دنیای ارز دیجیتال

نصف شدن زمان تولید بلاک در شبکه اتریوم پس از اصلاح جدید مقیاس پذیری

طبق گزارش یکی از آزمایش کننده های شخص ثالث، استارت آپ بلاک چین مبتنی بر مقیاس پذیری BloXroute Labs به طور موفقیت آمیز توانست زمان انتشار بلاک در شبکه اصلی اتریوم را به نصف کاهش دهد.

شرکت مشاوره بلاک چین آکومبا لبز (Akomba Labs)، “شبکه توزیع بلاک چین” BloXroute را در سنگاپور و در تاریخ ۱۱ الی ۲۷ نوامبر بر روی نود اتریوم اجرا کرد و توانست زمان میانگین انتشار بلاک (زمانی که یک بلاک نیاز دارد تا تولید شده و در سراسر بلاک چین به اشتراک گذاشته شود) را به ۱۷۲ میلی ثانیه کاهش دهد. این زمان کمتر از نیمی از زمان کنونی ۳۶۰ میلی ثانیه ای است.

آکومبا از اطلاعات یکی از استخرهای ماینینگ چینی به عنوان بخشی از آزمایش دو هفته ای خود استفاده کرده است.

نتایج آکومبا نشان می‌دهد که شبکه توزیع بلاک چین (BDN) می‌تواند اثر متوسط اما بالقوه ای بر انتشار بلاک در شبکه اصلی اتریوم داشته باشد. شبکه اصلی اتریوم یکی از بزرگترین بلاک چین های عمومی است و تراکنش های آن نیز یکی از گران ترین بلاک‌چین ها به حساب می‌آید، به طوری که هزینه گس تقریبا ۲۰ سنت است. موضوع مقیاس پذیری نیز به طور مرتب در این شبکه به بحث گذاشته می‌شود.

یوری کلارمن (Uri Klarman) مدیرعامل BloXroute گفت:

به نظر می‌رسد اتریوم نسبت به سایر بلاک چین ها، بیشتر به دنبال برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری است. اتریوم در حال از دست دادن تاثیر و سهم خود از بازار است و برخلاف سایر بلاک چین ها، شاهد این مشکل هستند.

رویکرد BloXroute یک راهکار لایه صفر است که حجم تراکنش را کاهش می‌دهد و در نتیجه زمان انتشار بلاک را تسریع می‌بخشد. برای مثال، BDN می‌تواند ۴ بایت برای تراکنش ۵۰۰ بایتی انتشار دهد.

کلارمن در این خصوص گفت:

ما کل بلاک را ارسال نمی‌کنیم زیرا اگر سایر درگاه ها متوجه شوند که این تراکنش از دست آنها خارج است، دیگر نیازی ندارید که خود اطلاعات اصلی را ارسال کنید و فقط اشاره کننده ها می‌گویند که تراکنش ها وجود دارند.

شرکت BloXroute قبل از این نیز BDN را در سپتامبر بر روی شبکه اصلی اتریوم آزمایش کرده بود. در آن زمان، توانسته بود به کاهش ۲۵ درصدی زمان انتشار بلاک دست یابد.

کلارمن گفت که BDN هم اکنون در بعضی از استخرهای ماینینگ بزرگ در حال اجرا است و به تدریج وارد استخرهای بزرگتر خواهد شد. وی گفت، پس از آن، ظرفیت بلاک افزایش و کارمزد کاهش خواهد یافت. در این صورت، ظرفیت از تقاضای شبکه بیشتر می‌شود.

در ماه سپتامبر، ماینرهای اتریوم به افزایش ۲۵ درصدی سقف گس به ۱۰ میلیون رای دادند. این اقدام به منظور مقابله با ازدحام شبکه انجام شد و کلارمن گفت تقاضای موجود سریعا این فضای اضافه شده را در اختیار گرفت.

وی گفت: ما می‌دانیم که تقاضا برای این تراکنش ها وجود دارد. این تقاضا باعث شده است که ما به شرایط فعلی دست یابیم.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید