دنیای ارز دیجیتال

معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم در دولت اوباما مدیرعامل لیبرای فیس‌بوک شد

معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم در دولت اوباما مدیرعامل لیبرای فیس‌بوک شد | دنیای ارز دیجیتال | شیراز ماینر

یکی از مسئولین ارشد بخش مبارزه با پول‌شویی در کابینه دو رئیس جمهور آمریکا، به عنوان مدیرعامل جدید انجمن لیبرا منصوب شد. انجمن لیبرا وظیفه ساخت و کنترل ارز دیجیتال فیس‌بوک را بر عهده دارد.

به گزارش کوین تلگراف، روز گذشته انجمن لیبرا اعلام کرد که معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم در دولت اوباما را به عنوان اولین مدیرعامل خود برگزیده است.

استوارت لِوی (Stuart Levey) پیش‌تر به عنوان معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم در دولت‌های اوباما و جورج بوش فعالیت کرده است. عمده وظیفه لوی در دولت‌های پیشین ایالات‌متحده، تمرکز بر اجرای سیاست‌ها و قوانین ضد پول‌شویی و تامین مالی تروریسم، همسو با دستورالعمل‌های شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN)، بوده است. لوی در پست اخیر خود به عنوان عضو ارشد بخش حقوقی HSBS فعالیت می‌کرد.

منصوب شدن لوی به عنوان مدیرعامل انجمن لیبرا را می‌توان، ادامه روند راه آمدن فیس‌بوک با قانون‌گذاران آمریکایی دانست.

در بیانیه مطبوعاتی انجمن لیبرا، به نقل از کتی هاون (Katie Haun)، از اعضای ارشد شرکت اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) و عضو انجمن لیبرا که مسئولیت ریاست کمیته جستجو برای انتصاب مدیرعامل این انجمن را بر عهده داشت، آمده است:

با ورود استوارت به انجمن لیبرا، تلفیقی کمیاب از رهبری با تجربه در بخش دولتی و بخش خصوصی وارد این انجمن می‌شود. فعالیت‌های او در بخش دولتی با احترام و نفوذ قابل‌توجهی در هر دو حزب همراه بود و در بخش خصوصی نیز مسئولیت رهبری تیم‌های مختلفی در سرتاسر دنیا را بر عهده داشت. این تجربیات منحصر به فرد به او این امکان را می‌دهد تا به توازنی صحیح از نوآوری و قانون‌مندی برسد.

لوی در بیانیه خود ضمن اشاره به اهمیت ایجاد قدرت برای یک میلیارد نفر، در عین جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی افزود:

باعث افتخار است که به انجمن لیبرا و هدف آنها در ترسیم خط و مشی پر رنگ‌شان مبنی بر استفاده از قدرت فناوری برای تغییر شکل پرداخت‌ها در سطح جهانی، می‌پیوندم.فناوری امکان تسهیل فرایند دریافت و ارسال پول برای اشخاص و کسب‌وکارها و نیز توانمندسازی بیش از یک میلیارد نفر انسان را فراهم می‌کند. یک میلیارد نفری که از سیستم اقتصادی کنار گذاشته شده‌اند و در حاشیه قرار دارند.

لیبرا که مدت‌هاست تحت فشار مقامات دولتی و قانون‌گذار آمریکا قرار دارد، مجبور شده است تا رویکرد اولیه خود را تغییر دهد و حتی در بخش‌هایی آنها را زیر پا بگذارد. شاید لوی و تجربیات او در حوزه قوانین مالی و همچنین نفوذ و اعتبارش در میان احزاب دولتی، بتواند کلید حل ماجرای لیبرا باشد.

ممکن است علاقه مند باشید

موردی یافت نشد.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید