بود و بنابراین بهتر است که جانب احتیاط را رعایت کنید.

اگر پول خود را در معرض ریسک قرار می دهید تا از زیر بار قرض بیرون آیید یا صورت حساب های خود را بپردازید، عاقلانه این است که از ترید بیت کوین با لوریج اجتناب کنید زیرا ممکن است اوضاع بدتر شود. حقیقت این است که تریدر ها بیشتر پول از دست می دهند تا اینکه پول کسب کنند. تنها زمان، تجربه و شانس می تواند شرایط را به نفع شما تغییر دهد اما بر اینها تکیه نکنید زیرا امکان دارد که در یک موقعیت ناگوار گیر کنید.

۳- یک صرافی مارجین قابل اعتماد را انتخاب کنید

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام ترید مارجین باید به آن توجه داشت، انتخاب یک صرافی خوب برای کار کردن با آن است. معمولا یک صرافی خوب دارای نقدینگی عالی، حجم بالا و امنیت قوی می باشد.

متاسفانه پلتفرم های صرافی ارز دیجیتال شهرت بدی برای به مخاطره افتادن دارند و توصیه نمی شود که مقادیر زیادی ارز دیجیتال را در آنها ذخیره کرد.

این اشتباه را نکنید که محبوبیت را با امنیت قاتی کنید، زیرا این دو اغلب یکی نیستند. اعتبار عالی و سابقه امنیتی مستحکم در مورد سرمایه گذاری کریپتویی بسیار مفید می باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که پلتفرم انتخابی شما هر دو مورد را داشته باشد.

 


۵۴۳۲۱

امتیاز کاربران


منبع آموزش ” میهن بلاک چین ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید