دنیای ارز دیجیتال

هالوینگ زودتر از موعد رخ خواهد داد

از ابتدای سال ۲۰۱۹ استخراج کنندگان در حال بروزرسانی دستگاه های اسیک خود برای استفاده و دریافت آخرین پاداش های استخراج بیت کوین قبل از رخداد نیم شدن پاداش سال ۲۰۲۰ بودند. فعالیت استخراج بسیار بالا همچنین به معنای آن است که در برخی دوره های زمانی، ایجاد بلاک ها کمتر از ۱۰ دقیقه از هم فاصله داشتند.

بلاک های بیت کوین جلوتر از برنامه تولید شده اند

در سال ۲۰۱۹ شبکه بیت کوین توانست ۱۸ میلیونُمین بیت کوین را استخراج کند و این اتفاق کمی زودتر از آنچه برنامه ریزی شده بود، رخ داد. بر اساس تحقیقات تراست نودز، استخراج کنندگان به جای استخراج برنامه ریزی شده روزانه ۱۴۴ بلاک، ۱۴۷ بلاک در روز استخراج کرده اند.

این بدان معنا است که استخراج کنندگان روزانه حدود ۵۰ بیت کوین بیشتر استخراج کرده اند. بر اساس آمار کوین دنس، بیشتر این اضافه پاداش توسط چهار استخر بزرگ استخراج انجام شده است.

سرعت شبکه بیت کوین نسبت به بسیاری از ارزها چندان سریع نیست و سختی این شبکه بر اساس تقاضا محاسبه می شود. سختی شبکه بیت کوین برای استخراج آن هر دو هفته یکبار محاسبه می شود. استخراج کنندگان همچنین موفق به مدیریت و تغییر میزان بازده خود شدند، یعنی در برخی از دوره های زمانی باعث شدند تا این سختی استخراج کاهش یابد.

بلافاصله پس از مساعد شدن سختی استخراج، استخراج کنندگان فعالیت خود را تقویت کردند و با تولید بیش از ۱۱۰ کوینتلیون هش در ثانیه یک سری رکورد جدید ثبت کردند. فرایند استخراج تاکنون زیاد تحت تاثیر نوسانات قیمت بیت کوین قرار نگرفته و اوج فعالیت در روزهایی رخ داد که قیمت بیت کوین در بازار کاهش یافته بود.

با توجه به این که سختی هنوز بالا است، بلاک چین بیت کوین و سختی آن واقعا فراموش نشدنی هستند. به این ترتیب استخرهای استخراج واقعا باعث نزدیک تر شدن تاریخ نیم شدن پاداش استخراج شده اند. اما بیت کوین تنها ارزی نیست که جلوتر از برنامه حرکت می کند.

فورک های بیت کوین سریعتر استخراج می شوند

ممکن است شاهد نیم شدن پاداش استخراج ارزهایی مثل بیت کوین کش و بیت کوین اس وی، حتی سریعتر از بیت کوین باشیم. شبکه این ارزها معمولا بسیار سریعتر بلاک تولید می کنند. گاهی هر یک دقیقه. در شبکه بیت کوین کش بیش از ۱۸ میلیون ارز استخراج شده است. با این سرعت نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین کش تنها تا ۱۳۳ روز دیگر رخ خواهد داد، در حالی که تا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در حدود ۱۷۲ روز باقی مانده است و پاداش استخراج به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش می یابد. بلاک چین بیت کوین کش اس وی کمی کندتر پیش می رود و به نظر می رسد که در ماه مه کاهش پاداش استخراج آن رخ دهد.

کریپتو نود به عنوان نتیجه گیری عنوان کرد که افزایش میزان استخراج می تواند بر روی احساسات بازار تاثیر گذار باشد. اوج میزان استخراج معمولا با برخی از کاهش های قیمت در بازار همزمان بود. استخراج کنندگان با وجود کاهش میزان سود خود همچنان به کار خود با ظرفیت بالا ادامه می دهند.

افزایش میزان استخراج بیت کوین تحت تاثیر افزایش قدرت استخراج دو استخر استخراج F2Pool و Poolin انجام شده که هر روز یک سوم پاداش روزانه یا تقریبا ۶۰۰ بیت کوین را استخراج می کنند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید