دنیای ارز دیجیتال

طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد

طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد | دنیای ارز دیجیتال | شیراز ماینر

یکی از حساب‌های منتسب به طرح پانزی پلاس توکن (PlusToken)، چیزی در حدود ۱۸۸ میلیون دلار از سرمایه‌هایش را به‌شکل اتر به آدرس‌های دیگر منتقل کرده است. گفته می‌شود که دلیل سقوط ۴ درصدی قیمت اتر نیز انتقال این حجم از سرمایه باشد.

به گزارش دیکریپت، طرح پانزی پلاس توکن که بیشتر فعالیت آن در چین و کره جنوبی بود، توانست در حدود ۳ میلیارد دلار ارز دیجیتال مختلف را از کاربران خود دریافت کند. بیشتر این ارزها به‌شکل بیت کوین، اتر و ایاس بودند. برخی معتقدند که حجم توکن‌های دریافتی در پلاس توکن، ۱ درصد از کل عرضه بیت کوین است.

از ساعات اولیه امروز، این وجوه بین ۵۲ آدرس تقسیم شده‌اند. این آدرس‌ها در کاوشگر بلاک اتراسکن بی‌نام و نشان هستند و مشخص نیست که آیا آنها به صرافی یا نهادهایی نظیر پلتفرم‌های فرابورسی که از طریق آنها تیم گرداننده پلاس توکن (با فرض اینکه هنوز کنترل وجوهشان را در دست داشته باشند) می‌توانند ارزهایشان را نقد کنند تعلق دارند یا نه.

طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد  طرح پانزی چینی ۱۸۵ میلیون دلار اتریوم منتقل کرد
نمودار قیمت اتر پس از انتقال ارزها

این جابه‌جایی یک هفته پس از منتقل شدن مبلغی معادل ۶۷ میلیون دلار ایاس متعلق به این طرح صورت گرفت. این وجوه مدتی بود از جای خود تکان نخورده بودند.

پس از انتقال این حجم از اتر، قیمت این ارز دیجیتال با کاهشی ۴ درصدی همراه بود.

کارشناسان مدت‌هاست نسبت به انتقال این حجم از دارایی و اقداماتی که به نقد کردن آنها می‌انجامد هشدار می‌دهند. دسامبر گذشته (آذر ۹۸) نیز همزمان با انتقال بیش از ۱۸۰ میلیون دلار بیت کوین توسط گردانندگان پلاس توکن، قیمت این ارز دیجیتال سقوط کرد.

ممکن است علاقه مند باشید

موردی یافت نشد.

لطفاً دیدگاه خود را بنویسید…x


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید