دنیای ارز دیجیتال

معامله گران مقصر در افت اخیر قیمت بیت کوین

تحلیلگران شرکت تجزیه و تحلیل بازار رمزنگاری کوین متریک معتقدند که معامله گران کوتاه مدت بیت کوین که این ارز را در قیمت ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۲۰۰۰ دلار خریداری کرده اند، باعث فشار فروش اخیر بیت کوین شده اند.

این شرکت مقدار واقعی سرمایه گذاری را تجزیه و تحلیل کرد. اطلاعات مهمی در مورد احساس و رفتار این سرمایه گذاران کشف شد و تغییرات در تعداد بیت کوین از زمانی که موج فروش در قیمت ۱۰۰۰۰ دلار شروع شد، مشاهده گردید. این زمان از ۲۰ سپتامبر تا اول اکتبر بود. طبق گزارش، آنها شامل سه گروه از معامله گران بودند:

  1. درندگان بیت کوین با قیمت بالاتر از ۱۳۰۰۰ دلار: قبل از غالب شدن بازار نزولی، بیش از ۷۲۰۰۰۰ بیت کوین متعلق به این گروه بود. در حالی که بخش اعظم این مقدار در طول بازار نزولی منتقل نشده بود، در حدود ۴۱۴۰ بیت کوین در طول ۹ روز اخیر توسط این گروه جابجا شد. تجزیه و تحلیل فعالیت های انجام شده بر روی زنجیره نشان می دهد که سرمایه گذاران بلند مدت فشار زیادی را سبب نشده اند.
  2. دارندگانی که بیت کوین را با قیمت بین ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۳۰۰۰ دلار خرید کرده اند: اینها سرمایه های جدیدی بودند که در طی تابستان و افزایش قیمتی که باعث شد بیت کوین به بالاترین نرخ سالانه خود برسد، وارد بازار بیت کوین شدند. این گروه از معامله گران بیشترین فشار فروش را سبب شدند. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که آنها سرمایه گذاران کوتاه مدت بوده اند که با در نظر گرفتن ضرری متوسط، سعی در حفظ منافع خود داشته اند. چرخش بزرگی در روند بازار در طی ۹ روز گذشته و با افت قیمت از ۱۰۰۰۰ دلار تا ۸۰۰۰ دلار مشاهده شد. این گزارش می گوید تحلیل ها نشان می دهند بیش از ۵۰۰۰۰۰ بیت کوین پس از عبور قیمت از ۱۰۰۰۰ دلار فروخته شد و تا رسیدن قیمت به ۸۰۰۰ دلار این تعداد به ۷۵۰۰۰۰ بیت کوین رسید.
  3. معامله گرانی که بیت کوین را کمتر از ۸۰۰۰ دلار خرید کرده اند: این گروه شامل سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین هستند که عقیده به جمع آوری بیت کوین برای بلند مدت دارند. این گروه از افراد تنها ۱۵۰۰۰۰ بیت کوین را منتقل کرده اند. سودآوری و یا فروش ناشی از ترس، در بین این دارندگان بسیار محدود بود. این رفتار نشان می دهد که اغلب دارندگان بیت کوین، چشم انداز مثبتی به بازار دارند و این دیدگاه آنها تغییری نکرده است. اما در صورت ادامه روند نزولی ممکن است این رفتار تغییر کند.

این گزارش عنوان می کند:

افت های شدید، مشابه آنچه که اخیرا و پس از به اوج رسیدن بازار در اوایل تابستان مشاهده شد، نادر است اما بی سابقه نیست. مانند آنچه که در طی حباب بیت کوین در سال ۲۰۱۷ رخ داد و قیمت بیت کوین بیش از ۴۰ درصد نسبت به اوج قیمتی خود در مدتی کوتاه افت کرد. بنابراین اگر سطح ۱۳۰۰۰ دلار را به عنوان اوج قیمت فرض شود، کاهش قیمت فعلی نیز نزدیک به همین ۴۰ درصد است.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت بالاتر از ۸۲۵۰ دلار مبادله می شود. با این حال بیت کوین هنوز نسبت به هفته گذشته و حتی ماه گذشته در سطحی پایین تر مبادله می شود.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید