دنیای ارز دیجیتال

ذخیره بیش از ۹۰۰,۰۰۰ بیتکوین در صرافی کوین بیس؛ آیا صرافی ها به بانک تبدیل می شوند؟

طبق گزارشات اخیر، کوین بیس ۹۶۶,۲۳۰ بیت کوین در کیف پول آفلاین خود در اختیار دارد که تعداد چشمگیری است. این صرافی در حال تبدیل شدن به بانکی است که تعداد روبه‌رشد ارزهای دیجیتال واریز شده را در خود ذخیره می‌کند.

هر صرافی در کیف پول آنلاین خود چه مقدار ارز دیجیتال دارد؟ با توجه به این موضوع که صرافی کوین بیس، بزرگترین شرکت از لحاظ دارایی ارزهای دیجیتال است، این اعداد شما را شگفت زده خواهد کرد.

کوین بیس بیش از ۷ میلیارد دلار به صورت بیت کوین در تصدی خود دارد

طبق پست اخیر در بخش بیت کوین سایت بیت یونیورس (BitUniverse)، کوین بیس با در اختیار داشتن مقدار بسیار زیادی ارز دیجیتال، از این حیث پیشرو است.

این صرافی ارز دیجیتال تقریبا ۹۶۶,۲۳۰ بیت کوین در اختیار دارد که تقریبا معادل با ۷.۱ میلیارد دلار است. این ارزهای دیجیتال کاملا تحت خدمات تصدی کوین بیس هستند. اگرچه کوین بیس دسترسی مستقیم به این دارایی ها ندارد، زیرا متعلق به این صرافی نیست، اما به هر حال کلیدهای خصوصی را در اختیار دارد.

سایر صرافی ها پس از کوین بیس قرار دارند اما هم چنان دارای کیف پول های آفلاین حجیمی هستند که متعلق به واریز کنندگان و سرمایه خود صرافی ها است. بیتمکس تقریبا ۲۶۵,۱۴۰ بیت کوین به ارزش معادل با ۱.۹۴ میلیارد دلار در اختیار دارد و بیت استمپ نیز با در اختیار داشتن ۲۲۹,۴۹۰ بیت کوین به ارزش معادل با ۱.۶۷ میلیارد دلار در رتبه سوم قرار دارد. سایر صرافی ها از لحاظ دارایی تحت تصدی عبارتند از بیتفینکس (۱۴۶,۱۲۰ بیت کوین)، کراکن (۱۳۶,۷۸۰ بیت کوین)، بیترکس (۱۳۱,۳۴۰ بیت کوین) و کوین چک (۳۵,۰۹۰ بیت کوین).

خطرات احتمالی امنیتی

بر اساس این موضوع که از چه منظر آن را مشاهده کنید، ممکن است این موضوع را به عنوان یک شکست غیرمتمرکزسازی مناسب در نظر بگیرید. در مورد نفوذ امنیتی باید گفت که مقدار بسیار زیادی دارایی توسط چند صرافی و نهاد معدود مدیریت می‌شود. بعضی از افراد ابراز کرده اند که این توسعه، مدرکی است که صرافی ها در حال تبدیل شدن به بانک ها هستند و مشکل جدی در این صنعت را بیان می‌کند.

با وجود اینکه بعضی از صرافی ها در حال حرکت به سمت غیرمتمرکزسازی هستند، این موضوع برای بلندمدت مشکلی به حساب نمی‌آید. بایننس در سال جاری صرافی غیرمتمرکز خود را معرفی کرد و در صدد این است تا به تدریج به طور کامل به این عرصه انتقال یابد. از طرف دیگر، کوین بیس به این رویای غیرمتمرکزسازی نپیوسته است و در عوض، برنامه دارد به اقدامات کنونی خود ادامه دهد. بنابراین، این دارایی ها ممکن است برای مدتی تحت مدیریت چند نهاد متمرکز باقی بمانند، در نتیجه بخش بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال در معرض خطر جدی قرار دارند.

این موضوع لزوما بدان معنا نیست که ما باید نگران هک شدن این کیف پول های آفلاین باشیم. کوین بیس تنها صرافی بیمه شده توسط FDIC است اما یکی از بهترین اقدامات امنیتی در کل این صنعت را در اختیار دارد. هرچند این اعداد باید باعث تامل شود. اگرچه عرصه ارزهای دیجیتال همواره در خصوص “هرکسی بانک خودش را داشته باشد” به خود می‌بالد، اما این نکته که کاربران در خصوص ذخیره ارزهای دیجیتال خود به صرافی ها متکی هستند شرایط متفاوتی دارد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن