دنیای ارز دیجیتال

شبکه بیت کوین ۸ برابر قدرتمندتر از سال گذشته

در حال حاضر شبکه بیت کوین نسبت به گذشته دارای قدرت محاسباتی بیشتری در پشتوانه امنیت خود است و از آنجا که نرخ هش به بالاترین مقدار خود دست یافته، بیت کوین توانسته یک نقطه عطف مهم دیگر را بگذراند.

داده های وب سایت بلاک چین تایید کرد که نرخ کلی هش شبکه بیت کوین در تاریخ ۲۰ جولای به ۷۹ ترا هش در ثانیه رسیده است.

شبکه بیت کوین ۸ برابر قدرتمندتر از سال گذشته شبکه بیت کوین ۸ برابر قدرتمندتر از سال گذشته b581e2556615cbb2f22fd2c85b714142 1024x459

نرخ هش به طور گسترده ای به عنوان یک معیار برای امنیت تراکنش های بیت کوین به حساب می آید که در هفته ها و ماه های اخیر به چند رکورد جدید دست یافته است. جدیدترین آمار مربوط به افزایش نرخ هش در ۲۱ ژوئن (۶۵ تریلیون ترا هش) و ۱ جولای (۷۰ تریلیون ترا هش) بوده است.

این رقم در طول آخر هفته، پس از رسیدن به ۷۹ تریلیون تراهش، کاهش پیدا کرد. نرخ کل هش در یکشنبه، جدید ترین روزی که داده های آن موجود است، به ۶۷٫۱ تریلیون ترا هش در ثانیه رسیده است. در حالی که نرخ هش در یک روند افزایشی قرار گرفته اما به طور منظم در حال نوسان است. به عبارت دیگر، قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین در حال حاضر ۸ برابر اواخر سال ۲۰۱۷، زمانی که قیمت بیت کوین ۲۰۰۰۰ دلار بود، قرار دارد.

این رکورد جدید با وجود افت قیمت بیت کوین از سطح ۱۳۸۰۰ در دو هفته گذشته، کاهش یافت.

از آنجا به بعد فشار نظارتی، قیمت را تا ۹۱۲۵ دلار کاهش داد که نتوانست تاثیری بر عملکرد شبکه بگذارد. طبق گزارشات، کارمزد تراکنش های بیت کوین علیرغم نوسانات قیمت و حجم، همچنان پایین است.

عمل استخراج که پس از سطح کف بازار افزایشیِ دسامبر ۲۰۱۸ به انزوا کشیده شد، اکنون در حوالی رویداد نصف شدن پاداش استخراج به صورت فزاینده ای متحول شده است.

این نتیجه گیری توسط تجزیه و تحلیل جدید یک تحلیلگر، با نام مستعار فلیب فلیب به دست آمده که اشاره کرد به احتمال زیاد قیمت بیت کوین در سال آینده، بیشتر تحت تاثیر استخراج کنندگان قرار خواهند گرفت.

رویداد نصف شدن پاداش، پاداش استخراج کنندگان را به ازای ایجاد هر بلاک جدید از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش می‌دهد.

درجه سختی استخراج بیت کوین که اخیرا به بالاترین مقدار خود رسیده است، از آنجا که نرخ هش در حال افزایش است به احتمال زیاد شاهد افزایش های بیشتر خواهد بود.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید