دنیای ارز دیجیتال

حفظ سطح ۶۵۰۰ دلار توسط استخراج کنندگان بیت کوین

استخراج کنندگان بیت کوین با هدف داشتن حداکثر درآمد در فرایند نصف شدن پاداش در سال ۲۰۲۰ می خواهند قیمت های بازار را کنترل کنند.

آیا استخراج کنندگان کنترل بازار را در دست دارند؟

این نتیجه ارزیابی و تحلیل قیمت جدید بیت کوین، توسط تحلیلگر محبوب بازار ارزهای رمزنگاری، فیلیب فیلیب بود که به دنبال کاهش قیمت بیت کوین در هفته گذشته انجام شد. هفته گذشته قیمت بیت کوین تا نزدیک ۹۰۰۰ دلار کاهش یافت.

بزرگترین ارز رمزنگاری جهان هفته گذشته بسیار پر نوسان بود و فشار قابل ملاحظه ای به بازار آن وارد شد. با این حال تحلیلگران در مورد این که عوامل موثر بر این بازار چه هستند، مشکل داشتند.

فیلیب فیلیب معتقد است که قیمت بیت کوین به پایین تر از سطحی که در سال جاری تجربه کرده است، نخواهد رسید. زیرا استخراج کنندگان بیت کوین می خواهند تا حد امکان سود خود را بهینه کنند. او گفت آنها کاملا بر بازار کنترل دارند:

همانطور که ساتوشی به درستی خاطر نشان کرده است، ارزش کالا متناسب با هزینه تولید افزایش می یابد. چرا؟ زیرا استخراج کنندگان زمانی که درآمد هر واحد بیشتر از هزینه هر واحد باشد، با تقاضا، بیت کوین خود را خواهند فروخت. به همین ترتیب زمانی که درآمد کمتر از هزینه باشد، فروش را کاهش خواهند داد.

طبق گفته فیلیپب فیلیب، فعالیت و نوسانات میان مدت ناشی از فعالیت استخراج کنندگان بیت کوین است که ارزهای خود را می فروشند. این سفارشات فروش ۱۲٫۵ بیت کوینی است که در حال حاضر میزان پاداش بلاک های بیت کوین است. این پاداش در ماه مه سال ۲۰۲۰ به ۶٫۲۵ بیت کوین برای هر بلاک کاهش می یابد.

او در توضیح صحبت های خود می گوید با توجه به این که در حال حاضر هزینه های تولید کمتر است، آنها در حال تولید محصول آینده هستند. او می گوید:

من در تمام این مدت و در طول بازار نزولی در مورد این سفارشات ۱۲٫۵ بیت کوینی گفته بودم. در سال جاری و در طول بازار صعودی آنها ناپدید شدند و در قیمت ۱۳ هزار دلار دوباره برگشتند.

فیلیب فیلیب بر اساس تئوری خود معتقد است، استخراج کنندگان ممکن است مقدار فروش خود را پیش از نصف شدن پاداش که یک حباب جدید را ایجاد می کند، کاهش دهند. در نتیجه نصف شدن پاداش، عرضه کاهش خواهد یافت و فرصتی است برای استخراج کنندگان تا بتوانند درآمد هر واحد محصول خود را به حداکثر برسانند. پس از آن باید هزینه های تولید خود را کاهش دهند و یا سطح قیمت قبلی ۶۵۰۰ دلار را برای بیت کوین دو برابر کنند. او عنوان کرد:

سطح ۶۵۰۰ دلار، قیمتی است که بیت کوین برای درآمد استخراج کنندگان نباید از آن عبور کند.

بر اساس گزارشات قبلی، استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹ تغییر کرده است و سودآوری نسبت به مقدار مورد انتظار نتایج بهتری داشته. در این صنعت طرح های گسترده ای برای ارائه امکانات و سخت افزارهای جدید انجام می شود.

فیلیب فیلیب می افزاید، کاهش و کمبود سودآوری استخراج باید بازیکنان ضعیف را حذف  کند، در حالی که طی هفته های اخیر سختی استخراج، رکوردهای بالایی را ثبت کرده است و این نشان دهنده رقابت جدید در بازار و افزایش قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین است.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید