دنیای ارز دیجیتال

وجود مشکلات فنی در دستگاه های استخراج آنتماینر S17 و T17

مدیر ارشد استراتژی بلاک استریم اعلام کرد، استخراج کنندگان بیت کوین مشکلات فنی را در مورد دستگاه های استخراج بیت مین گزارش می دهند که باعث خرابی ۲۰ تا ۳۰ درصدی این دستگاه ها شده است.

استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری که از دستگاه های S17 و T17 استفاده می کنند اعلام کردند که این دستگاه ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد خرابی دارند و در حالت استفاده نرمال از آنها نرخ خرابی تقریبا ۵ درصد است.

طبق توییتی که روز گذشته توسط سامسون موو، مدیر ارشد استراتژی شرکت بلاک چینی بلاک استریم، منتشر شد، استخراج کنندگان بزرگ بیت کوین که از تجهیزات به روز و قوی برای استخراج ارزهای رمزنگاری استفاده می کنند، گزارش هایی مبنی بر وجود مشکلات فنی در این دستگاه ها ارائه کرده اند.

سینک های حرارتی(Heat sinks) موجود روی دستگاه های استخراج آنتماینر S17 و T17 ریزش داشته که باعث کاهش عملکرد دستگاه ها شده است.علاوه بر این کاربران وجود مشکلاتی را در مورد منبع تغذیه فن های دستگاه استخراج S17 گزارش کرده اند.

نکته: Heat sink یک مبدل حرارتی است که حرارت تولیدی در تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی را منتقل میکند و با پراکنده کردن حرارت، دما را در وسیله مورد نظر کنترل میکند.

هر دو قطعه عنوان شده جزو تجهیزاتی هستند که وظیفه تعدیل گرما را در دستگاه های استخراج دارند. بنابراین مشکلات عنوان شده باعث یک سوم خرابی ها شده است.

آنتماینر S17 وجود مشکلات فنی در دستگاه های استخراج آنتماینر S17 و T17                                            S17

جیهان وو، مدیر اجرایی بیت مین، میکری ژان، یکی از بنیانگذاران بیت مین، را مقصر این خرابی ها دانسته است. جیهان وو در اکتبر سال ۲۰۱۹ ژان را از شرکت اخراج کرد.

اوج گیری رقابت پیش از هاوینگ

دو تولید کننده بزرگ دستگاه های استخراج میکرو بی تی و بیت مین رقابت شدیدی را با یکدیگر آغاز کرده اند. با این حال وجود اختلال در زنجیره تامین که نتیجه ویروس کرونا است، باعث شده تا ارسال تجهیزات استخراج جدید با تاخیر انجام شود.

شرکت بیت مین در ۲۳ مارس از دستگاه استخراج جدید خود به نام آنتماینر S19 با قدرت ۱۱۰ تراهش، رونمایی کرد. اما طبق اعلام بیت مین، این دستگاه ها تا ۱۱ مه، درست یک روز قبل از هاوینگ، ارسال نخواهند شد. بسیاری معتقدند که بیت مین این تاریخ را به این علت انتخاب کرده تا بتواند از نسل جدید دستگاه های استخراج خود تا قبل از هاوینگ، بدون رقیب استفاده کند.

از سوی دیگر میکرو بی تی نیز سری جدید دستگاه های استخراج خود به نام ++M30S را معرفی کرد. این دستگاه قدرت هشی برابر با ۱۱۲ تراهش دارد. این شرکت نیز اعلام کرده که دستگاه های استخراج جدید خود را در ماه ژوئن تحویل می دهد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید