دنیای ارز دیجیتال

همکاری مسترکارت و Xpring ریپل ؛ افزایش ۱۳ درصدی کوین XRP

مسترکارت به گروهی پیوسته است که از آموزش و تحقیقات مرتبط با بلاک چین در دانشگاه های سراسر جهان پشتیبانی می‌کند.

روز سه شنبه دانشگاه MoudeBelt اعلام کرد ۱۱ عضو جدید به  اتحادیه آموزش بلاک چین این شرکت اضافه شده اند. این اعضا شامل بخش نوآوری استارت آپ پرداخت ریپل و صرافی ارز دیجیتال بایننس و هم چنین نمایندگان NEO صرافی KuCoin و راهکار مقیاس پذیری شبکه متیک (Matic) می‌باشند.

این اعضا به ۱۳ شرکت قبلی نظیر استلار، ترون و وان‌چین (Wanchain) خواهند پیوست که هنگام معرفی این اتحادیه در ماه اکتبر به عضویت آن درآمده بودند.

اتحادیه آموزش بلاک چین بخشی از برنامه دانشگاهی MouseBelt است که یک برنامه آموزشی برای آموزش نسل بعدی توسعه دهندگان بلاک چین در بیش از ۸۰ انجمن دانشجویی در سراسر دنیا است. اعضای این اتحادیه سرمایه و منابع آموزشی ارائه می‌دهند که به دانشجویان و اساتید کمک می‌کند تا برنامه های آموزشی و تحصیلی تدوین کنند و در جریان توسعه و پیشرفت های این صنعت باشند.

اشلی مردیث رییس دانشگاه MouseBelt  گفت:

تمام اعضا پیرو شعار ما هستند که می‌گوید بهترین روش برای سرمایه گذاری در این عرصه، سرمایه گذاری های بلند مدت در خصوص آموزش آن است. هرچه آموزش بهتر باشد، شاهد پروژه ها و توسعه دهندگان بهتری خواهیم بود.

این اتحادیه به عنوان رابط ۱۳ دانشگاه در آمریکای شمالی شروع به کار کرد، اما تقریبا به ۷۰ دانشگاه در قاره آمریکا، آسیا و اروپا گسترش یافت.

وارن پاول اندرسون (Warren Paul Anderson) رییس امور روابط عمومی توسعه دهندگان برنامه Xpring ریپل گفت پیوستن به اتحادیه آموزش بلاک چین این امکان را فراهم می‌کند تا توسعه دهندگانی با مهارت و منابع مورد نیاز آنها آماده شوند. در راستای این همکاری قیمت کوین ریپل XRP با افزایش ۱۳ درصدی مواجه شد و به ۰.۳۲ دلار رسید.

وی گفت:

هدف MouseBelt در خصوص ارتقا فناوری بلاک‌چین در سطح برنامه های آموزشی در دانشگاه ها مستقیما مطابق با اهداف Xpring است.

مسترکارت که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات پرداخت در جهان است سالانه بیش از ۱۴ تریلیون دلار پرداخت را مدیریت می‌کند. طی چند سال گذشته این شرکت چندین بار تلاش کرده است تا وارد فناوری بلاک چین شود که یکی از قابل ذکرترین اقدامات آن، سرمایه گذاری به عنوان یکی از اعضای اتحادیه لیبرا فیسبوک بوده است.

مسترکارت همراه با رقیب اصلی خود یعنی ویزا (Visa) اتحادیه لیبرا را در ماه اکتبر ترک کرد. آجای بانگا (Ajay Banga) مدیرعامل مسترکارت گفت که این شرکت به دلیل نگرانی های پیرامون وضعیت قانونی پروژه لیبرا و اعتبار بلندمدت خود، این اتحادیه را ترک کرده است.

مسترکارت تاکنون در خصوص دلیل پیوستن به اتحادیه آموزش بلاک چین اظهارنظر نکرده است.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید