دنیای ارز دیجیتال

کاهش شدید قیمت بیت کوین در پی انتقال ۵۰ بیت کوین از یک آدرس قدیمی

روز چهارشنبه بیت کوین پس از آن که یک آدرس قدیمی غیرفعال تعدادی از ارزهای استخراج شده قدیمی را برای اولین بار منتقل کرد، شاهد فروش ارزان و یکجا بود. در حالی که قیمت بیت کوین کمی بازیابی شده، ولی فشار فروش رو به پایین باقی مانده است و می تواند بر دارندگان بیت کوین، به خصوص در بخش های مشتقات و استخراج تاثیر بگذارد.

در ساعت ۰۰:۳۰ بامداد، بیت کوین در سطح ۹۵۲۹ دلار معامله می شد و طی ۲۴ ساعت ۱٫۲ درصد کاهش یافت. حجم بالای فروش، بیت کوین را به زیر میانگین متحرک ۱۰ و ۵۰ روزه کاهش داد. پس از این که قیمت در ابتدای روز معاملات نقدی صرافی ها از جمله بیت استمپ به سطح ۹۱۰۰ دلار سقوط کرد، سیگنال روند نزولی احساس شد.

معاملات بیت کوین در بیتمکس از 18 مه کاهش شدید قیمت بیت کوین در پی انتقال ۵۰ بیت کوین از یک آدرس قدیمی                                  50
معاملات بیت کوین در بیتمکس از ۱۸ مه

پس از گذشت چند روز حرکت یکنواخت قیمت، فعالیت معاملاتی بیت کوین افزایش یافته است. با این حال، این فعالیت عمدتا از طرف فروشندگان بود، چون یکی از  قدیمی ترین آدرس های بیت کوین به طور ناگهانی فعال شد و پس از ۱۱ سال ۵۰ بیت کوین را انتقال داد. این انتقال، کاهش سریع ۷ درصدی قیمت را طی یک ساعت در پی داشت.

خوزه لیلیستری، یکی از بنیانگذاران پلتفرم معاملات ارز رمزنگاری اینترداکس (Interdax) گفت:

این فشار فروش به معامله گران می آموزد که باید از قدیمی ترین آدرس های موجود در شبکه بیت کوین مطلع باشند و آنها را ردیابی کنند. این اتفاق بر اهمیت ” توجه کردن به آدرس” ، نظارت بر آدرس نهنگ ها، استخراج کنندگان اولیه و ارزهای استخراج شده در اولین ماه های پیدایش بیت کوین توسط “ساتوشی” تاکید می کند.

در حال حاضر، هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند آیا ۵۰ بیت کوین انتقال داده شده توسط “ساتوشی ناکاموتو”، خالق بیت کوین نگهداری می شدند یا نه. در حالی که قیمت بیت کوین توانست کمی بازیابی شود، اما سهامدارانی همچون مصطفی الماشیتا، رئیس توسعه تجارت در شرکت مدیریت دارایی دیجیتال  Secure Digital Markets، نگران کاهش قیمت به سطح های پایین تر هستند.  

الماشیتا گفت:

قطعا اقدام اولین استخراج کنندگان برای انتقال ارزهای استخراج شده در سال ۲۰۰۹ و نقد کردن آنها ، دارندگان بیت کوین را وحشت زده کرده است.

چنین فروش هایی که به واسطه نقد شدن موقعیت های اهرم شده مشتقات رخ می دهند ،  موجب تشدید ضرر و زیان می شوند. این پویایی (تغییر مداوم) همان چیزی است که باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین در ماه مارس به زیر ۴۰۰۰ دلار شد و معامله گران اهرم شده به خاطر نقدینگی در بیتمکس ضرر کردند. بیش از ۴۰ میلیون دلار در حین کاهش ۷ درصدی قیمت نقد شدند.

نقدینگی در بیتمکس کاهش شدید قیمت بیت کوین در پی انتقال ۵۰ بیت کوین از یک آدرس قدیمی
نقدینگی در بیتمکس طی سه روز گذشته

گروه دیگری که دارندگان بیت کوین باید آن را زیر نظر بگیرند، استخراج کنندگان هستند.  سختی استخراج بیت کوین در روز سه شنبه این هفته تنظیم شد. کاهش ۶ درصدی منابع محاسباتی برای دستگاه های شبکه جهت تولید ارزهای جدید ضروری بود. سختی استخراج مقدار قدرت محاسباتی مورد نیاز استخراج کنندگان برای استخراج بیت کوین است.

از هاوینگ به بعد، کل پاداش روزانه بیت کوین از حدود ۱۸۰۰ به ۹۰۰ بیت کوین کاهش یافته است. با وجود کاهش اخیر سختی استخراج، استخراج کنندگان نسبت به قیمت این ارز حساس تر از گذشته شده اند. کریستوفر توماس، رئیس دارایی های دیجیتال در Swissquote Bank، اعتقاد دارد که با وجود فشار فروش فعلی، قیمت بیت کوین بسیار بالا است. وی به کوین دسک گفت:

من احساس می کنم که هفته گذشته قیمت بدون هیچ سطح حمایتی در حدود سطح ۹۹۰۰ دلار در نوسان بوده است. به احتمال زیاد قیمت به سطح های حمایت پایین تر در حدود ۸۰۰۰ دلار  و شاید هم به سطح ۷۳۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

توماس اظهار داشت که هر چه قیمت بیشتر کاهش یابد، حجم فروش از طرف استخراج کنندگان بیشتر خواهد شد.آنها به خاطر حاشیه سود پایین مجبور به فروش درصد بالایی از ارزهای خود می شوند.

سایر بازارها

روز چهارشنبه، دارایی های دیجیتال در صفحه بزرگ کوین دسک عمدتا قرمز بودند. قیمت اتریوم، دومین ارز برتر بازار،  در ساعت ۰۰:۳۵ بامداد امروز یک درصد کاهش یافت.

معاملات اتریوم در بیتمکس کاهش شدید قیمت بیت کوین در پی انتقال ۵۰ بیت کوین از یک آدرس قدیمی 1590138942 724                                  50
معاملات اتریوم در بیتمکس از ۱۸ مه

ترون ، مونرو و اتریوم کلاسیک به ترتیب با ۲٫۸ ، ۲٫۸ و ۲٫۶ افت، بیشترین کاهش را شاهد بودند. در مقابل، زیکش  ۱٫۷ درصد، کاردانو ۱ درصد و دَش کمتر از یک درصد افزایش قیمت داشتند. همه تغییرات قیمت در ساعت ۳۵ دقیقه بامداد امروز اتفاق افتادند.

در بازار کالاها، قیمت نفت روند افزایشی دارد و در حال حاضر قیمت هر بشکه نفت خام ۵ درصد افزایش یافته است. معاملات طلا یکنواخت است و قیمت این فلز زرد در پایان معاملات نیویورک با کمتر از یک درصد افزایش  به سطح ۱۷۴۹ دلار رسید.

شاخص نیکی ۲۲۵ ژاپن در پایان معاملات روز چهارشنبه کمتر از یک درصد رشد داشت. در اروپا، شاخص اف تی اس ای ۱۰۰ (شاخص ۱۰۰ بورس اوراق بهادار فایننشال) از بزرگترین شرکت ها به لحاظ سرمایه گذاری روز کاری خود را با یک درصد افزایش به پایان رساند.

در ایالات متحده آمریکا، شاخص S&P 500  دیروز ۱٫۶ درصد افزایش یافت و طی این هفته بیش از ۳ درصد رشد داشته است.  روپرت داگلاس، می گوید:

 فکر می کنم که شاخص نزدک احتمالا به حدود ۹۷۰۰ واحد خواهد رسید. اگر فروش ارزان و یکجا در بازارهای سهام رخ دهد، باید منتظر عدم همبستگی بیت کوین و روند صعودی قوی این ارز بود.

اوراق خزانه ایالات متحده متفاوت بودند. بازده که در جهت خلاف قیمت حرکت می کند، منفی یک درصد کاهش یافت.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید