دنیای ارز دیجیتال

۴ عامل فاندامنتال مهم در روند صعودی قیمت بیت کوین از زبان تام لی

از زمان قیمت ۳۷۰۰ دلار تاکنون، بیت کوین در روند صعودی قرار دارد و یکی پس از دیگری سطوح مقاومتی را پشت سر گذاشته است. اگرچه این شرایط بسیار خوب است اما یکی از تحلیلگران برجسته پیش بینی کرده است که ارزهای دیجیتال صعود بیشتری می‌کنند و به ۳ نیروی محرک برای بازار اشاره کرد.

رشد نیروهای محرک کلان بیت کوین

تام لی تحلیلگر ارز دیجیتال گفته است تلاقی و همزمانی ۴ عامل فاندامنتال نشان می‌دهد که روند میان مدت تا بلندمدت بیت کوین مثبت است. موسس شرکت مشاوره ای فاندسترت این عوامل را به شرح زیر بیان کرده است:

  • بیت کوین بهترین عملکرد را در بین دارایی های مختلف در سال ۲۰۲۰ داشته و توانسته است در بحبوحه رکود جهانی از خزانه داری آمریکا و طلا پیشی بگیرد. خزانه داری آمریکا و طلا به ترتیب با ۲۱ و ۱۳ درصد افزایش ارزش مواجه بودند، هرچند عملکرد آنها از S&P 500 با کاهش ۱۰ درصدی و اوراق قرضه با کاهش ۵ درصدی و شاخص راسل با کاهش ۲۰ درصدی بهتر بوده است.
  • هم چنین بیت کوین بهترین عملکرد را در سال ۲۰۱۹ داشته است، به طوری که روند صعودی ۹۲ درصد را تجربه کرده است در حالی که بازار بورس آمریکا با رشد ۲۰ درصدی مواجه بود.
  • کاهش پاداش بلاک به اسم هاوینگ تا چند روز دیگر رخ می‌دهد.
  • پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones) یکی از سرمایه گذاران برتر جهان نیز اخیرا اعلام کرده است که در قراردادهای آتی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. جونز معتقد است که بیت کوین همانند یک دارایی امن در مقابل تورم عمل خواهد کرد.

۴ عامل فاندامنتال مهم در روند صعودی قیمت بیت کوین از زبان تام لی

اگرچه تام لی در توییت خود به پیش بینی شرکت فاندسترت در خصوص قیمت بیت کوین اشاره نکرده است، اما MarketWatch گزارش داده است که فاندسترت پیش بینی کرده است که قیمت این ارز دیجیتال طی ۱۲ ماه آتی به ۱۴۳۵۰ دلار خواهد رسید. فاندسترت این پیش بینی را هنگامی بیان کرد که قیمت بیت کوین ۸۰۰۰ دلار بود.

افزایش احتمال کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت

اگرچه نیروی های محرک کلانی در خصوص افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد، احتمال اصلاح قیمت در کوتاه مدت افزایش یافته است.

طبق گفته های نیک یارمچوک (Nic Yaremchuk) یکی از تحلیلگران سابق صندوق ارز دیجیتال Adaptive Capital فشار فروش چشمگیری بر روی قیمت بیت کوین وجود دارد.

وی با اشاره به اطلاعات دفتر سفارشات بیتفینکس خاطرنشان کرده است که وضعیت فروش تقریبا ۳۰۰۰ بیت کوین معادل با ۳۰ میلیون دلار در قیمت ۱۰۰۱۰ الی ۱۰۲۳۰ دلار وجود دارد.

۴ عامل فاندامنتال مهم در روند صعودی قیمت بیت کوین از زبان تام لی

اگر بیت کوین طی ساعت های آتی نتواند به پیشنهاد خوبی دست یابد، ممکن است توسط دیوار فروش شاهد کاهش قیمت باشد. این دیوار تا زمانی که در دفتر سفارشات وجود داشته باشد به عنوان سطح مقاومتی برای بازار ارز دیجیتال عمل خواهد کرد.

این کاهش قیمت توسط یکی از معامله کنندگان برجسته ارز دیجیتال بیان شده است که در اواسط سال ۲۰۱۹، کاهش قیمت به ۶۴۰۰ دلار را پیش بینی کرده بود.

وی با اشاره به نمودار زیر اذعان داشت که قیمت بیت کوین بر اساس دو اندیکاتور مهم و کلیدی زیاد است. این دو اندیکاتور شامل شاخص قدرت نسبی و اندیکاتور MACD هستند.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید