دنیای ارز دیجیتال

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات

دنیای کیف پول های ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی است. بسیاری از شرکت ها سعی می کنند تا بهترین امکانات و کیف پول را معرفی کنند. این روند بسیار عالی است. بخصوص اگر کاربری باشید که به یک کیف پول خوب برای نگهداری ارز خود نیاز داشته باشید. با این حال هر بار محصول جدیدی معرفی می شود که کل این صنعت را تکان می دهد. در اینجا قصد داریم تا یک کیف پول سخت افزاری به نام Coolwallet S را معرفی و بررسی نماییم.

در ابتدا در مورد شرکت سازنده آن صحبت می کنیم. این که چگونه شرکت ساخته شد و چه هدفی دارد. سپس در مورد کیف پول صحبت می کنیم. در مورد اینکه چیست، چگونه کار می کند و چطور می توانید تنظیماتش را انجام دهید. همچنین این کیف پول چه ارزهایی را پشتیبانی می کند.

مختصری در مورد شرکت سازنده CoolWallet S

صحبت کردن درباره کیف پول Coolwallet S بدون داشتن پیش زمینه ای از شرکت سازنده این محصول دشوار است. به همین دلیل قبل از شروع، شرکت CoolBitX را معرفی می کنیم. شرکتی که سازنده اولین کیف پول سخت افزاری تلفن همراه است.

CoolBitX در سال ۲۰۱۴ و در کشور تایوان شروع به کار کرد. بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت، مایکل اُو، پس از اینکه هکرها موفق به سرقت بیت کوین از صرافی Mt. Gox شدند، به فکر ساختن کیف پول سخت افزاری برای تلفن همراه افتاد.

 هدف CoolBitX ساخت یک کیف پول سرد قابل اعتماد، کاربردی و با کاربری آسان بود. در سال ۲۰۱۵ این شرکت موفق به تولید و راه اندازی کیف پول خود به نام Coolwallet  شد. این شرکت توسط Indiegogo که یک پلتفرم سرمایه گذاری است پشتیبانی می شود.

پس از تجربه راه اندازی اولین محصول خود و نیز درخواست های زیاد برای سرمایه گذاری و پشتیبانی، CoolBitX به منابع کافی برای بهبود و ارتقاء محصول خود و نیز ارائه خدمات بهتر، دست یافته بود. بنابراین این شرکت، Coolwallet S را در اوایل سال ۲۰۱۸ راه اندازی و روانه بازار کرد. این کیف پول اکنون با استقبال زیادی مواجه شده است.

CoolWallet S چیست؟

حالا که در مورد شرکت سازنده این کیف پول آگاهی نسبی کسب کردید، می توانیم در مورد خود کیف پول صحبت کنیم. Coolwallet S اولین کیف پول سخت افزاری تلفن همراه در دنیا است. اما این دقیقا به چه معناست؟

قبل از هر چیز باید بدانید کیف پول سرد چیست. به طور کلی ارزهای رمزنگاری را می توان به دو شیوه گرم و سرد ذخیره کرد. کیف پول های گرم دارای رابط های آنلاین هستند و نرم افزار آنها همیشه به اینترنت متصل است. کیف پول سرد مانند Coolwallet S، یک دستگاه سخت افزاری است که از طریق رهگیری ارز شما بر روی بلاک چین، آن را ذخیره می کند. کیف پول های سرد نیاز اتصال به اینترنت ندارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول های گرم و سرد اینجا کلیک کنید.

بنابراین در اینجا یک کیف پول سرد را بررسی می کنیم. اما این که مربوط به تلفن همراه است، چه معنایی دارد؟ Coolwallet S به راحتی در تلفن همراه شما در دسترس خواهد بود. تنها چیزی که نیاز دارید یک اپلیکیشن است. از طریق آن می توانید تمام کارهای مربوط به یک کیف پول را انجام دهید.

مشخصات فنی

Coolwallet S به اندازه یک کارت اعتباری بوده و دارای یک دکمه فلزی داخلی است. اگر در روز ۲ تراکنش انجام دهید، این کیف پول می تواند تا دو هفته شارژ نگه دارد. شارژ کامل این دستگاه ۲ ساعت طول می کشد. این دستگاه دارای باتری قابل شارژ لیتیومی ۳ ولت ۱۵ آمپری است.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات                    CoolWallet S

کیف پول بیت کوین Coolwallet S برای امضای دیجیتال از الگوریتم ECDSA استفاده می کند. توصیه می شود که کلمه بازیابی کیف پول خود را حتما در Coolwallet S انجام دهید. این توصیه به این دلیل است که انجام این کار از طریق کیف پول سطح امنیت بالاتری نسبت به برنامه تلفن همراه کیف پول دارد.

مشخصات و امکانات

Coolwallet S این امکان را به شما می‌دهد تا سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری خود را رهگیری و مدیریت کنید. همچنین سریعترین روش برای ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری را در اختیار شما قرار می دهد.

oolwallet S توسط سیستم عامل های اندروید و iOS پشتیبانی می شود، امنیت فوق العاده ای دارد و از تمام ارزهای رمزنگاری اصلی پشتیبانی می کند. علاوه بر این، Coolwallet S ضد آب است.

 Coolwallet S از ارزهای بیت کوین، اتریوم، توکن های ERC 20، ریپل، لایت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می کند.

در سایت رسمی CoolBitX این کیف پول با قیمت ۹۹ دلار به فروش می رسد. اما گزینه فروش دو کیف پول با قیمت ۱۵۹ دلار نیز وجود دارد. هر کیف پول حدود ۸۰ دلار. با نگاهی به قیمت سایر کیف پول های سخت افزاری مثل ترزور، می‌بینید که قیمت ۸۰ تا ۹۹ دلار برای این کیف پول بسیار مناسب و متوسط است.

در داخل جعبه این محصول چه چیزهایی وجود دارد؟

خب بیایید جعبه محتوی این محصول را بررسی کنیم. کیف پول Coolwallet S داخل یک جعبه سیاه براق قرار رفته است که پس از باز کردن آن با نوشته ای از خالق و مدیرعامل این شرکت، یعنی مایکل او مواجه می شوید.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات

در داخل جعبه کارت مربوط به کلمات بازیابی، یک برچسب، پد شارژ با یک کابل USB و البته خود کیف پول Coolwallet S وجود دارد.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات 1572550261 888                    CoolWallet S

در کل یک مجموعه کامل و بدون کم و کاستی است.

اپلیکیشن کیف پول

برنامه تلفن همراه آن در فروشگاه یا اَپ استور اندروید و iOS در دسترس است. پس از نصب، اولین باری که آن را روشن کنید، از شما می خواهد تا اپلیکیشن را با دستگاه خود همگام سازی نمایید. پس از این که کیف پول خود را با فشار و نگه داشتن دکمه روی آن روشن کردید، اپلیکیشن می خواهد تا دستگاه را تایید کنید. پس از همگام سازی دستگاه و اپلیکیشن می توانید کار خود را با آن شروع کنید.

این اپلیکیشن طیف گسترده ای از خدمات را به شما ارائه می دهد. با استفاده از آن می توانید ارزهای خود را بررسی کنید، ارزش سرمایه های خود را رهگیری نمایید، مبادله انجام دهید و ارسال و دریافت ارز را به داخل کیف پول مدیریت کنید. این برنامه محیطی بسیار جذاب و زیبا دارد و کار با آن آسان است و شما را با ارائه حجم عظیمی از اطلاعات غیر ضروری گیج نمی کند.

تنظیمات کیف پول

تنظیمات کیف پول Coolwallet S بسیار آسان است. می توانید این کار را در چند گام انجام دهید:

گام اول: کیف پول خود را روشن کنید و اپلیکیشن Coolwallet S را در تلفن همراه خود اجرا نمایید.

گام دوم: اپلیکیشن به شما رشته ای از حروف و اعداد را نشان می دهد. این شناسه کیف پول شما است. روی connect کلیک کنید.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات

گام سوم: زمانی که از شما خواسته شد دکمه را در Coolwallet S فشار دهید، این کار را انجام دهید. به این ترتیب دستگاه و برنامه با هم جفت می شوند.

گام چهارم: در اپلیکیشن روی Create کلیک کنید.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات 1572550262 881                    CoolWallet S

گام پنجم: اکنون باید طول کلمه امنیتی خود را انتخاب نمایید. با این وجود توصیه می شود برای امنیت بیشتر آن را به جای اپلیکیشن در خود کیف پول وارد نمایید.

گام ششم: حال شما تعدادی حروف و اعداد تصادفی را دریافت خواهید کرد. آنها را بنویسید و یا به صورت عکس آنها را در جایی امن ذخیره نمایید.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات

گام هفتم: پس از انجام تمام این کارها، تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی عبارت Create wallet است. حالا شما مالک یک کیف پول Coolwallet S هستید.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات 1572550262 694                    CoolWallet S

ارسال و دریافت ارز

ارسال و دریافت ارز، یکی از ویژگی های اصلی و مهم کیف پول های ارزهای رمزنگاری است. از آنجا که کیف پول Coolwallet S یک کیف پول سخت افزاری است، درباره نحوه ارسال و دریافت ها صحبت خواهیم کرد.

به طور مثال اگر قصد ارسال بیت کوین را دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در بخش Send کیف پول، آدرسی را که قصد ارسال بیت کوین به آن را دارید وارد کرده، تعداد و کارمزد را نیز تعیین نمایید. پس  از آن تنها باید ارسال تراکنش را تایید کنید. سرعت انجام تراکنش ها در این کیف پول بسیار عالی است. بنابراین زمان زیادی طول نخواهد کشید که گیرنده، بیت کوین ها را دریافت کند.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات

اگر قصد دریافت بیت کوین را دارید، از بخش Receive کیف پول خود می توانید کد QR را اسکن نموده و یا تنها آدرس را کپی و سپس پیست نمایید. به همین سادگی.

معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S؛ همراه با چگونگی انجام تنظیمات 1572550264 466                    CoolWallet S

امنیت

چیزی که همه می دانند و مورد تایید و پذیرش همه است، در نظر گرفتن امنیت هنگام انتخاب یک کیف پول رمزنگاری است. همانطور که در ابتدای بررسی کیف پول Coolwallet S عنوان شد، ایده اصلی ساخت این کیف پول، تولید یک دستگاه فوق العاده امن و قابل اعتماد برای ذخیره سازی ارزهای رمزنگاری بوده است. این که یک کیف پول فوق العاده زیبا با ویژگی و طراحی فوق العاده داشته باشید، اما امنیت نداشته باشد، چه اهمیتی دارد.

هیچکدام از این موارد اهمیتی ندارد، اگر تمام ارزهای شما به دلیل وجود برخی اشکالات یا یک اشتباه ساده امنیتی مورد سرقت قرار گیرد. با توجه به این  موارد بیایید امنیت کیف پول Coolwallet S را بررسی نماییم.

اول از همه این که برای انجام هر تراکنش، Coolwallet S سه مرحله تایید دارد. اگر چه ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما یک ویژگی عالی برای کمک به تامین امنیت دارایی های شما در دراز مدت خواهد بود.

همچنین کیف پول توسط کلمه امنیتی که انتخاب و تنظیم می کنید، محافظت می شود. این یک سیستم مبتنی بر کد بازیابی است. بنابراین می توانید به هر اندازه که می خواهید یک رمز قدرتمند بسازید.

در نهایت کیف پول توسط چیزی که با نام عنصر امنیتی یا Secure Element شناخته می شود، محافظت خواهد شد. یک میکروچیپ که امنیت تمام تراکنش ها و ارزهای شما را به روش رمزگذاری حفظ می کند.

در کل به جرات می‌توان گفت که Coolwallet S یک کیف پول شکیل و با امنیت بالا است. یک کیف پول سرد که در حال حاضر یکی از سیستم های امنیتی فوق العاده را داراست.

مزایا و معایب

با توجه به تمام اطلاعاتی که گفته شد، نکته بعدی که باید به آن پرداخت، مزایا و معایب این کیف پول است. مسلما یک کیف پول سخت افزاری بدون عیب نخواهد بود.

مزایا:

 • سبک و عملکرد منحصر به فرد: Coolwallet S از طراحی های رایجی که اغلب سازنده های کیف پول های سخت افزاری بزرگ از آن پیروی می کنند، اجتناب می کند و طراحی متفاوتی دارد. به جای طراحی های رایج، این کیف پول مانند کارت های اعتباری رایج، باریک و زیبا ساخته شده است که به جای USB یا وای فا، از بلوتوث رمزگذاری شده برای اتصال استفاده می کند.
 • اتصال رمزگذاری شده: اتصال از طریق بلوتوث رمزگذاری شده، یکی دیگر از گزینه های امنیتی این کیف پول است. اغلب اوقات ممکن است نتوانید به یک نقطه اینترنتی امن متصل شوید، به خصوص هنگام سفر.
 • بسته بندی زیبا و شکیل: Coolwallet S یکی از معدود کیف پول هایی است که دارای بسته بندی جمع و جور است. دارای برچسب و کارتی برای ثبت کلمات بازیابی. مهمتر از همه، یک کیف پولی ساده و باریک که به راحتی می توانید آن را در جیب یا کیف پول فیزیکی خود قرار دهید.
 • یک کیف پول کاربر پسند: هم کیف پول سخت افزاری و هم اپلیکیشن آن دارای محیطی ساده و کاربرپسند هستند. همچنین دارای مراحل تنظیم ساده و سریعی است و هیچ مشکلی برای این منظور پیش نخواهد آمد.
 • دارای مزایای یک کیف پول سرد: Coolwallet S همیشه آفلاین است. پس  از به روزرسانی اپلیکیشن آن، تمام اطلاعات به روز می‌شود. این روش در به حداکثر رسانی امنیت کمک می کند.

معایب

 • متن باز نبودن کیف پول: با این حال طرح هایی وجود دارد که به زودی این کیف پول را متن باز می کند.
 • امکان وارد کردن شماره کیف پول از طریق QR وجود ندارد. اگرچه ممکن است درآینده این ویژگی اضافه شود.

همانطور که ملاحظه می کنید، Coolwallet S معایب کمی دارد. این معایب هم ممکن است در آینده و در بروزرسانی های جدید برطرف شود.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، دنیای کیف پول های سخت افزاری ارزهای رمزنگاری بسیار رقابتی است. به همین دلیل هر وقت یک کیف پول جدید معرفی می شود، این فضا تغییر می کند.

یکی از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب یک کیف پول، غیر از ویژگی های خود کیف پول باید بررسی شود، شرکت سازنده و چشم انداز آن است. اگر یک شرکت تنها هدفش پول باشد، این هدف سریعا در طراحی و ویژگی های امنیتی کیف پول خود را نشان می دهد. همانطور که در بررسی کیف پول Coolwallet S مشاهده کردید، شرکت سازنده آن، یعنی CoolBitX هدف دیگری دارد. اغلب شرکت ها پس از ارائه اولین محصول خود در مواجهه با سختی، اعتبار و مقبولیت خود را از دست می دهند. اما این اتفاق برای CoolBitX نیفتاد. آنها با ارائه Coolwallet S دوباره به بازار برگشتند. این اتفاق به این دلیل رخ داد که این شرکت دیدگاه متفاوتی دارد و به شدت از آن پیروی می کند و همچنین به انتقادات و بازخوردها گوش می دهد. این روش به آنها این امکان را می دهد تا طراحی ها را برای مشتری انجام دهند نه برای خود.

این را نیز به خاطر داشته باشید که شرکت سازنده کیف پول Coolwallet S دائما لیست ارزهای قابل پشتیبانی خود را بروز می کند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید