دنیای ارز دیجیتال

شاخصی که نشان دهنده احتمال صعودی شدن روند است

از زمانی که قیمت بیت کوین از بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۸ کاهش یافت، سرمایه گذاران به این فکر می کنند که آیا روند صعودی بعدی بازار ارز رمزنگاری شروع خواهد شد یا نه.

  یک شاخص مهم که شروع تعدادی از روندهای تاریخی روند صعودی بیت کوین را پیش بینی کرده، نشان می دهد که روند صعودی بعدی به زودی آغاز خواهد شد.

رسیدن شاخص کلیدی بیت کوین به منطقه خرید 

شرکت تحلیلی گلس نود در تاریخ ۱۸ ژوئن اظهار داشت که مضرب پیول (Puell Multiple) پس از حدود سه هفته دوباره به منطقه خرید برگشته است. مضرب پیول از تقسیم ارزش بیت کوین های تولید شده در یک روز (بر حسب دلار) بر میانگین متحرک ۳۶۵ روزه ارزش بیت کوین های تولید شده روزانه بدست می آید.

به لحاظ تاریخی، رسیدن مضرب پیول به منطقه خرید (نمودار زیر) بیانگر شروع روند صعودی بازار است. هنگامی که بیت کوین در سال ۲۰۱۵ به سطح ۲۰۰ دلار کاهش یافت، این شاخص برای مدت کوتاهی وارد منطقه خرید شد و در سال های بعد قیمت بیت کوین هزاران درصد رشد کرد. زمانی که قیمت این ارز در پایان سال ۲۰۱۸ به سطح ۳۱۵۰ دلار رسید، این شاخص دوباره به منطقه خرید وارد شد. این سابقه تاریخی نشان می دهد که به زودی بیت کوین روند صعودی بلند مدتی را آغاز خواهد کرد.

بیت کوین  شاخصی که نشان دهنده احتمال صعودی شدن روند است
ضریب پیول بیت کوین

فاکتورهای دیگر نیز به نزدیک شدن روند صعودی بیت کوین اشاره می کنند

مضرب پیول تنها شاخصی نیست که نشان می دهد بیت کوین به زودی یک روند صعودی را آغاز خواهد کرد. سختی شبکه بیت کوین در اوایل ماه جاری کاهش یافت تا اطمینان حاصل شود که در هر ساعت ۶ بلاک یا هر ۱۰ دقیقه یک بلاک استخراج می شود. برخی معتقدند که این نشانه “فروش توسط استخراج کنندگان و خروج آنها از شبکه” است، اما برخی دیگر خوشبین تر هستند.

نونیا بیزنیز، تحلیلگر نمودارهای قیمت، با استناد به نمودار زیر از اقدامات کلان قیمت و کاهش سختی در تنظیمات ماهانه نوشت:

امروز نهمین ماه کاهش سختی استخراج بیت کوین است ولی این بار فرق دارد، چون برای اولین بار بعد از هاوینگ اتفاق می افتد. کاهش سختی در تنظیمات ماهانه ممکن است سیگنال فروش توسط استخراج کنندگان و کف های بازار باشد.

تنظیم سختی ماهانه  شاخصی که نشان دهنده احتمال صعودی شدن روند است
تنظیم سختی ماهانه

اصلاح کوتاه مدت قیمت

روندهای صعودی ممکن است کنترل روند بیت کوین را در اختیار داشته باشند، اما سرمایه گذاران نباید خوش خیال باشند. طبق گزارش های قبلی، یکی از معامله گران اظهار داشت که روند صعودی شکل گرفته پس از کاهش به سطح ۳۷۰۰ دلار در ماه مارس، درهم خواهد شکست. وی با اشاره به نمودار زیر نوشت:

در حالی که پیش بینی من افزایش قیمت در معاملات روزانه است، دلایلی دارم که باید در اینجا احتیاط کنم. نشانه هایی از شکست دیده می شوند و نمی خواهم درگیر یک موقعیت ناخوشایند شوم، اگر روند تغییر کند.

بیت کوین  شاخصی که نشان دهنده احتمال صعودی شدن روند است 1592709961 407
نمودار قیمت بیت کوین

به اعتقاد یکی دیگر از معامله گران سناریویی وجود دارد که در آن قیمت بیت کوین از سطح ۹۰۰۰ دلار ۴۰ درصد اصلاح خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که اصلاح قیمت در میانه روند صعودی امری عادی است.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید