دنیای ارز دیجیتال

کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ در صورت تکرار تاریخ

تنها ۷ روز به هاوینگ بیت کوین باقی مانده و سرمایه گذاران ارز رمزنگاری از مدت ها قبل بحث درباره اثرات کوتاه مدت این رویداد را شروع کرده اند.

بدون شک روند قیمت بیت کوین در بلند مدت صعودی است، چون نرخ تورم سالانه آن ۵۰ درصد کاهش می یابد. اما اثرات کوتاه مدت آن غیر قابل پیش بینی هستند و مجموعه داده های محدود، استناد کردن به سوابق تاریخی برای تعیین دقیق روند را مشکل می کند.

با این حال، یک تحلیلگر اظهار داشت که پس از پایان این رویداد، شاهد فروش ارزان و یکجا خواهیم بود و این نشان می دهد که روند صعودی فعلی بیت کوین ممکن است زود گذر باشد.

داده ها نشان می دهند که انتظار برای هاوینگ بیت کوین با سرعت بالایی در حال افزایش است

برخی از سرمایه گذاران روند صعودی قیمت بیت کوین بعد از کاهش شدید در اواسط ماه مارس را به رشد انتظار برای نصف شدن پاداش استخراج یا هاوینگ نسبت داده اند.

باید توجه داشت که ممکن است این رویداد یک دلیل جزئی برای افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت طی چند هفته گذشته باشد. اما دلیل اصلی آن به احتمال زیاد قوی شدن تکنیکال های این ارز، در نتیجه بازیابی V شکل پس از کاهش به کف قیمت در ۳۸۰۰ دلار است.

با این وجود، حجم داده های گوگل ترندز در مورد جستجوی عبارت “هاوینگ بیت کوین” نشان می دهند که علاقه جهانی زیادی به این رویداد وجود دارد.

Bitcoin BTC  کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ در صورت تکرار تاریخ

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می شود، به نظر می رسد که حجم جستجوی این اصطلاح از اوایل آوریل به پارابولیک تبدیل شده (به شکل سهمی در آمده) و با نزدیک شدن به هاوینگ، علائمی از کند شدن نشان نمی دهد. علاقه به این رویداد در درجه اول ناشی از تأثیرات احتمالی کوتاه مدت آن بر قیمت بیت کوین است. 

اخیرا یکی از طرفداران مشهور بیت کوین به نام  PlanB در مورد چگونگی ارتباط زمان بندی هاوینگ با مدل بسیار معروف خود ( مدل انباشت به جریان) صحبت کرده است. طبق پیش بینی این مدل، قیمت بیت کوین اندکی پس از این رویداد، روند صعودی خود به سمت سطح ۱۰۰۰۰۰ دلار را آغاز خواهد کرد.

وی با اشاره به نمودار زیر گفت:

به روزرسانی نمودار! هاوینگ بیت کوین در ۱۲ مه…….بنابراین شروع می شود.

Bitcoin Halving  کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ در صورت تکرار تاریخ

احتمال فروش یکجا و ارزان بعد از هاوینگ

اگر چه مدل انباشت به جریان planB شروع روند صعودی پارابولیک دیگری را در ماه های آتی پیش بینی کرده است، از سوابق چنین بر می آید که این ارز برتر بازار شاهد فروش یکجا و ارزان در پساهاوینگ خواهد بود.

یکی از تحلیلگران مشهور بازار ارز رمزنگاری در پست جدید توییتر در مورد این موضوع بحث کرد و توضیح داد که طبق سوابق، بیت کوین در ۱ تا ۲ ماه پس از این رویداد شاهد فروش یکجا و ارزان بوده است.

وی گفت:

تبریک می گویم به کسانی که وارد اولین هاوینگ بیت کوین خود می شوند، شما موفق شدید…… طبق سوابق، قیمت بیت کوین در ۱ تا ۲ ماه پس از هاوینگ کاهش می یابد. آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

اگرچه بیت کوین قبلا دو هاوینگ را شاهد بوده و اندازه نمونه آنقدر کوچک است که نمی توان برای تعیین روند قطعی به آن استناد کرد،  اما نبود هرگونه روند صعودی قیمت در زمان برگزاری این رویداد منجر به ناامیدی زیادی در بین دارندگان این ارز  خواهد شد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید