دنیای ارز دیجیتال

کاهش سرعت تولید بلاک های بیت کوین

طبق اطلاعات ارائه شده توسط یک تحلیلگر بیت کوین، با نام مستعار”digitalik.net”، به دلیل هاوینگ اخیر، تنها ۹۵ بلاک در روز یک شنبه در بلاک چین بیت کوین تولید شده است. این تحلیلگر با اشاره به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ در توییتی نوشت:

در ۱۰ سال گذشته فقط ۸ روز وجود داشته که کمتر از ۱۰۰ بلاک تولید شده است.

این تحلیلگر در مصاحبه ای این کاهش تولید بلاک را به هاوینگ اخیر بیت کوین و به طور ویژه به کاهش نرخ هش این ارز نسبت داد:

در حال حاضر بسیاری از استخراج کنندگان نمی توانند سود کسب کنند، چون هزینه های آنها هنوز مانند قبل از هاوینگ بوده، در حالی که درآمد آنها کاهش یافته است.

طبق نمودار ارائه شده توسط این تحلیلگر، تولید روزانه بلاک بیت کوین پس از هاوینگ در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ بلاک  بوده است، اما روز یک شنبه هفته جاری این تعداد به ۹۵ بلاک کاهش یافت. وی توضیح داد که سرعت تولید بلاک به نرخ هش و سختی استخراج بیت کوین بستگی دارد. سختی استخراج به طور خودکار بعد ازهر ۲۰۱۶ بلاک تنظیم می شود و به گونه ای طراحی شده که استخراج یک بلاک تقریبا ۱۰ دقیقه طول می کشد.

با توجه به این که قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار است، این کارشناس نسبت به سرعت تولید بلاک پس از تنظیم مجدد بعدی تردید دارد:

من فکر می کنم که تنظیم بعدی سختی نمی تواند منجر به تولید بلاک در ۱۰ دقیقه شود. زیرا تنظیم براساس میانگین کل دوره (از آخرین تنظیم) صورت می گیرد. میانگین فعلی واقعی نیست، چون یک هفته قبل از هاوینگ را هم شامل می شود.

از طرف دیگر، اگر قیمت به بالای سطح ۱۰۰۰۰ دلار شکسته شود و در بالای این سطح به روند صعودی خود ادامه دهد، احتمالا برخی از استخراج کنندگان دستگاه های خود را دوباره روشن خواهند کرد و نرخ هش را افزایش خواهند داد.

دیگر پیامدهای پساهاوینگ

طبق گزارش اخیر، کارمزد تراکنش های بیت کوین در حین هاوینگ بیت کوین نوسانات غیر عادی داشته و طی یک ماه ۸۰۰ درصد افزایش یافته است. با نصف شدن پاداش بلاک، حدود ۱۷ درصد از درآمد استخراج کنندگان از محل کارمزد تراکنش ها تامین می شود.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید