دنیای ارز دیجیتال

کارخانه آلومینیوم روسیه به قطب ماینینگ بیت کوین تبدیل می‌شود!

ماینینگ بیت کوین جان تازه ای به کارخانه تعطیل شده آلومینیوم روسیه خواهد داد. این کارخانه پس از اعلام تحریم های آمریکا در ماه آوریل ۲۰۱۸ مشتریان آمریکایی خود را از دست داده است.

دمیتری ماریچینف از شرکت ماینینگ روسیه (RMC) در صدد گسترش ماینینگ بیت کوین در سراسر روسیه می‌باشد. به این دلیل، وی به دنبال احیای کارخانه آلومینیوم نادوویتسکی (NAZ) در کارلیا می‌باشد.

کارخانه آلومینیوم به قطب ماینینگ بیت کوین تبدیل می‌شود

دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) سال گذشته شرکت مادر NAZ به اسم روسال (Rusal) را در فهرست تحریم های خود قرار داد، به طوری که اولگ دریپاسکا مالک این کارخانه که ارتباط هایی با دولت روسیه و کاخ کرملین دارد توسط وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان “الیگارش منصوب شده توسط روسیه” نام گرفت.

دریپاسکا از آن زمان به بعد، سهام خود را واگذار کرد. سپس تحریم های این کارخانه نیز برداشته شد، اما تولید ادامه نیافت.

یکی از نمایندگان روسال تایید کرد که اکنون بخشی از سایت قدیمی تولید این کارخانه توسط RMC رهن شده است. به غیر از RMC، سایر شرکت ها نیز بخش هایی از این کارخانه را اجاره کرده اند اما جزییات آن اعلام نشده است.

طبق سخنان ماریچینف، RMC به ایجاد قطب دیجیتال بر بستر کارخانه NAZ و فروش توان محاسباتی به خارج از کشور علاقه مند است. وی که در خصوص این پروژه بسیار هیجان زده می‌باشد گفت:

اکنون کارخانه روسال سودآور نیست، برق این کارخانه عملا قابل استفاده نمی‌باشد و مردمی که در شهرک صنعتی کنار این کارخانه زندگی می‌کنند شغلی ندارند. ایده ما این است که کارخانه را مجددا طراحی کنیم و توان محاسباتی آن را به عنوان یک سرویس بفروشیم.

برای کسانی که با ماینینگ بیت کوین و ارزهای دیجیتال، توسعه شبکه های عصبی و هوش مصنوعی سروکار دارند این سرویس می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

کنترل ۲۰ درصد از ماینینگ بیت کوین در سراسر جهان

طبق سخنان یکی از نمایندگان RMC، ماریچینف با یکی از صرافی های بریتانیایی ارز دیجیتال به اسم کریپتونکس (Cryptonex) همکاری می‌کند. وی در صدد رشد این شرکت است تا ۲۰ درصد توان ماینینگ بیت کوین جهان را در اختیار بگیرد که برنامه بسیار بلندپروازانه ای است.

هر ده دقیقه یک بلاک بیت کوین استخراج می‌شود. با یک حساب ساده می‌توان گفت که هر ماه ۴۳۲۰ بلاک استخراج می‌شود. پاداش بلاک فعلی ۱۲.۵ بیت کوین می‌باشد. اگر قیمت بیت کوین را ۹۲۰۰ دلار در نظر بگیریم، مجموع درآمد از ماینینگ به صورت ماهانه معادل با ۵۰۷ میلیون دلار می‌‌شود. ۲۰ درصد این مقدار نیز بیش از ۱۰۱ میلیون دلار است.

یوری پریپاچکین رییس اتحادیه اقتصاد دیجیتال و بلاک چین روسیه (RACIB) معتقد است که ماینینگ ارز دیجیتال برای تمام افراد حاضر در این عرصه هم چنان سودآور است. اما وی هم چنین معتقد است که تمام این امور به هزینه برق بستگی دارد.

پریپاچکین در این خصوص گفت:

قیمت برق در مسکو بسیار زیاد است و تنها به همین دلیل، قرار دادن تجهیزات ماینینگ در مکان دیگر می‌تواند سودآورتر باشد.

وی هم چنین درباره اینکه یک استخر ماینینگ بیت کوین به ۲۰ درصد خروجی دست یابد بدبین می‌باشد.

وی در این خصوص گفت: هم اکنون بازیگران بسیار زیادی در جهان وجود دارند که به ماینینگ بیت کوین مشغول می‌باشند. برای این استخر روسی، منطقی تر و واقع گرایانه تر این است که بر روی ۵ الی ۷ درصد ماینینگ تمرکز کند. هرچند این امر به قیمت برق بسیار بستگی دارد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید