دنیای ارز دیجیتال

کاهش مجدد هش ریت بیت کوین؛ چه زمانی ماینرها به شبکه باز می گردند؟

هاوینگ سوم بیت کوین یکی از فصل های ابتدایی در عرصه رو به تکامل ارز دیجیتال بود. رویداد هاوینگ علیرغم آنکه در مراحل اولیه خود قرار دارد، نسبت به بسیاری از عوامل دیگر تاثیر بیشتری بر تکامل شبکه و اکوسیستم بیت کوین گذاشته است. تفاوت شدید احساسات از هاوینگ اول تا هاوینگ سوم بیت کوین بسیار چشمگیر بوده است و طبق گفته تور دمیستر (Tuur Demeester) یکی از خوش بینان بیت کوین، ترس از این حوزه تا هاوینگ دوم وجود داشت.

دمیستر اخیرا مشکلات مختلفی که از هاوینگ اول تا سوم در جامعه وجود داشته است را بیان کرد. رویداد اخیر هاوینگ با هیجان و انتظار زیادی همراه بود. هرچند در سال ۲۰۱۲ که هاوینگ اول رخ داد، این ترس وجود داشت که آیا پروتکل بیت کوین می‌تواند از این رویداد عبور کند یا خیر.

رویداد هاوینگ اول بیت کوین با باگ “سال ۲۰۰۰” مقایسه شده بود که طی آن، دولت ها و سازمان نگران این موضوع بودند که ممکن است رایانه ها نتوانند تغییر اطلاعات را مدیریت کنند. اگرچه شبکه توانست این آزمایش را با موفقیت پشت سر بگذارد، اما هاوینگ دوم با مشکل مارپیچ بدهی ماینینگ همراه بود. دمیستر درباره هاوینگ دوم گفت:

ترس بسیار زیادی در خصوص این موضوع وجود داشت که ممکن است شرایط به خوبی پیش نرود و مجبور می‌شدیم که باگ های به وجود آمده را اصلاح کنیم. آن شرایط همانند سال ۲۰۰۰ بود که معلوم نبود در انتقال از سال ۱۹۹۹ به ۲۰۰۰ چه اتفاقی رخ می‌دهد.

با رشد تصاعدی جامعه بیت کوین بین سال های ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۶، مشکل از پروتکل بیت کوین به مارپیچ بدهی ماینینگ انتقال یافت. مشکل در این مورد، کاهش هش ریت شبکه بود اما مدتی بعد ماینرها به شبکه بازگشتند. این موضوع در هاوینگ سوم نیز وجود داشت. هش ریت از زمان وقوع هاوینگ سوم کاهش یافت و در حال حاضر ۱۰۹ تراهش در ثانیه می‌باشد.

کاهش مجدد هش ریت بیت کوین؛ چه زمانی ماینرها به شبکه باز می گردند؟

طبق گفته های دمیستر، با وقوع هاوینگ سوم، مارپیچ بدهی به عنوان ترس بار دیگر به وجود آمد. وی گفت:

مارپیچ بدهی اتفاق نخواهد افتاد. منظورم این است که این مشکل به صورت خودکار برطرف می‌شود. زیرا هنگامی که ماینرها ناگهان دستگاه های خود را خاموش می‌کنند، هش ریت کاهش می‌یابد پس از دو هفته، هش ریت به طور خودکار مجددا تنظیم می‌شود.

وی هم چنین خاطرنشان کرد که ممکن است مشوق های سودآور جدیدی برای ماینرها وجود داشته باشد تا آنها را ترغیب به ورود به عرصه ماینینگ و دریافت این پاداش ها کند. هرچند با توجه به وضعیت کنونی شبکه بیت کوین که یک هفته از هاوینگ می‌گذرد، شاهد کاهش درآمد ماینرها از ۱۷۱.۱۶۸ میلیون دلار در تاریخ ۱۱ می به ۷.۱۱۲ میلیون دلار در تاریخ ۱۷ می بوده ایم.

کاهش مجدد هش ریت بیت کوین؛ چه زمانی ماینرها به شبکه باز می گردند؟

اگرچه کل کارمزد تراکنش ها که پس از هاوینگ به اوج خود یعنی ۱.۵۳۹ میلیون دلار رسید، اما این مقدار در حال حاضر ۹۷۲.۷۴۸ دلار است. برای آنکه ماینرها به شبکه برگردند باید طرح تشویقی جدیدی اجرا شود تا هش ریت حفظ شود و کاهش نیابد و احساسات خوش بینانه به بازار برگردد.

منبع خبر “میهن بلاک چین”

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید