دنیای ارز دیجیتال

حرکت نهنگ های اتریوم به سمت بیت کوین

در حالی که قیمت اتریوم امسال نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافته، تعداد آدرس هایی که مقدار زیادی از این ارز را دارند (معروف به نهنگ ها) به میزان قابل توجهی کاهش یافته  است.

میانگین هفت روزه تعداد آدرس های منحصر به فردی که دارای ۱۰۰۰۰ اتریوم یا بیشتر هستند، در روز سه شنبه به ۱۰۵۰ آدرس کاهش یافت. طبق داده های ارائه شده توسط شرکت گلس نود، این پایین ترین سطح از ژانویه سال ۲۰۱۹ تاکنون بوده است.

تعداد این آدرس های بزرگ نسبت به ماه دسامبر (۱۱۱۵ آدرس)  ۶ درصد کاهش یافته است. این معیار حساب های شخصی مستقل یا آنهایی که توسط کلید خصوصی کنترل می شوند، را نشان می دهد و حساب هایی را که کدهای مخصوص دارند و با این کد کنترل می شوند، در نظر نمی گیرد.

کاهش تعداد آدرس های بزرگ اتریوم در حالی رخ می دهد که تعداد آدرس های بزرگ بیت کوین اخیرا افزایش یافته است. میانگین متحرک هفت روزه تعداد آدرس های دارای ۱۰۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر، در پایان آوریل به ۱۱۱ رسید که بالاترین میزان از اوت سال ۲۰۱۹ تاکنون است. 

کانر ابندشین (Connor Abendschein) ، تحلیلگر ارز رمزنگاری در Digital Assets data، گفت:

بعضی از نهنگ های اتریوم ممکن است به سمت بیت کوین بروند، چون انتظار دارند که قیمت این ارز برتر بازار به خاطر هاوینگ افزایش پیدا کند.

میانگین هفت روزه تعداد آدرس های دارای 10000 اتریوم یا بیشتر  حرکت نهنگ های اتریوم به سمت بیت کوین
میانگین هفت روزه تعداد آدرس های دارای ۱۰۰۰۰ اتریوم یا بیشتر

روند صعودی پیرامون سومین هاوینگ بیت کوین کاملا قوی بود و تحلیلگران در چند ماه گذشته درباره این رویداد بحث های زیادی کرده اند. قیمت این ارز در ۱۲ مارس به سطح ۳۸۶۷ دلار کاهش یافت ولی درست بعد از ۵ روز به سطح ۷۰۰۰ دلار بازیابی شد و همین، پیش بینی روند صعودی آن را تقویت می کند.

همین بازیابی باعث شده تا برخی از نهنگ های اتریوم قبل از هاوینگ به بیت کوین نقل مکان کنند. افزایش ۵ درصدی تعداد آدرس های بزرگ بیت کوین در ماه مارس و کاهش آدرس های اتریوم گواه بر این است.

به گفته جیسون وو، مدیر ارشد اجرایی و از موسسین پلتفرم  DeFiner.org، این واگرایی می تواند بیشتر شود، چون روی هم رفته بیت کوین یک دارایی با ارزش برای ذخیره سازی است. در نتیجه، نهنگ ها به احتمال زیاد ترجیح می دهند که مقادیر زیادی بیت کوین داشته باشند تا اتریوم

وو گفت:

اتریوم دارای یک اکوسیستم لایه کاربرد بزرگ است و برای تامین تقاضای روزانه افراد برای راه حل هایی مانند دیفای، بازی ها، پاداش ها و غیره ، تراکنش های زیادی انجام می دهد. بنابراین، آدرس های جدید بیشتری برای نگهداری اتریوم ایجاد خواهند شد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی کاهش آدرس های بزرگ اتریوم می تواند افزایش علاقه سرمایه گذاران به فضای غیر متمرکز مالی (دیفای) باشد.

آشیش سینگال، مدیر ارشد اجرایی و از موسسین صرافی ارز رمزنگاری  CoinSwitch.co،  گفت: 

صاحبان آدرس ها ممکن است برای بدست آوردن پول بیشتر مقدار قابل توجهی از موجودی خود را به قراردادهای هوشمند پروتکل های مختلف دیفای انتقال دهند. 

طبق داده های defipulse.com، تعداد اتریوم های قفل شده در ماه فوریه به رکورد ۳٫۲۳ میلیون رسید و در حال حاضر این تعداد نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته و ۲٫۶۵ میلیون است. فضای در حال رشد دیفای تحت سلطه اتریوم است و اکنون در این حوزه ۲۱۳ پروژه وجود دارد که ۱۹۹ مورد از آنها بر روی شبکه اتریوم ساخته شده اند.

رشد سریع آدرس های کوچک

کاهش آدرس های بزرگ نیز با افزایش مداوم تعداد آدرس های دارای ۳۲ اتریوم یا بیشتر در تضاد جدی است.

آدرس های دارای 32 اتریوم یا بیشتر  حرکت نهنگ های اتریوم به سمت بیت کوین
آدرس های دارای ۳۲ اتریوم یا بیشتر

میانگین هفت روزه کل آدرس های دارای ۳۲ اتریوم یا بیشتر در روز چهارشنبه به رکورد بالای ۱۱۴۶۲۵ رسید که نشان دهنده افزایش بیش از ۴ درصدی در سال جاری است. به گفته سینگال، این افزایش ممکن است با چشم انداز صعودی پیرامون راه اندازی اتروم ۲٫۰ مرتبط باشد.

دلیل افزایش تعداد آدرس های کوچک این است که موجودی یک آدرس باید ۳۲ اتریوم باشد تا در انتقال قریب الوقوع از الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام (موسوم به اتریوم ۲٫۰)  به یک اعتبار سنج تبدیل شود.

در الگوریتم اثبات کار (پروتکل فعلی اتریوم)، استخراج کنندگان معادلات دشوار رمزنگاری را برای انجام تراکنش ها در شبکه و دریافت پاداش حل می کنند. در الگوریتم اثبات سهام، به جای استخراج کنندگان، اعتبارسنج هایی وجود دارند که تعدادی از اتریوم های خود را در این اکوسیستم مانند سهام انباشت می کنند. به عبارت دیگر، این انباشت شبیه به کسب سود در یک سرمایه گذاری با درآمد ثابت مانند اوراق قرضه است. در اصل، ارتقاء پروتکل که ممکن است تا سه ماهه سوم به تعویق بیفتد، به دارندگان این امکان را می دهد که با انباشت سود کسب کنند.

لازم به ذکر است که افزایش تعداد آدرس های منحصر به فرد دارای بیش از ۳۲ اتریوم یا هر مقدار دیگری، به معنای ورود سرمایه گذاران جدید نیست. یک کاربر می تواند چندین آدرس داشته باشد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید