دنیای ارز دیجیتال

۹۰ درصد از معاملات بیت کوین در ۴ صرافی انجام می شوند

طبق گزارش جدید کوین متریکس، ارائه دهنده داده های ارز رمزنگاری، در حالی که بیت کوین یک دارایی غیر متمرکز است، اما معاملات داخل و خارج این ارز رمزنگاری نسبتا متمرکز باقی مانده اند.

اگرچه بیت کوین بر حسب طیف وسیعی از ارزهای فیات، ارزهای پایدار و سایر ارزهای رمزنگاری در بازارهای همتا به همتا، متمرکز و غیرمتمرکز معامله می شود، اما صرافی های بزرگ متمرکز هنوز هم بخش عمده ای از بازار را کنترل می کنند.

کوین بیس، بیت استمپ، بیت فینکس و کراکن از جمله این صرافی های متمرکز هستند. در این گزارش آمده است:

توزیع دلار آمریکا برای معاملات نقدی بازار از یک قانون قوی تبعیت می کند که طبق آن ۹۰ درصد این حجم در چهار صرافی متمرکز شده اند. بعلاوه، نهادهای سرمایه گذاری علاقمند به معاملات بیت کوین باید این کار را از طریق صرافی های متعدد انجام دهند تا به طیف کامل فعالیت های تجاری دسترسی داشته باشند.

دلار ۹۰ درصد از معاملات بیت کوین در ۴ صرافی انجام می شوند 90                          4
حجم دلار توزیع شده در ۴ صرافی بزرگ

این گزارش همچنین نشان می دهد اگرچه حجم معاملات بیت کوین در مقایسه با بازار سهام ایالات متحده، بازار اوراق بهادار یا بازار جهانی ارز خارجی (فارکس) “ناچیز” است ، اما همچنان با سرعت به رشد خود ادامه می دهد.

این گزارش می افزاید:

اگر رشد تاریخی حجم معاملات بیت کوین طی چند سال آینده حفظ شود، حجم معاملات این ارز در کمتر از ۴ سال از کل بازار سهام آمریکا پیشی خواهد گرفت و کمتر از ۵ سال از بازار بزرگ اوراق بهادار آمریکا سبقت می گیرد.

معاملات نقدی بیت کوین ۹۰ درصد از معاملات بیت کوین در ۴ صرافی انجام می شوند
حجم معاملات نقدی از بیشتر دارایی ها سبقت خواهد گرفت

کوین متریکس درباره حجم نسبتا ناچیز معاملات بیت کوین گفت که در مرحله فعلی این ارز از لحاظ اندازه با ارزش کل یک سهام بیشتر قابل مقایسه است تا با یک کلاس دارایی مجزا . بنابراین نهادهای سرمایه گذاری که بیت کوین را مد نظر دارند ممکن است دریابند که بهترین استراتژی سرمایه گذاری، اختصاص سرمایه جداگانه برای بیت کوین و همچنین دارایی های جایگزین است.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید