دنیای ارز دیجیتال

عبور قراردادهای بکت از یک میلیون دلار؛ چه تاثیری بر بیت کوین می گذارد؟

طبق گزارش محققان Skew Markets، کل قراردادهای تسویه نشده در بازار قراردادهای آتی بیت کوین بکت (Bakkt)، که توسط شرکت مادر بورس و اوراق بهادار نیویورک یعنی ICE اداره می‌شود از مرز یک میلیون دلار گذشت.

محققان Skew Markets در این خصوص گفتند:

بکت به آرامی در حال رشد می‌باشد. مجموع قراردادهای تسویه نشده از یک میلیون دلار عبور کرد و حجم این قراردادها نیز در هفته جاری مقداری افزایش یافت. مخالف جف اسپرچر (Jeff Sprecher) نباشید.

اگرچه مجموع قراردادهای تسویه نشده بکت هم چنان بخش کوچکی از معاملات مارجین گسترده پلتفرم هایی نظیر بیتمکس را شامل می‌شود که مجموع قراردادهای تسویه نشده آن تا تاریخ سوم نوامبر حدود ۸۰۰ میلیون دلار می‌باشد، اما تحلیلگران نسبت به مسیر پیش روی این پلتفرم، خوش بین می‌باشند.

دلیل اهمیت بکت برای بیت کوین

سرمایه گذاران ارز دیجیتال به دقت، عملکرد بکت را به عنوان یک پلتفرم کلیدی و مهم برای تسهیل و پاسخگویی به تقاضا برای بیت کوین از جانب سرمایه گذاران سازمانی و اعتباری بررسی می‌کنند.

با حضور خرده فروشان بزرگی نظیر استارباکس، بکت پتانسیل این را دارد که با استفاده از بیت کوین وارد بازار مشتریان جهانی شود، موضوعی که استارباکس در حال حاضر بر روی آن کار می‌کند.

حساب رسمی بکت در توییتر نوشت:

ما می‌خواهیم جزییات بیشتری درباره استراتژی خود پیرامون افزایش ارزش ارزهای دیجیتال از طریق پرداخت های مشتریان به اشتراک بگذاریم.

بکت هم چنین ارائه دهنده اولین قرارداد آتی بیت کوین فیزیکی در آمریکا می‌باشد. این موضوع بدان معنا است که افراد دارای قرارداد در این پلتفرم، بیت کوین های فیزیکی دریافت کرده اند.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) مشاور ارشد Compound Finance در این خصوص گفت:

چرا بکت برای پذیرش گسترده بیت کوین مهم است؟ زیرا روشی برای خرید و تصدی بیت کوین از طریق سیستم قانونگذاری و تایید شده توسط CFTC و NYDFS به سازمان های بزرگ و کم ریسک کننده ارائه می‌دهد و هم چنین توسط ICE پشتیبانی می‌شود. این امر باعث خوشحالی وکلا نیز می‌باشد.

حجم و مجموع قراردادهای تسویه نشده بکت در مقایسه با صرافی های برتر ارز دیجیتال که بیش از پنج سال در این عرصه حضور دارند بسیار اندک می‌باشد. اما به دلیل قراردادهای دارای پشتوانه فیزیکی بکت، این پلتفرم پتانسیل تأثیرگذاری بر روند قیمت بیت کوین در بلندمدت را دارد.

بدین ترتیب، با افزایش استفاده از بکت، می‌توان شاهد متعادل تر شدن بازار جهانی بیت کوین بود که هم چنان توسط سرمایه گذاران شخصی در صرافی هایی نظیر بیتمکس، کوین بیس و بایننس تحت سلطه می‌باشد.

حجم معاملات در حال افزایش است و احتمالا این روند ادامه خواهد داشت

از اواخر ماه سپتامبر، حجم معاملات روزانه در بازار قراردادهای آتی بیت کوین بکت از ۱.۲ میلیون به ۶.۲ میلیون دلار افزایش یافته است. این مقدار در تاریخ ۲۸ اکتبر و پس از افزایش قیمت بیت کوین از ۷۶۰۰ به ۱۰۰۰۰ دلار به ۱۰.۳ میلیون دلار رسید.

استراتژیست هایی نظیر سو ژو (Su Zhu) مدیرعامل شرکت Three Arrows Capital پس از عرضه بکت گفته بودند که بعید است این پلتفرم بلافاصله پس از افتتاح با حجم معاملات زیادی مواجه شود زیرا کارگزاران قراردادهای آتی باید آماده شوند. ژو در این خصوص گفته بود:

بکت در ابتدا همانند چکه و سپس همانند سیل خواهد بود. واقعیت این است که اکثر قراردادهای آتی قانونمند شده در روز اول با پذیرش کمی مواجه می‌شوند زیرا تمام کارگزاران قراردادهای آتی برای این منظور آماده نیستند، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند صبر کنند و عملکرد آن را ببینند و موارد دیگر که در این مورد دخیل می‌باشند.

کمتر از سه ماه پس از عرضه بکت، حجم معاملات این پلتفرم نشانه هایی از افزایش قابل توجه نشان داده اند. این موضوع بیان می‌کند که بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش مورد توجه سرمایه گذاران سازمانی و اعتباری می‌باشد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید