دنیای ارز دیجیتال

عبور قیمت بیت کوین از سطوح مقاومتی متعدد؛ آیا گاو ها به قیمت ۹۵۰۰ دلار دست می یابند؟

با وجود آنکه فقط ۴ روز دیگر به هاوینگ زمان باقی است، گاوهای بیت کوین از سطح مقاومتی ۹۱۴۰ الی ۹۲۰۰ دلار عبور کردند و اکنون به دنبال دستیابی به قیمت ۹۵۰۰ دلار هستند.

پس از چند روز گذشته که به حفظ قیمت بالاتر از سطح مقاومتی ۹۰۰۰ دلار سپری شد، قیمت بیت کوین جهش قوی یافت و صبح روز چهارشنبه به ۹۳۸۰ دلار رسید. این افزایش قیمت ۳.۶۵ درصدی بر بستر افزایش حجم معاملات رخ داد اما سریعا به قیمت ۹۱۲۶ دلار اصلاح شد و اکنون به ۹۳۹۵ دلار رسیده است.

با وجود آنکه تقریبا فقط ۴ روز به هاوینگ بیت کوین مانده است، سرمایه گذاران شرایط را به دقت تحت بررسی دارند تا مشاهده کنند که آیا قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی ۹۵۰۰ دلار عبور می‌کند و به ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رسد یا خیر.

قیمت بیت کوین  عبور قیمت بیت کوین از سطوح مقاومتی متعدد؛ آیا گاو ها به قیمت ۹۵۰۰ دلار دست می یابند؟

معامله کنندگان خوش بین به دنبال آن هستند که سطح مقاومتی ۹۰۰۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کنند و مرحله بعدی نیز تبدیل قیمت ۹۲۰۰ دلار به سطح حمایتی است.

2  عبور قیمت بیت کوین از سطوح مقاومتی متعدد؛ آیا گاو ها به قیمت ۹۵۰۰ دلار دست می یابند؟

اگرچه رسیدن به قیمت ۹۳۹۵ دلار یک قدم رو به جلو است، اما قیمت هم چنان پایینتر از خط روند نزولی بلندمدت در سطح مقاومتی ۹۴۰۰ دلار است. عبور از سطح ۹۴۰۰ دلار، قیمت بیت کوین را در مسیر ۹۶۰۰ دلار قرار می‌دهد و بعضی از تحلیلگران رسیدن به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار را در نظر دارند.

در حالی که به هاوینگ نزدیک می‌شویم و خرده سرمایه گذاران به شدت خوش بین هستند، باید به یاد داشت که از زمان سقوط قیمت به ۳۷۵۰ دلار در تاریخ ۱۳ مارس، قیمت بیت کوین بیش از ۱۴۵ درصد افزایش یافته است و شرایط بازه زمانی روزانه نیز صعودی می‌باشد.

به علاوه، با بررسی کلی تر نمودار روزانه و هفتگی، می‌توان متوجه شد که قیمت ۹۵۰۰ دلار یک سطح مقاومتی و حمایتی مهم است. انتظار می‌رود غلبه بر این سطح قیمت چالش برانگیز باشد، اما با در نظر گرفتن روند قیمت بیت کوین می‌توانیم شاهد افزایش حجم معاملات باشیم.

3  عبور قیمت بیت کوین از سطوح مقاومتی متعدد؛ آیا گاو ها به قیمت ۹۵۰۰ دلار دست می یابند؟

با فرض بر اینکه قیمت بیت کوین بلافاصله از این سطح کاهش نمی‌یابد، قیمت های ۱۰,۰۰۰ و ۱۰,۳۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار سطوحی هستند که از سپتامبر ۲۰۱۹ تاکنون دست نیافتنی بوده اند.

با در نظر گرفتن اینکه روند کنونی طولانی شده است، معامله کنندگان در هر کدام از این سطوح مقاومتی مهم به دنبال فروش استقراضی خواهند بود.

4  عبور قیمت بیت کوین از سطوح مقاومتی متعدد؛ آیا گاو ها به قیمت ۹۵۰۰ دلار دست می یابند؟

در گزارش قراردادهای آتی جمعه هفته گذشته CME بیان شده است که سرمایه گذاران سازمانی به افزایش وضعیت های معاملاتی فروش استقراضی خود پرداخته اند.

طبق تحلیل های گذشته، بیت کوین در شرایطی که احساس سرمایه گذاران به شدت خوش بینانه باشد روند صعودی خواهد داشت. این موضوع بدان معنا است که اگر فومو شروع شود، RSI خرید بیش از حد کنونی، حجم خرید ضعیف و روند صعودی که مدت زیادی طول کشیده است همگی بی اهمیت خواهند شد.

اما فارغ از فومو، کاهش از قیمت ۹۴۰۰ الی ۹۵۰۰ دلار می‌تواند منجر به اصلاح قیمت به ۸۸۲۵ الی ۸۵۵۰ دلار شود. کمتر از سطح حمایتی ۸۵۵۰ دلار، معامله کنندگان منتظر قیمت های ۸۴۰۰ و ۷۸۰۰ دلار خواهند بود.

5  عبور قیمت بیت کوین از سطوح مقاومتی متعدد؛ آیا گاو ها به قیمت ۹۵۰۰ دلار دست می یابند؟

در حال حاضر نمودارهای کوتاه مدت تر نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین در صدد عبور از قیمت ۹۴۰۰ دلار است و اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، بیت کوین ابتدا به سطح حمایتی ۹۲۰۰ دلار می‌رسد، هرچند انتظار می‌رود که به سطح حمایتی ۹۰۰۰ دلار نیز کاهش یابد. در صورتی که هر دو سطح حمایتی مذکور حفظ نشود، کاهش به قیمت ۸۸۰۰ دور از انتظار نخواهد بود.

در کوتاه مدت، معامله کنندگان باید به حجم معاملات و عبور از رکورد روزانه ۹۳۹۵ دلار دقت کنند.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید