دنیای ارز دیجیتال

سرمایه گذاران معتقد به روند صعودی قیمت بیت کوین هستند

قیمت بیت کوین در زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار قفل شده است، اما داده های روی زنجیره و همبستگی بازار نشان می دهند که سرمایه گذاران معتقد به روند صعودی قیمت این ارز برتر بازار هستند.

قیمت بیت کوین در این هفته به  سطح ۸۹۰۰ کاهش یافت ولی خیلی سریع به سطح های بالاتر بازیابی شد. روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت را به بالای سطح ۹۶۰۰ دلار برسانند، البته قبل از افزایش بیشتر قیمت، این سطح مقاومت باید به سطح حمایت تبدیل شود.

بیت کوین به تدریج در حال جدا کردن راه خود از بازار سهام است، اما برخی همبستگی های کوتاه مدت با بازارهای سنتی باقی مانده اند. در تاریخ ۱۵ ژوئن شاهد یک همبستگی کوتاه مدت بودیم. در این روز قیمت بیت کوین  همزمان با کاهش های شدید بورس معاملات آتی به زیر سطح ۹۰۰۰ دلار کاهش یافت.

برخی از سرمایه گذاران و تحلیلگران نگران این هستند که همبستگی بیت کوین با بازار سهام ممکن است به وجهه این ارز به عنوان یک ذخیره با ارزش یا طلای دیجیتال لطمه وارد کند. البته، برخی دیگر معتقدند که این همبستگی می تواند یک نشانه خوبی باشد، چون مطرح شدن این ارز دیجیتال در چندین بازار سنتی باعث پیشرفت آن خواهد شد.

مَت دی سوزا، مدیر صندوق سرمایه گذاری و مدیر عامل بلاک وِر (Blockware )، اخیرا این موضوع را در یک توییت توضیح داد:

چندین همبستگی کوتاه مدت هستند که بیت کوین را جذاب کرده اند. ما شاهد همبستگی های کوتاه مدت و قوی این ارز با طلا، دلار و اخیرا  بازار سهام ایالات متحده آمریکا بوده ایم. این نشان می دهد که تعداد زیادی از سهامداران بازار به سرمایه گذاری روی بیت کوین روی آورده اند.

به گفته دی سوزا،  این واقعیت که بیت کوین همبستگی کوتاه مدت با بازارهای اصلی دارد و طیف وسیعی از نهادهای سرمایه گذاری و سرمایه گذاران این ارز را به سبد خود افزوده اند، سودمندی سرمایه گذاری روی این دارایی برای محافظت در برابر بی ثباتی های کوتاه مدت بازار را نشان می دهد. دی سوزا  اظهار داشت:

هر همبستگی یک مورد استفاده متفاوت را نشان می دهد( طلای دیجیتال، وسیله ای برای فرار سرمایه، دارایی ریسک بالا اما پرسود). طیف وسیعی از موارد استفاده، بیت کوین را در بلند مدت به صورت یک دارایی غیر همبسته نگه خواهند داشت و این ویژگی هر سبد دارایی است.

بیت کوین و شاخص S&P 500  سرمایه گذاران معتقد به روند صعودی قیمت بیت کوین هستند
بیت کوین در مقابل شاخص S&P 500

در حالی که همبستگی کوتاه مدت با بازار سهام ممکن است که یک نشانه خوب برای بیت کوین باشد یا نه، اما همچنان نگرانی هایی درباره نوسانات در بازار بورس وجود دارند، چون رکود اقتصادی به خاطر همه گیری کروناویروس ادامه دارد.

با توجه به این که قیمت بیت کوین دستخوش فشار فروش است که گاهی اوقات می تواند نقدینگی آبشار مانند را (نظیر پنجشنبه سیاه) ایجاد کند، سقوط شدید بازار سهام می تواند منجر به فروش ارزان و یکجا در بازار ارز رمزنگاری شود.

نظر سرمایه گذاران بیت کوین هنوز صعودی است

با شروع بهبود شرایط اقتصادی در سراسر جهان، احتمالا بازارهای سهام نیز به ثبات خواهند رسید. شایان ذکر است که اکثر سرمایه گذاران بازار ارز رمزنگاری هنوز از موقعیت های بیت کوین خود سود می برند.

آدرس های سودآور بیت کوین و اتریوم  سرمایه گذاران معتقد به روند صعودی قیمت بیت کوین هستند
آدرس های سودآور بیت کوین و اتریوم

براساس گزارش گلس نود، ۷۸٫۹ درصد از دارندگان بیت کوین سود کسب می کنند. این رقم از معیار قیمت تحقق یافته (قیمت نهایی) گرفته شده که از میانگین قیمت “خرید” بیت کوین بدست می آید و مشخص می کند که آیا دارنده بیت کوین در سود است یا ضرر.

 آیا همین دارندگان برای جبران ضرر و زیان های بازارهای سنتی، بیت کوین های خود را به قیمت خیلی پایین خواهند فروخت؟ احتمال دارد. دی سوزا خاطر نشان کرد که آنها به احتمال زیاد دارایی هایی را که سودآور هستند نگه می دارند و” این مربوط به شرایط روانی است”.

بیت کوین در حال پیشرفت است

معیار دیگری که نقطه سر به سری قیمت را نشان می دهد، مبنای هزینه کل است. براساس این معیار، نقطه سر به سری قیمت در حال حاضر قیمت ۵۷۷۶ دلار است و دارندگان بیت کوین در کل ۶۱ درصد از خرید بیت کوین سود می برند. رایان واتکینز، تحلیلگر در شرکت مِساری در توییت اخیر خود نوشت:

بینش های ارائه شده توسط مبنای هزینه برآورد شده می تواند دیدگاه جالبی از رفتار سرمایه گذار به ما بدهند. ناظران با استفاده  از این مبنا می توانند به راحتی نقطه سر به سری قیمت را تعیین کنند.

نکته: نقطه سر به سری نقطه ای است که در آن هزینه ها با میزان درآمدها برابر می شوند و در این سطح نه سود است و نه زیان.

 در حالی که این معیار ها کامل نیستند، اما آنها درک کلی از  احساس دارندگان بیت کوین درباره سرمایه گذاری شان ارائه می کنند و  ثابت شده  که احساسات سرمایه گذار نیرویی تاثیرگذار در بازارهای سنتی و ارز رمزنگاری هستند.

هر معیار یک نظر کلی درباره بیت کوین دارد و نشان می دهد سهامداران زیادی از قسمت های مختلف بازار ، بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص داده اند و این ارز رمزنگاری به عنوان یک کلاس دارایی در حال پیشرفت و تکامل است.

احتمال افزایش قیمت بیت کوین 

قیمت بیت کوین بعد از یک موج بازیابی قوی به روند صعودی خود به سمت سطح مقاومت ۹۵۰۰ دلار ادامه داد. قیمت حتی  تا سطح ۹۵۸۰ دلار افزایش یافت، اما در حدود سطح ۹۶۰۰ دلار با فشار فروش مواجه شد. یک سقف در نزدیکی ۹۵۹۵ دلار تشکیل شد، اما قیمت دوباره به زیر سطح ۹۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته کاهش یافت. این کاهش به حدی بود که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد تست شد.

 احتمالا یک الگوی پرچم صعودی با سطح فعلی مقاومت در نزدیکی سطح ۹۴۵۰ دلار تشکیل خواهد شد. منطقه مقاومت کانال نزولی در ۹۴۵۰ دلار باید شکسته شود تا روند صعودی بیت کوین ادامه یابد.

بیت کوین  سرمایه گذاران معتقد به روند صعودی قیمت بیت کوین هستند 1592482190 299
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین بر حسب دلار

اولین سطح مقاومت در حدود سطح ۹۵۰۰ دلار است و اگر قیمت به بالای این سطح برسد، روندهای صعودی منطقه مقاومت ۹۶۰۰ دلار را هدف قرار خواهند داد. سطح مقاومت بعدی در نزدیکی سطح ۹۸۰۰ دلار قرار دارد و پس از آن سطح مقاومت مهم ۱۰۰۰۰ دلار است.

روند نزولی بیت کوین

در صورت تلاش بیت کوین برای عبور از سطح مقاومت کانال و ۹۵۰۰ دلار، خطر  واکنش نزولی وجود دارد. اولین سطح حمایت اصلی در نزدیکی سطح ۹۲۵۰ دلار است. 

شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۹۲۵۰ دلار، نظریه صعودی فعلی را نفی خواهد کرد. در این صورت، قیمت به کاهش خود به  سمت سطح ۹۰۸۰ یا سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶٫۴ درصد ادامه خواهد داد. هرگونه کاهش بیشتر منجر به رسیدن قیمت به سطح ۹۰۰۰ دلار خواهد شد.

شاخص های تکنیکال


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید