دنیای ارز دیجیتال

روند نزولی قیمت بیت کوین در صورت نرسیدن به شمع کلیدی

نوسان یک شبه بیت کوین و رسیدن قیمت به بالای سطح ۹۹۰۰ دلار باعث شد تا این ارز وارد یک دوره ثابت معاملات جانبی شود و در تمام طول روز گذشته این معاملات ادامه داشته اند.

با وجود چندین بار اصلاح قیمت از سطح ۱۰۰۰۰ دلار، این ارز برتر بازار توانسته در وسط منطقه ۹۰۰۰ دلار به ثبات برسد و همین منجر به تقویت ساختار بازار آن شده است.

اکنون تحلیلگران می گویند که بسته شدن شمع بعدی هفتگی احتمالا جهت حرکت این ارز را در هفته ها و ماه های آتی مشخص خواهد کرد.

یکی از معامله گران متذکر شد که عدم بسته شدن این شمع در بالای سطح ۱۰۰۰۰ دلار ممکن است باعث کاهش شدید قیمت بیت کوین به سطح های پایین تر در منطقه ۸۰۰۰ دلار و از دست دادن بخش زیادی از دستاوردهای این ارز شود.

تلاش روندهای صعودی برای شکستن سطح مقاومت ۱۰۰۰۰ دلار

عصر روز گذشته، قیمت بیت کوین به آرامی شروع به افزایش به سطوح بالاتر کرد. این حرکت در نهایت منجر به یک روند صعودی شد و قیمت تا نزدیک سطح ۱۰۰۰۰ افزایش یافت. سپس این ارز حرکت صعودی خود را از دست داد و روند نزولی آن شروع شد. سرانجام  سطح حمایت خود را در حدود سطح ۹۴۰۰ دلار ایجاد کرد و سرعت کاهش قیمت کند شد.

قیمت بیت کوین یک بار دیگر در محدوده معاملاتی طولانی مدت خود بین ۹۵۰۰ و ۹۸۰۰ دلار گیر افتاد. در حال حاضر این ارز در حدود سطح ۹۵۴۰ دلار معامله می شود.

نیک پاتل، تحلیلگر برجسته بازار ارز رمزنگاری، در پست اخیر خود در مورد بیت کوین صحبت کرد و توضیح داد که اگر در دو روز آینده قیمت به بالای سطح ۹۹۷۰ دلار برسد، این ارز می تواند موقعیت مناسبی برای افزایش بیشتر داشته باشد.

وی گفت:

اگر قیمت به بالای سطح ۹۹۷۰ دلار افزایش یابد، انتظار می رود که روند صعودی در بالای این سطح ادامه پیدا کند. تا آن زمان باید منتظر ماند و هیچ اقدامی نکرد، اگرچه واکنش میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و نزدیک شدن به بالای سطح مقاومت خط روند به این معناست که من بیشتر طرفدار روند صعودی در هفته های آتی هستم.

نمودار قیمت بیت کوین   روند نزولی قیمت بیت کوین در صورت نرسیدن به شمع کلیدی
نمودار قیمت بیت کوین

اگر این سطح شکسته شود، قیمت بیت کوین به احتمال زیاد در سطوح ۱۰۱۰۰ دلار و ۱۰۵۰۰ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد.

کاهش شدید قیمت بیت کوین در صورت بسته نشدن شمع هفتگی در بالای سطح ۹۹۷۰ دلار

پاتل در ادامه با تاکید بر اهمیت سطح ۹۹۷۰ دلار توضیح داد که اگر بیت کوین نتواند قبل از بسته شدن شمع هفتگی، قیمت را به بالای این سطح برساند، در روز یکشنبه هفته آینده با کاهش شدید قیمت مواجه خواهد شد. 

او حتی متذکر شد تا زمانی که بیت کوین نتواند یک سطح حمایت قوی ایجاد کند، قیمت آن تا سطح ۸۱۶۰ دلار کاهش خواهد یافت:

اگر آن شمع در زیر سطح ۹۹۷۰ دلار بسته شود، انتظار دارم که روند قیمت در هفته آینده نزولی شود و به سطح ۸۱۶۰ دلار کاهش یابد.

اگر این کاهش احتمالی رخ دهد، بیت کوین در پایین ترین سطح هایی معامله خواهد شد که از اواخر آوریل تاکنون شاهد آنها نبوده است. این می تواند ساختار صعودی بازار آن را بی اعتبار کند و حتی کاهش های بیشتر قیمت را در پی داشته باشد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید