دنیای ارز دیجیتال

فقط یک درصد از تراکنش‌های ارز دیجیتال مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی است

طبق تحقیقاتی که از سوی موسسه چینالیسیس منتشر شده است، فقط ۱ درصد از کل تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، به کارهای غیرقانونی مربوط هستند.

به گزارش «FXStreet»، کارشناسان دریافته‌اند که مبلغ کل تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به یک میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که تعداد کاربران این ارزهای در سال ۲۰۱۹ به صورت پیوسته در حال رشد بوده است.

همچنین این کارشناسان به کاهش چشمگیر استفاده از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های غیرقانونی اشاره کرده‌اند. در حال حاضر، این صنعت بسیار سالم‌تر از سال‌های ابتدایی آن است، زمانی که درصد زیادی از تراکنش‌های ارز دیجیتال در دارک نت اتفاق می‌افتاد. کاربران جدید بیشتر تمایل دارند که در پلتفرم‌های قانونی تراکنش‌های خود را انجام دهند.

با این حال، رویِ دیگر این پیشرفت، آسیب‌پذیری صرافی‌های متمرکز است. پلتفرم‌های تجاری مانند صرافی‌ها، اغلب قربانی حملات هک و رخنه‌های امنیتی هستند. به همین دلیل تمرکز زیادی بر ویژگی‌های امنیتی دارند.

حملات هک و سرقت کوین‌ها یکی از موانع اصلی در راه گسترش انبوه ارزهای دیجیتال است. پول‌شویی و فعالیت‌های غیرقانونی، یکی از کلیدی‌ترین نگرانی‌های دولت‌ها و قانون‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال است.

در حال حاضر وضعیت بازار ارزهای دیجیتال نسبتا سبز است. قیمت بیت کوین در محدوده بالاتر از ۹,۰۰۰ دلار به ثبات رسیده و در زمان نگارش خبر در حال معامله با قیمت ۹,۱۰۰ دلار است. قیمت اتریوم نیز با رشد ۴ درصدی نسبت به روز گذشته، به ۲۴۳ دلار رسیده است.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید