دنیای ارز دیجیتال

روند صعودی بیت کوین و افزایش علاقه به آن قبل از هاوینگ

هاوینگ بیت کوین در روز دوشنبه برگزار می شود و این ارز برتر بازار ممکن است علاقه  افرادی را که به طور عادی بازارهای ارز رمزنگاری را دنبال نمی کنند، به خود جلب کند .

قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت در سطح ۹۹۶۶ دلار و بالاتر از میانگین متحرک های ۱۰ و ۵۰ روزه خود معامله شد. قیمت این ارز  در صرافی هایی نظیر کوین بیس، بیشتر ساعات را  در سطح ۹۹۰۰ دلار معامله شد و در روز پنج شنبه برای مدت کوتاهی به بالای سطح مقاومت ۱۰۰۰۰ شکست، ولی دوباره به زیر این سطح برگشت. در حال حاضر قیمت آن در حدود سطح ۹۷۹۰ دلار است.

btcmay8  روند صعودی بیت کوین و افزایش علاقه به آن قبل از هاوینگ
معاملات بیت کوین در کوین بیس

کنستانتین کوگان، از صندوق سرمایه گذاری بیتبال کاپیتال (BitBull Capital)، گفت:

بسیاری از افرادی که من می شناسم، بیت کوین و طلا می خرند تا در برابر رکود جهانی یک پوشش ریسک ایجاد کنند. به احتمال زیاد این روند به رشد خود ادامه خواهد داد.

اگر علاقه مند به بیت کوین هستید، افزایش قیمت آن به بالای سطح ۱۰۰۰۰ دلار مطمئنا یک حرکت بزرگ است. از این گذشته، بحث ها درباره هاوینگ روز دوشنبه در هفته قبل افزایش یافته اند. کوگان معتقد است که قیمت بیت کوین می تواند تا قبل از هاوینگ تا سطح ۱۲۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند. هاوینگ رویدادی است که هر چهار سال یکبار برگزار می شود که در آن تولید ارزهای جدید به نصف کاهش پیدا می کند و در رویداد امسال تعداد ارزهای تولید شده جدید از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ کاهش می یابد.

علاوه بر این، پُل تودور، سرمایه گذاری که ۳۸ میلیارد دارایی دارد، روز پنج شنبه نظریه ای را منتشر کرد و به بررسی یکی از استراتژی های صندوق خود پرداخت تا معاملات آتی بیت کوین را منعکس کند.

کریس توماس، رئیس دارایی های دیجیتال در Swissquote Bank، گفت:

بسیاری از سرمایه گذاران گاه به گاه وارد بازار ارز رمزنگاری می شوند و بیت کوین می خرند. من حتی دوستان و مخاطب هایی دارم که مجددا در این باره از من می پرسند.

با این حال، جونز در مطلب خود فاش کرد که استراتژی صندوق وی، پیرامون مشتقات بیت کوین ، احتمالا در پلتفرم های پیشرفته معاملات آتی نظیر CME و نه خرید نقدی بیت کوین در صرافی هایی نظیر کوین بیس، است. جونز در نظریه خود با عنوان ” تورم پولی بزرگ” نوشت:

ما دستورالعمل حداکثر قرارگرفتن در معرض اولیه برای خرید معاملات آتی بیت کوین را زیر ۱۰ درصد در نظر گرفته ایم.

skew_btc_futures__aggregated_open_interest-1  روند صعودی بیت کوین و افزایش علاقه به آن قبل از هاوینگ
قراردادهای باز بیت کوین

در واقع بازار مشتقات مانند معاملات آتی شاهد روند صعودی هستند و توماس پیش بینی کرد که در هفته های آینده این حرکت تقویت خواهد شد. سرمایه گذاران زیادی درباره جایگاه بیت کوین در یک اقتصاد جهانی نامشخص صحبت هایی انجام می دهند، اما معامله گران حرفه ای و فعال بازار مشتقات با وارد شدن به قراردادهای آتی و گزینه ها از خود در برابر ضرر و زیان محافظت می کنند.

بازار گزینه های این ارز رمزنگاری رکورد بالایی (بیش از ۱ میلیارد دلار) را تجربه می کند، اما خطر روند نزولی بیشتری در قالب قراردادهای اختیار فروش نسبت به روند صعودی قرارداد اختیار خرید وجود دارد.  توماس گفت:

با نگاهی به گزینه های بیت کوین می توان فهمید که قراردادهای اختیار فروش گرانتر از قراردادهای اختیار خرید هستند. این بدان معناست که بیشتر افراد در روند نزولی اقدام به خرید می کنند. 

نکته ۱:قرارداد اختیار خرید (Call Option): قراردادی است که دارنده آن حق دارد در ازای پرداخت مبلغی مشخص مقدار معینی از دارایی مندرج در قرارداد را در تاریخی که از قبل مشخص شده را خریداری کند.

نکته ۲:قرارداد اختیار فروش (Put Option) قراردادی است که خریدار آن حق دارد در ازای دریافت مبلغی مشخص مقدار معینی از دارایی مندرج در قرارداد را در تاریخی که از قبل مشخص شده به فروش برساند.

وی افزود:

قیمت این ارز قبل از هاوینگ روند صعودی دارد، اما بعد از آن نزولی خواهد شد. البته، روند میان مدت آن هنوز هم صعودی است و در کوتاه مدت در شرایط سختی قرار داریم.

سایر بازارها

دارایی های دیجیتال در تابلو اعلانات کوین دسک در روز جمعه عمدتا سبز بودند. قیمت اتریوم با کمتر از یک درصد رشد در سطح ۲۱۳ دلار معامله شد.

ethmay8  روند صعودی بیت کوین و افزایش علاقه به آن قبل از هاوینگ 1589066648 596
معاملات اتریوم در کوین بیس

ارزهای برنده شامل نئو با ۶٫۶ درصد، آیوتا با ۵٫۵ درصد و بیت کوین کش با ۳٫۷ درصد افزایش، بودند. ارزهای بازنده شامل دوج کوین با ۲٫۲ درصد و دکرد با ۱ درصد کاهش، بودند. همه تغییرات قیمتی مربوط به روز جمعه هستند.

در بازار کالاها، نفت عمدتا در یک سطح ثابتی معامله می شد، اما اخیرا قیمت آن روند صعودی گرفت و روز جمعه ۴٫۶ درصد افزایش یافت. طلا روند نزولی گرفت و در پایان هفته کاری معاملات نیویورک با یک درصد کاهش در سطح ۱۷۷۰ دلار بسته شد. امسال قیمت این فلز گرانبها ۱۳ درصد رشد داشته است.

goldmay8  روند صعودی بیت کوین و افزایش علاقه به آن قبل از هاوینگ
سی اف دی طلا

در ایالات متحده آمریکا، شاخص سهام S&P 500 با وجود ارائه بدترین گزارش های شغلی طی هفت دهه گذشته، شاهد ۱٫۷ درصد رشد بوده است. در ماه آوریل ۲۰ میلیون نفر از کار اخراج شدند و اکنون نرخ بیکاری ۱۴٫۷ درصد است. بازده اوراق که در جهت مخالف قیمت حرکت می کند، بیشترین میزان را در ۱۰ سال گذشته داشته و به مثبت ۴٫۸ درصد رسید.

شاخص FTSE Eurotop 100 اروپا با ۲٫۳ درصد افزایش و شاخص نیکی ۲۲۵ در آسیا با ۲٫۵ درصد رشد به کار خود پایان دادند. سیاستگذاران ژاپنی قصد دارند به صاحبان مشاغل کوچک در شش ماه آینده ۲۰ میلیارد دلار کمک مالی کنند و بیشتر افراد افزایش شاخص نیکی را به همین خبر ربط داده اند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید