دنیای ارز دیجیتال

شرکت گری‌اسکیل فقط در یک هفته ۱۸۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است!

گفته می‌شود گری اسکیل (Grayscale) که یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است، تنها در هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت کوین به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود اضافه کرده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، با احتساب بیت کوین‌های تازه‌ای که به مجموع بیت کوین‌های تحت مدیریت گری اسکیل اضافه شده است، این صندوق در حال حاضر چیزی در حدود ۴۰۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد و این رقم روزبه‌روز در حال افزایش است.

کوین روک (Keving Rook)، یکی از محققین مشهور حوزه ارزهای دیجیتال در ارتباط با افزایش روزافزون بیت کوین‌های گری اسکیل می‌نویسد:

گری اسکیل طی هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت کوین را به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود افزود. این شرکت از زمان هاوینگ ۵۳,۵۸۸ واحد بیت کوین به این صندوق افزوده است.

ماینرهای بیت کوین هفته گذشته تنها ۷,۰۸۱ واحد بیت کوین استخراج کرده‌اند. بیت کوین‌های استخراجی ماینرها پس از هاوینگ نیز ۳۹,۵۴۴ واحد بوده است.

چیزی در حدود ۴۰۰,۰۰۰ واحد بیت کوین تحت مدیریت گری اسکیل (در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین) قرار دارد.

شرکت گری‌اسکیل فقط در یک هفته ۱۸۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است!  شرکت گری‌اسکیل فقط در یک هفته ۱۸۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است!
آمار خرید بیت کوین توسط گری اسکیل

پیش‌تر گری اسکیل اعلام کرده بود که  سرمایه‌گذاران برای حفاظت از سرمایه‌های خود در برابر تورمی که به‌واسطه چاپ بی‌رویه پول ایجاد شده است، بیت کوین می‌خرند.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در صفحه عملکرد صندوق بیت کوین گری اسکیل، در حال حاضر به‌ازای هر سهم، ۸.۸۳ دلار بیت کوین در صندوق وجود دارد. این در حالی است که قیمت بازار هر سهم ۱۰.۱۴ دلار است. این یعنی سرمایه‌گذاران مایل به پرداخت ۱۵ درصد قیمت بیشتر هستند.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در رقم ۹,۱۰۰ دلار معامله می‌شود؛ این یعنی خرید هفته گذشته گری اسکیل چیزی در حدود ۱۸۵ میلیون دلار بوده است.

با وجود اینکه بیت کوین، پرچمدار ارزهای دیجیتال در گری اسکیل به حساب می‌آید، اما اتریوم نیز از جمله ارزهای محبوب این شرکت سرمایه‌گذاری است. طبق گزارش‌ها، گری اسکیل در ماه گذشته چیزی در حدود نیمی از اترهای ماین‌شده را خریداری کرده است.

نکته جالب اینجاست که تفاوت ارزش اسمی و ارزش واقعی اتر در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل بیشتر است. اوایل ماه جاری میلادی، هر اتر، ۷۵۰ درصد بیشتر از قیمتش در بازار، با قیمت ۲,۰۰۰ دلار معامله می‌شد. به ازای هر سهم، ۰.۰۹ اتر معادل ۲۱ دلار در صندوق وجود دارد. قیمت بازار هر سهم نیز ۹۸ دلار است.

علیرغم تمام این آمارها، قیمت بیت کوین همچنان در فاز تثبیت قرار دارد و هنوز موفق نشده است سد ۱۰,۰۰۰ دلاری را بشکند. باید به یاد داشت خروج گری اسکیل و برداشته‌شدن فشار خریدی که از سفارش‌های این شرکت ناشی می‌شود، می‌تواند اثرات گسترده‌ای بر بازار داشته باشد.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید