دنیای ارز دیجیتال

سیگنال های صعودی قیمت بیت کوین بعد از تنظیم سختی استخراج

شبکه بلاک چین بیت کوین در تاریخ ۱۷ ژوئن شاهد بزرگترین تنظیم سختی استخراج خود در دو سال گذشته بود. در عین حال، احساسات همچنان صعودی هستند. در کمال تعجب، نرخ هش بیت کوین کاهش زیادی نداشته است.

واکنش استخراج کنندگان به این تنظیم سختی تاکنون صعودی تلقی می شود، زیرا نرخ هش بازیابی خود را شروع کرده و داده های Blockchain.com نشان می دهند که از ۱۱ ژوئن به بعد نرخ هش شبکه بیت کوین از ۱۰۱ میلیون تراهش در ثانیه به ۱۰۵ میلیون تراهش در ثانیه افزایش یافته است.

نرخ هش بیت کوین  سیگنال های صعودی قیمت بیت کوین بعد از تنظیم سختی استخراج
کل نرخ هش بیت کوین

استخراج کنندگان با وجود افزایش ۱۴٫۹۵ درصدی سختی همچنان به استخراج بیت کوین ادامه می دهند. از لحاظ نظری، تنظیم سختی شبکه باید به کاهش فعالیت استخراج منجر شود، زیرا این رویداد میزان توان محاسباتی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را افزایش می دهد. در یک بازه زمانی کوتاه مدت، استخراج کنندگان شاهد افزایش هزینه های عملیات استخراج و هزینه های اضافی بیرونی هستند. روند صعودی نرخ هش چهار نکته را نشان می دهد:

  • استخراج کنندگان درباره روند میان مدت قیمت بیت کوین مطمئن هستند.
  • حتی با تنظیم سختی، استخراج کنندگان سود کسب می کنند.
  • استخراج کنندگان به لحاظ اقتصادی در یک موقعیت امن قرار دارند.
  • فشار فروش کمتری از طرف استخراج کنندگان در بازار مبادلات بیت کوین وجود دارد.

داده های  ByteTree نشان می هند که  استخراج کنندگان بعد از تنظیم سختی، بیت کوین کمتری می فروشند و این بیانگر سودآور بودن عملیات استخراج آنها است. مراکز بزرگ استخراج در استان سیچوان چین به دلیل فصل باران از نرخ پایین برق بهره می برند و همین موجب سودآوری آنها می شود.

این احتمال مارپیچ مرگ استخراج را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، چون بیشتر استخراج کنندگان بعد از تنظیم سختی در یک موقعیت ایمن قرار می گیرند. پلتفرم معاملاتی tradeBlock در توییتی توضیح داد که سختی استخراج شبکه بیت کوین و نرخ هش به حدود رکورد ثبت شده خود برگشته اند.

موقعیت ایده آل برای بازیابی

بعد از نصف شدن پاداش بلاک در تاریخ ۱۱ ماه مه، پیش بینی شد که نرخ هش شبکه بیت کوین کاهش می یابد. این امر باعث شد تا استخراج بیت کوین دو برابر گرانتر از قبل شود، در حالی که قیمت این ارز برای جبران هزینه های بالای عملیات افزایش قابل توجهی نیافت.

هاوینگ به همراه فروش ارزان و یکجای بی سابقه در بازار بیت کوین در ماه مارس فشار زیادی بر استخراج کنندگان و  تولیدکنندگان دستگاه های استخراج وارد کردند. اما شرکت Canaan گفت که شاهد افزایش سفارش برای دستگاه های استخراج خود بوده است. این نشان می دهد که مراکز بزرگ استخراج علی رغم شرایط نامساعد بازار همچنان به گسترش  عملیات خود ادامه می دهند.

تا زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر از نقطه سر به سر باقی بماند و تقاضا برای دستگاه های استخراج همچنان بالا باشد،  می توان از رکود شدید کل صنعت استخراج جلوگیری کرد.

دستگاه استخراج  سیگنال های صعودی قیمت بیت کوین بعد از تنظیم سختی استخراج
افزایش حجم فروش شرکت میکرو بی تی

با توجه به فصل بارانی در استان سیچوان، استخراج کنندگان چینی می گویند که نقطه واقعی سر به سر برای مراکز بزرگ استخراج نزدیک به منطقه ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار است. قیمت بیت کوین در ماه های گذشته در بالای سطح ۹۰۰۰ دلار بوده است و این باعث سودآوری استخراج کنندگان بزرگ می شود.

افزایش تقاضا برای دستگاه های استخراج بعد از هاوینگ نشان می دهد که استخراج کنندگان درباره روند میان مدت قیمت بیت کوین مطمئن هستند. استخراج کنندگان در ۷ روز گذشته ۶۱۵۰ بیت کوین تولید کرده اند و ۴۷۰۸ بیت کوین را فروخته اند. بنابراین، استخراج کنندگان ۱۴۴۲ بیت کوین به موجودی خالص اضافه کرده اند. این بدان معناست که آنها به امید افزایش قیمت در آینده، در حال ذخیره کردن بیت کوین های استخراج شده خود هستند. 

رقابت بین شرکت های تولید کننده دستگاه های استخراج

در حال حاضر چهار شرکت بزرگ، بازار دستگاه های استخراج را در کنترل خود دارند: کنان (Canaan)، بیت مین (bitmain)،ای بنگ (Ebang) و میکرو بی تی (MicroBT).

السا ژائو، مدیر بازاریابی در شرکت میکرو بی تی در مصاحبه ای اظهار داشت که مشتریان اصلی این شرکت از مشاغل کوچک به صندوق ها و مراکز بزرگ استخراج تغییر یافته اند. وی گفت:

مشتریان ثابت در خارج از چین در حال بیشتر شدن هستند. از هاوینگ به بعد  دوره بازگشت سرمایه در حال افزایش بوده و اکنون براساس قیمت و سختی فعلی استخراج، بیشتر از ۶ ماه است. در عین حال، متوسط تعداد مشتری به میزان قابل توجهی رشد کرده  و مشتریان ما دیگر مشاغل کوچک و افراد نیستند بلکه صندوق های بزرگتر هستند.

این بدان معناست که تولیدکنندگان دستگاه های استخراج باید در مدت زمان کوتاه تر سفارش های بزرگتری را تحویل بدهند. در تراشه های دستگاه های استخراج اسیک به ناچار تفاوت هایی ایجاد خواهد شد. این تفاوت ها کوچک باشند یا بزرگ، منجر به قدرتمند شدن تعداد کمی از تولید کنندگان این حوزه خواهد شد. ژائو در ادامه توضیح داد:

سه تا پنج سال پیش یک شرکت برتر در این صنعت وجود داشت و برخی از شرکت های برتر در یک یا دو سال گذشته با هم به رقابت پرداختند. اما از این به بعد ۲ یا ۳ شرکت پیشرو در این صنعت فعالیت خواهند کرد. بعد از هاوینگ بیت کوین، رقابت جدی تر شده و تنها دستگاه های قابل رقابت باقی خواهند ماند. 

داده ها نشان می دهند که در ماه های آینده بخش استخراج حتی بیشتر متمرکز خواهد شد. با این وجود، محیط فعلی از لحاظ پویایی و رقابت سالم تر از سه سال قبل است. در آن زمان شرکت بیت مین تقریبا تنها نیروی غالب بازار بود.

احساسات در حال صعودی شدن

با توجه به بازیابی نرخ هش و انتظارات تولیدکنندگان اصلی دستگاه های استخراج مبنی بر افزایش سفارش دستگاه های اسیک در طول سال ۲۰۲۰، احساسات کلی پیرامون صنعت بیت کوین صعودی هستند. مایکل گلدشتاین، رئیس موسسه ساتوشی ناکاموتو، گفت:

به ۶ دلیل امسال بهترین سال برای بیت کوین است: ۱٫ استخراج کنندگان به عملیات استخراج ادامه می دهند.۲٫ نودها همچنان به کار اعتبار سنجی می پردازند. ۳٫ برنامه نویسان به کدنویسی ادامه می هند.۴٫ هاوینگ ۵٫ سختی استخراج همچنان تنظیم می شود. ۶  تعداد در حال افزایش است.

از لحاظ نظری، طوفان کامل بیت کوین برای رفتن به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ می تواند همراه با یک روند صعودی مداوم نرخ هش، پایدار ماندن قیمت در بالای سطح ۹۰۰۰ دلار و تقاضای زیاد برای دستگاه های استخراج از طرف افراد و موسسات باشد.

چنین روشی می تواند ضررهای ناشی از هاوینگ و تنظیم سختی را جبران کند. در حالی که، محیطی کاربردی تر برای استخرها و مراکز استخراج ایجاد می کند تا آنها بدون کاهش قابل توجه در میزان سودآوری به عملیات استخراج ادامه دهند.

روند صعودی بیت کوین

بیت کوین سطح مقاومت کلیدی ۹۵۰۰ دلار را شکست. این ارز اکنون در منطقه مثبت معامله می شود و احتمالا سطح ۱۰۰۰۰ دلار را تست خواهد کرد.

قیمت بیت کوین بالغ بر ۳۰۰ دلار افزایش یافت و برخی از سطح های مقاومت نزدیک به سطح ۹۵۰۰ دلار را از پیش رو برداشت. قیمت تا  حدود سطح مقاومت ۹۸۰۰ دلار رسید و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفت. احتمال اصلاح قیمت در کوتاه مدت وجود دارد، اما احتمال رسیدن قیمت به سطح ۱۰۰۰۰ دلار نیز هست.

قیمت به بالای سطح مقاومت ۹۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته رسید. یک سقف جدید هفتگی در سطح ۹۷۷۹ دلار ایجاد شد و  قیمت در حال اصلاح نزولی است.

این ارز در زیر سطح های ۹۷۰۰ و ۹۶۸۰ دلار معامله شد. بعلاوه، یک شکست به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳٫۶ درصد رخ داد. قیمت منطقه ۹۶۰۰ دلار را تست کرد. در این منطقه علاقه زیادی به خرید وجود دارد.

بیت کوین  سیگنال های صعودی قیمت بیت کوین بعد از تنظیم سختی استخراج 1592905273 634
نمودار یک ساعته بیت کوین

از همه مهمتر، یک خط روند صعودی کلیدی با سطح حمایت ۹۶۰۰ دلار در نمودار ساعتی تشکیل شده است. اگر قیمت سطح حمایت این خط روند را بشکند، احتمالا به سطح ۹۵۳۰ دلار یا سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد خواهد رسید.

در روند صعودی، سطح مقاومت اولیه در حدود سطح ۹۷۰۰ دلار است. سطح مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۹۸۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی که قیمت به بالای این سطح برسد، احتمالا در کوتاه مدت سطح های مقاومت ۹۹۵۰ و ۱۰۰۰۰ دلار را تست خواهد کرد.

روند نزولی بیت کوین

در روند نزولی، سطح های حمایت زیادی وجود دارند که از سطح ۹۶۰۰ دلار شروع می شوند. سطح حمایت اصلی در حدود سطح ۹۵۰۰ دلار (منطقه ای که اخیرا شکسته شده) است. اگر بیت کوین به زیر این سطح حمایت کاهش پیدا کند، روند نزولی آن به سمت سطح ۹۳۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته ادامه خواهد یافت. هرگونه کاهش بیشتر منجر به رسیدن قیمت به سطح ۹۲۸۲ دلار خواهد شد.

شاخص های تکنیکال


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید