دنیای ارز دیجیتال

ذخیره عجیب صرافی بیتمکس؛ ۰.۱۸ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش!

بیتمکس (Bitmex)، بزرگترین صرافی‌ ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات روزانه، در حال حاضر ۰.۱۸ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش کوین تلگراف در تاریخ ۲۷ دسامبر (۶ دی)، جیمز لوپ (James Lopp)، از فعالین مطرح بیت کوین، در بخشی از توییتی که در ۲۶ دسامبر منتشر شد، اشاره کرد موجودیِ صندوقی که صرافی بیتمکس به عنوان بیمه و پشتوانه دارایی‌های خود اختصاص داده در سال ۲۰۱۹، ۶۲ درصد افزایش یافته است.

بر اساس تاریخچه اطلاعات ثبت شده روزانه‌ی مربوط به صندوق بیمه بیتمکس، موجودی این صندوق از ۲۰,۷۷۶ بیت کوینی که دارایی آن در ۱ ژانویه ۲۰۱۹ بود به ۳۳,۴۴۹ بیت کوین در تاریخ ۲۶ دسامبر افزایش یافته است؛ که این تعداد بیت کوین در زمان انتشار این مقاله در حدود ۲۴۰ میلیون دلار ارزش دارد.

به این ترتیب، بزرگترین صرافی بیت کوین جهان، در حال حاضر تقریبا ۰.۲ درصد از کل ۱۸.۱ میلیون بیت کوینی که استخراج شده را در اختیار دارد.

موجودی بیت کوین های صندوق بیمه بیتمکس در سال 2019 ذخیره عجیب صرافی بیتمکس؛ ۰.۱۸ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش! ذخیره عجیب صرافی بیتمکس؛ ۰.۱۸ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش!
تعداد بیت کوین های موجود در صندوق بیمه بیتمکس (از ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۹). منبع: توییتر

صندوق بیمه صرافی بیتمکس در جلوگیری از حذف خودکار اهرم در موقعیت‌های باز تریدرها و همچنین سبک‌ کردن بار سفارشات لئکوییدی که به صورت کامل انجام نشده‌، قبل از اینکه سیستم حذف خودکار اهرم آن را انجام دهد، کاربرد دارد.

بر اساس ادعای این شرکت، رشد سرمایه موجود در صندوق پشتوانه این صرافی، میزان قابل توجهی از اطمینان را برای تریدرهایی که در معاملات خود پیروز می‌شوند، فراهم می‌کند و می‌توانند سودهای مورد انتظار خود را بدست آورند و در عین حال سطح بدهی را برای معامله‌گران بازنده نیز محدود کرده و کاهش می‌دهد.

در اصل، صرافی بیتمکس از این صندوق بیمه اختصاصی خود، برای پوشش خسارت‌، در شرایطی که میزان ضرر و بدهی معامله‌گر از مقدار سپرده‌ای که او در صرافی دارد، بیشتر می‌شود، استفاده می‌کند.

در حالی که مقدار بیت کوین‌هایی که صرافی بیتمکس در اختیار دارد در حال افزایش است، روند مشابهی در سایر صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال، از جمله صرافی بایننس نیز وجود دارد. بر اساس گزارش‌های قبلی کوین تلگراف، در اکتبر ۲۰۱۹، حدود ۷ درصد از کل بیت کوین‌های در گردش در کیف پول‌های هشت صرافی بزرگ ارز دیجیتال نگه داشته شده بودند.

بر اساس اطلاعات سایت توکن آنالیست (Token Analyst) که ارائه دهنده داده‌های بلاک چینی است، صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال، از جمله پولونیکس (Poloniex) ، کراکن (Kraken)، بیت‌استمپ (Bitstamp)، بیترکس (Bittrex)، بیتفینکس (Bitfinex)، بیتمکس (Bitmex)، بایننس (Binance) و هیوبی (Huobi)، در سال ۲۰۱۹ به جمع کردن ارزهای دیجیتال ادامه دادند و از اکتبر ۲۰۱۹ تاکنون، به عنوان «بزرگترین دارندگان بیت کوین» بوده‌ و در مجموع بیشترین درصد از کل بیت کوین‌های در گردش را در اختیار داشته‌اند.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید