دنیای ارز دیجیتال

حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۴۵۰ دلار!

با بالا گرفتن تنش بین آمریکا و ایران، دارایی های امن با افزایش قیمت چشمگیری مواجه اند. بیت کوین بر بستر تلاطم بازار توانست برای اولین بار از تاریخ ۲۲ نوامبر مانع ۸۰۰۰ دلاری را بشکند، در حالی که طلا نیز به رشد خود ادامه می‌دهد.

بسیاری معتقدند حملات موشکی ایران به نیروگاه های آمریکا عاملی برای افزایش قیمت بیت کوین تا محدوده ۸۵۰۰ دلاری بوده است. بیت کوین همانند طلا به عنوان ذخیره ارزش عمل می کند و در مواقع نابسامانی و جنگ ارزش آن بالاتر می رود.

بازار بیت کوین برای بیش از یک ماه به دلیل تعطیلات، بدون نوسان بود. قیمت بیت کوین که در ماه دسامبر بین ۷۲۰۰ الی ۷۵۰۰ باقی مانده قرار داشت، آماده یک نوسان بزرگ نزولی یا صعودی بود. نکته خوب برای سرمایه گذاران این بود که بیت کوین به نوسان صعودی دست یافت.

بین ۳ الی ۸ ژانویه، بیت کوین برای اولین بار از اواخر اکتبر، ۶ روز پشت سر هم کندل استیک های روزانه سبز رنگ ثبت کرد و تا ۱۹.۶۳ درصد افزایش قیمت یافت.

در تاریخ ۶ ژانویه، نوسان چشمگیر بیت کوین به بالاتر از ۸۰۰۰ دلار باعث حرکت آن به بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ روزه شد که بر روی ۷۹۵۰ دلار قرار داشت. بیت کوین از اواخر ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در سطح پایین تر از این قیمت معامله میشد. بنابراین حرکت به بالاتر از این سطح، اهمیت ویژه ای دارد.

حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۴۵۰ دلار! حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۴۵۰ دلار!

در حالی که میانگین متحرک ۱۰۰ روزه یک سطح حمایتی مهم است، اما سطح مقاومتی بر روی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه که بر روی ۹۱۲۰ دلار قرار دارد خواهد بود. میانگین متحرک ۲۰۰ روزه همراه با میانگین متحرک ۵۰ روزه که بر روی ۷۳۵۰ دلار قرار دارد، سیگنال های نزولی و صعودی برای دارایی های مالی نشان می‌دهد. روند نزولی بیت کوین هنگامی به وجود آمد که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به بالاتر از سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه در تاریخ ۲۵ اکتبر حرکت کرد.

اکنون حاضرین در بازار به دنبال محدوده بین ۷۳۰۰ و ۹۱۰۰ دلار خواهند بود

آلتکوین ها بر خلاف روندهای ذکر شده و علیرغم رشد بیت کوین، روند صعودی ندارند. دو آلتکوین برتر یعنی اتریوم و XRP، روند ساکن و حتی نزولی داشته اند، در حالی که بیت کوین تا بیش از ۵ درصد افزایش قیمت روزانه داشته اند. در بین ارز دیجیتال های برتر، فقط لایت کوین با روند صعودی قابل توجهی مواجه شد و طی ۲۴ ساعت گذشته تا بیش از ۴.۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

بازار کالاها و ارزهای دیجیتال نیز پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی در تاریخ ۳ ژانویه توسط نیروهای آمریکایی با رشد مواجه شدند. بیت کوین و طلا به دلیل اینکه دارایی امن هستند در زمان عدم قطعیت و تلاطم های سیاسی و اقتصادی، افزایش قیمت خوبی را شاهد بودند.

حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۴۵۰ دلار! حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکا عامل افزایش قیمت بیت کوین تا ۸۴۵۰ دلار!

هرچند افزایش قیمت طلا قبل از شهادت سردار سلیمانی شروع شده بود. از تاریخ ۲۳ دسامبر، طلا در مسیر روند صعودی قرار داشت، به طوری که این فلز گران بها رکورد قیمتی قبلی خود در ماه سپتامبر بر روی ۱۵۵۱ دلار در هر اونس را شکست. در حال حاضر، قیمت هر اونس طلا ۱۵۹۰ دلار است که از ماه مارس ۲۰۱۳ در بالاترین میزان خود قرار دارد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید