دنیای ارز دیجیتال

فعالیت ماینرها در ایران قانونی شد

وضعیت دستگاه های ماینر در ایران مدتی بود که به عنوان کالای قاچاق محسوب می شد و در بی سامانی به سر می برد. تکلیف دستگاه های ماینینگ مشخص نبود و به عنوان کالای قاچاق ضبط می شد. اما حال خبرهای خوبی در راه است.

طبق اعلامیه انجمن بلاکچین ایران، با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده از سوی کارگروه استخراج رمز ارز انجمن بلاکچین ایران، در تاریخ ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹ در جلسه کمسیون اقتصادی هیئت دولت، مصوبه (پیشنهادی توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری) رفع مشکل قاچاق کالای دستگاه‌های استخراج در داخل کشور، بررسی و به تصویب رسید و در نوبت امضاء رییس جمهور قرار گرفته است.

فعالیت ماینرها در ایران قانونی شد

علی بابک نیا دبیر کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران جزییات این طرح خوداظهاری را بیان کرد:

این طرح که در قالب ۵ بند تهیه شده که طی آن وزارت صنعت متولی طرح خوداظهاری تجهیزات ماینر تعیین گردیده است.

در بند دیگر آن قید شده است که دارندگان جواز تاسیس استخراج رمز ارز از وزارت صمت امکان بهره مندی از طرح را خواهند داشت که میتوانند درخواست خود را از طریق سامانه بهین یاب مطرح نمایند.

وی خاطر نشان کرد پس از اعلام تعداد، نوع تجهیزات باید نسبت به پرداخت عوارض و حقوق گمرکی که متعاقبا برای هر دستگاه اعلام می‌شود، اقدام کنند و بعد از تایید این مراحل این دستگاه‌ها به عنوان دستگاه‌های دارای مجوز و به صورت قانونی در فارم‌ها و سیستم استخراج رمزارز‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علی بابک نیا در خصوص تکلیف دستگاه‌های ماینر توقیف شده گفت:

طبق همین مصوبه، دارندگان پرونده‌های تعزیراتی پس از پرداخت این عوارض و حقوق گمرکی و اخذ تاییده نهایی از وزارت صمت می‌توانند پرونده‌های تعزیراتی خود را مختومه و حتی نسبت به بازپس گیری تجهیزات خود اقدام کنند.


منبع میهن بلاکچین
منبع خبر “میهن بلاک چین”

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید