آموزشترید

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟

قیمت بیت کوین مدتی است که در الگوی مثلث نزولی به تله افتاده و آرام‌آرام به سمت نقطه انتهایی آن در حال حرکت است. نکته جالبی که توجهات را به نمودار بیت کوین جلب کرده، قرار داشتن زمان رسمی راه‌اندازی قراردادهای بکت (۲۳ سپتامبر) در نزدیکی نقطه پایانی الگوی مثلث است. آیا بیت کوین در یک الگوی نزولی قرار دارد و یا اینکه شاهد فاز انباشت برای حرکت به سطوح بالاتر هستیم؟

به نقل از کوین‌تلگراف، هفته گذشته پس از اعلام زمان راه‌اندازی قراردادهای آتی بکت، بیت کوین از محدوده مقاومتی ۱۰,۹۰۰ تا سطح ۱۰,۲۰۰ سقوط کرد؛ هرچند این ریزش ادامه‌دار بود و محدوده حمایتی ۹,۹۰۰ – ۱۰,۰۰۰ دلار نیز پس از آن لمس شد.

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7c90576c30e 1024x561

نمودار روزانه بیت کوین

جهشی که از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین اتفاق افتاد، موجب شد تا دیدگاه صعودی اعتبار خود را حفظ کند. پس از آن نوسان بیت کوین در محدوده ۹,۹۰۰ تا ۱۰,۶۰۰ ادامه داشت و حجم معاملات نیز روند کاهشی که از چند ماه گذشته آغاز شده بود را دنبال کرد.

در واقع کاهش حجم معاملات انتظار معامله‌گران برای شکسته شدن الگو و تایید اعتبار روند آغاز شده را برای ورود به موقعیت‌ جدید نشان می‌دهد. روند فعلی به صورت افقی است و تصمیمی قاطع از سوی بازار برای حرکتی رو به بالا یا پایین هنوز گرفته نشده است.

انتظار می‌رود شکسته شدن یکی از اضلاع پایینی یا بالایی مثلث، با حجم بالایی همراه باشد.

ارزش کل بازار

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7c979eee3ab 1024x588

برای داشتن دید کلی‌تر نسبت به تحلیل بیت کوین، باید ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را نیز زیر ذره‌بین ببریم. با وجود اینکه بیت کوین در الگوی نزولی گرفتار شده است، اما چنین دیدگاه نزولی درباره وضعیت ارزش کل بازار صادق نیست.

الگوی کنج نزولی که در نمودار مشاهده می‌شود، در حال لمس دوباره یک سطح حمایتی مهم است. این محدوده کلیدی در سال ۲۰۱۸ بارها در برابر ریزش ارزش کل بازار ایستادگی کرد. در صورتی که این محدوده روانی دوباره نقش حمایتی خود را ایفا کند، می‌توان انتظار داشت که بازار ارز دیجیتال در گام بعدی خود به سوی ارزش ۳۷۰ میلیارد دلاری حرکت کند.

از سوی دیگر اگر این محدوده نتواند در برابر ریزش بایستد، می‌توان انتظار سقوط تا محدوده ۱۶۰ میلیارد دلار را داشت که بر اساس آن بیت کوین می‌تواند تا حدود ۷,۵۰۰ دلار کاهش یابد.

ارزش بازار آلت کوین‌‌ها

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7c9c5e9e177 1024x588

بازار آلت کوین‌ها که نسبت به محدوده ۶۲ – ۶۶ میلیارد دلاری واکنش نشان داده، احتمال می‌رود که بار دیگر توسط آن حمایت شود.

در صورتی که بازار با آلت کوین‌ها همراه باشد، می‌توان ارزش بازار ۱۲۵ و در ادامه ۲۵۰ میلیارد دلاری را برای آن متصور شد که طبق چرخه روانی بازار، احساسات را از حالت «افسردگی» به «ناباوری» تغییر می‌دهد.

سلطه بیت کوین

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7c9e42cc7ac 1024x588

نمودار سلطه بیت کوین، واگرایی بالقوه‌ای را نشان می‌دهد که از ماه‌های گذشته آغاز شده است. با این حال نمودار باید به زیر سطح مقاومت قبلی در محدوده ۷۱ – ۷۱.۵ کاهش یابد. احتمال وقوع یک سقف پایین‌تر در روزهای آینده بالاست که در نتیجه آن سهم بیت کوین از بازار نیز می‌تواند به مقادیر پایین‌تری تنزل یابد.

در صورتی که شاخص RSI و نمودار سلطه بیت کوین تا هفته آینده علامت خاصی از خود نشان ندهند، می‌توان احتمال افزایش دوباره سهم بیت کوین از بازار و فشار بیشتر به آلت کوین‌ها را داشت.

هدف جدید بیت کوین برای در اختیار گرفتن بخشی از بازار می‌تواند بین محدوده ۷۵ الی ۸۰ درصد از آن باشد.

سهم آلت کوین‌ها

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7ca0d7f21b1 1024x591

همانطور که در تحلیل گذشته نیز اشاره شد، سهم آلت کوین‌ها از بازار در نزدیکی خط روند چند ساله و در محدوده حساسی قرار دارد.

با در نظر گرفتن وضعیت RSI که در تایم‌فریم سه روزه در پایین‌ترین نقطه تاریخی خود قرار گرفته، اگر سلطه آلت کوین‌ها از نقطه فعلی شروع به افزایش یابد خط روند دست نخورده باقی خواهند ماند و حرکت آلت کوین‌ها در جهت رو به بالا اتفاق خواهد افتاد.

هرچند از دست دادن این خط روند، موجب فعال شدن حمایت بعدی در سطح ۲۲ درصد (۷۸ درصد سلطه بیت کوین) خواهد شد. به عبارت دیگر قیمت بیت کوین باید حرکت صعودی شدیدی را تجربه کند تا چنین اتفاقی رخ دهد.

اما چه سناریوهایی پیش روی بیت کوین قرار دارد؟

دیدگاه صعودی

برای حفظ دیدگاه صعودی، بیت کوین باید حمایت ۱۰,۰۰۰ دلار را تا هفته آینده حفظ کند. پس از آن جهشی با حجم بالا که مقاومت شدید ۱۰,۹۰۰ – ۱۱,۰۰۰ دلار را پشت سر بگذارد، مورد نیاز خواهد بود. گفتنی است که این اتفاق موجب فعال شدن الگوی سر و شانه معکوس نیز خواهد شد.

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7cb4b1dc5a3 1024x588

در این سناریو اگر بیت کوین بتواند محدوده قرمز مشخص شده در نمودار را حفظ کند، می‌توان به ادامه روند صعودی آن امیدوار بوده و انتظار افزایش قیمت تا بالاترین سقف قیمتی سال اخیر در ۱۴,۰۰۰ دلار را داشت.

با چنین شرایطی ارزش دلاری آلت کوین‌ها افزایش خواهد یافت و ارزش بیت کوینی آن‌ها دوباره تضعیف می‌شود که موجب حرکت سرمایه‌ از سوی آلت کوین‌ها به بیت کوین خواهد شد.

دیدگاه نزولی

بر اساس این دیدگاه بیت کوین قادر به شکستن سطح ۱۰,۶۰۰ و مهمتر از آن محدوده ۱۰,۹۰۰ تا ۱۱,۰۰۰ دلار نخواهد بود و شروع به ایجاد سقف‌های پایین‌تر خواهد کرد.

بر همین اساس مثلث نزولی کوچکی شکل خواهد گرفت و در نهایت با شکسته شدن کف این مثلث، بیت کوین به سوی EMA-21 هفتگی حرکت خواهد کرد که در حال حاضر ضلع پایین مثلث ریزشی اصلی بوده و در نزدیکی ۹,۳۰۰ دلار قرار دارد.

بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ بیت کوین در انتظار یک حرکت بزرگ؛ الگوی مثلث نزولی در چه جهتی می‌شکند؟ img 5d7cb6c23c9a0 1024x588

برای حفظ روند صعودی بازار، شکسته نشدن این حمایت متحرک ضروری است. در غیر اینصورت احتمالا حجم عظیمی از فروش اتفاق افتاده و بیت کوین را راهی سطوح ۷,۰۰۰ – ۷,۵۰۰ دلار (که MA-100 هفتگی در آن قرار دارد) خواهد کرد.

بیت کوین در حال نزدیک شدن به نقطه پایانی مثلثی است که بیش از دو ماه در آن به تله افتاده و پایان این الگو با جهشی بزرگ یا ریزشی عظیم رقم خواهد خورد.

 


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید