دنیای ارز دیجیتال

دومین حمله ۵۱ درصدی به ورت کوین(VTC)

هکرهای ناشناس تلاش کردند تا یک حمله ۵۱ درصدی را به ورت کوین(VTC) انجام دهند، اما برآیند این حمله برای هکرها تنها هزینه ای بود که از جیب خود پرداخت کردند.

جیمز لاوجوی، دارنده شبکه اصلی ورت کوین در گزارشی در مورد این حمله گفت یک فرد خرابکار در صرافی رمزنگاری بیترکس با ثبت سفارشی قصد دستکاری بلاک چین ورت کوین را داشته است.

هکرها برای حمله به VTC حداقل ۴۴۰ دلار ضرر کردند

فورک ورت کوین در سال ۲۰۱۴ از بیت کوین انجام شد و در دسامبر سال گذشته یک حمله ۵۱ درصدی بزرگ را تجربه کرد که طی آن هکرها موفق به سرقت ۱۰۰ هزار دلار شدند.

با این حال به نظر می رسد حمله ای که اخیرا رخ داده، چندان موفقیت آمیز نبوده است. لاوجوی گفت:

با توجه به قیمت ارز در بازار در لحظه حمله و نیز سختی بلاک های ایجاد شده توسط مهاجم، ما تخمین می زنیم که هکر بین ۰٫۵ تا ۱ بیت کوین برای انجام حمله هزینه کرده است.

به این ترتیب به نظر می رسد هکرها بین ۰٫۰۶ بیت کوین تا ۰٫۵۶ بیت کوین ضرر کرده باشند.

مقدار کل پاداشی که مهاجم کسب کرده برابر ۱۳۸۲۵ ورت کوین بوده است(حدود ۰٫۴۴ بیت کوین). با توجه به این که حمله انجام شده بر اساس مقدار پاداش سودی نداشته است، انگیزه این حمله مشخص نیست.

بیترکس صرافی اصلی برای مبادلات ورت کوین است. پس از مشاهده فعالیت های مشکوک، لاوجوی درخواست کرد تا مبادلات جفت ارزهای VTC متوقف شود تا به این ترتیب موفقیت حمله را محدود کند.

قیمت ورت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با حدود ۵ درصد کاهش به ۰٫۲۲۸ دلار رسیده است. با این حال این مقدار افت، نسبت به اوج قیمت این ارز در ژوئن سال ۲۰۱۹ که برابر ۰٫۶۱ دلار بود بسیار ناچیز است.

همانطور که قبلا نیز گفته شده، بیت کوین به دلیل ساختار غیرمتمرکز و نرخ هش بی نظیر آن در برابر حملات ۵۱ درصد مصون مانده است.

آندریاس آنتونوپولوس، متخصص معروف، قبلا گفته بود برای حمله ۱۰ دقیقه ای به بیت کوین در حدود یک میلیارد دلار هزینه لازم است، چیزی که به راحتی دست یافتنی نیست.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید