دنیای ارز دیجیتال

سرمایه‌گذار طلا:‌ قیمت بیت کوین طبق الگوی سر و شانه باید تا ۱۰۰۰ دلار سقوط کند!

سرمایه‌گذار طلا:‌ قیمت <a href="https://shirazminer.com/bitcoin/" target="_blank">بیت کوین</a> طبق الگوی سر و شانه باید تا ۱۰۰۰ دلار سقوط کند! | ارزدیجیتال

یکی از منتقدین بدنام بیت کوین بعد از ارائه یک تحلیل که در آن قیمت بیت کوین را به شدت نزولی پیش‌بینی کرده بود، مورد تمسخر طرفداران این ارز دیجیتال قرار گرفت.

به گزارش کوین تلگراف، در یک مناظره توئیتری در روز ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان)، مفسران نظراتی علیه «پیتر شیف» (Peter Schiff) دادند. شیف پیش‌بینی کرده بود قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا به کمتر از ۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

شیف در بحث بر سر قیمت بیت کوین که بر الگوی «سر و شانه» منطبق شده است، پیش‌بینی کرد که در آینده، یک سقوط بزرگ روند حرکت بازار را تعیین خواهد کرد.

قیمت بیت کوین در الگوی سر و شانه که من قبل از پامپ ۴۰ درصدی در تاریخ ۲۵ اکتبر (۴ آبان) به آن اشاره کرده بودم، به «خط گردن» نزدیک می‌شود. در حال حاضر شانه راست به سمت بالا حرکت کرده است و خط گردن منحرف شده و با شانه‌ها موازی شده است. اگر هدف قیمتی شکسته شود، قیمت بیت کوین برای تکمیل شدنِ الگو باید تا ۱۰۰۰ دلار سقوط کند.

در توییت بعدی، او بیشتر از قبل بر نظر خود تاکید کرد و در مورد نمودار قیمتی بیت کوین نوشت:

برای افرادی که بیت کوین خریده‌اند، این تصویر اصلاً خوب به نظر نمی‌رسد.

شیف به خاطر پیش‌بینی‌های مشکوکش از قیمت بیت کوین معروف است. با این حال، علی‌رغم وجود نشانه‌هایی از سقوط قیمت بیت کوین، تجارب قبلی خلاف این روند و پیش‌بینی‌ها را اثبات می‌کنند.

یک معامله‌گر که به CryptoBull معروف است، در پاسخ به آخرین توییت شیف، نمودار روند بیت کوین نسبت به دلار را در کنار پیش‌بینی‌های شیف قرار داده است. نمودارها نشان می‌دهند شیف تاکنون نتوانسته است مسیر بازار را به درستی پیش‌بینی کند.

یکی دیگر از پیش‌بینی‌های بلندمدت شیف، مقایسه روند طلا و بیت کوین بود، او پیش‌بینی کرده بود بیت کوین هرگز قیمت ۵۰ هزار دلار را نخواهد دید، در حالی که اونس طلا به ۵ هزار دلار خواهد رسید. در اواخر اکتبر (اوایل آبان)، در جریان افزایش قیمت بیت کوین، او سرمایه‌گذاران را به دستکاری در بازار بیت کوین، که نتیجه‌ی آن سودِ ۳۰ درصدی بیت کوین نسبت به طلا بود، متهم کرد.

ممکن است علاقه مند باشید

موردی یافت نشد.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن