دنیای ارز دیجیتال

حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت کلیدی

قیمت بیت کوین چند روزی است که به روند صعودی خود ادامه داده و روز یکشنبه ۹ درصد دیگر به قیمت آن افزوده شد. در حال حاضر بیت کوین به حرکت صعودی خود به سمت سطح مقاومت کلیدی ۸۰۰۰ دلار ادامه می دهد.

با این حال، با توجه به هاوینگ پیش رو و افزایش ۵ درصدی دیگر در سختی استخراج در کمتر از یک هفته، آیا بازار روند صعودی به خود گرفته است؟ یا هاوینگ یک رویداد مایوس کننده خواهد بود؟

بالای کانال صعودی

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، بیت کوین مسیر سبز را دنبال می کند و هم اکنون در بالای کانال صعودی قرار دارد. بدین ترتیب، منطقی است که انتظار داشته باشیم که اگر روند صعودی قیمت آهسته و یکنواخت ادامه یابد، قیمت به یکی از این دو سطح بر خواهد گشت.

نمودار قیمت بیت کوین  حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت کلیدی
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

قیمت به میانگین متحرک کانال در حدود سطح ۷۳۰۰ دلارکاهش خواهد یافت. در صورتی که این سطح حفظ نشود قیمت به سطح حمایت این کانال در ۶۶۰۰ کاهش می یابد. حفظ هر یک از این سطوح می تواند قیمت را در این هفته به سمت سطح مهم ۸۰۰۰ دلار سوق دهد.

با این حال، این کانال صعودی منعکس کننده ادامه حرکت قیمت در تله صعودی قبلی است. سناریوی دیگری وجود دارد، مبنی بر این که هدف بعدی بیت کوین در اوایل هفته آتی سطح ۱۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

پایین کانال صعودی

در این کانال، قیمت فعلی حدود ۵۰۰ دلار بالاتر از سطح حمایت ۷۱۲۰ دلار است. در این صورت قیمت در سطوح بالاتر با مقاومت روبرو خواهد شد که اولین سطح مقاومت در میانگین متحرک ۸۴۴۰ دلار و بعد از آن سطح ۹۸۰۰ دلار است.

بیت کوین  حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت کلیدی
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

بدین ترتیب، باید این دو سناریو را زیر نظر گرفت تا دید کدام یک ابتدا بی اعتبار می شود. در این صورت می توان تصویر واضح تری از جهت حرکت قیمت در آخر هفته ترسیم کرد و رسیدن قیمت به سطح ۱۰۰۰۰ دلار کاملا امکان پذیر خواهد بود.

در هر صورت، بازار به سمت روند صعودی متمایل است، چون پیش بینی می شود که امرز شاهد شکل گیری صلیب صعودی در شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) هفتگی باشیم.

به نظر می رسد که میانگین متحرک همگرایی واگرایی هفتگی از فردا به مدت یک هفته در صلیب صعودی قرار خواهد داشت.

میانگین متحرک همگرایی واگرایی، مطمئن ترین سیگنال

قرار است که میانگین متحرک همگرایی واگرایی از وسط خط سیگنال عبور کند و یک صلیب صعودی تشکیل دهد. این اتفاق به طور معمول با حرکت قدرتمند بیت کوین رخ می دهد.

MACD  حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت کلیدی 1588025618 199
نمودار میانگین متحرک همگرایی واگرایی هفتگی

در مارس ۲۰۱۷ ، باز شدن شمع هفتگی بیت کوین در سطح ۹۷۱ دلار طلیعه یک روند صعودی قدرتمند بود که قیمت را طی ۹ ماه با ۲۰۰۰ درصد افزایش به سطح ۲۰۰۰۰ دلار رساند. سپس این میانگین متحرک در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی با تشکیل یک صلیب نزولی شروع زمستان ارز رمزنگاری را اعلام کرد.

در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۱۹، میانگین متحرک همگرایی واگرایی همین رفتار را تکرار کرد و با تشکیل یک صلیب صعودی دیگر قیمت را  ۴۰۰ درصد افزایش داد و در اوت ۲۰۱۹ روند دوباره نزولی شد.

بنابراین، کسانی که براساس صلیب میانگین متحرک همگرایی واگرایی معامله می کنند، یک نابغه به حساب می آیند. با پیش بینی شکل گیری صلیب صعودی باید از حرکت بعدی بیت کوین هیجان زده شد.

آیا بیت کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد

با تجزیه و تحلیل بازه های زمانی پایین تر مانند نمودار یک ساعته بیت کوین می توان دریافت که شکست قیمت به سمت بالا قریب الوقوع است. 

حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت کلیدی
نمودار ساعتی قیمت بیت کوین

پس از جهش ۱۰ درصدی قیمت در ۲۳ آوریل، بیت کوین به دلیل برابری تقاضای خرید و فشار فروش به مدت سه روز شاهد تثبیت قیمت بود.  با ادامه این روند، اگر شمع ساعتی در ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده به بالای سطح ۷۷۰۰ دلار نزدیک شود، انتظار می رود که قیمت به سطح مقاومت ۸۰۰۰ دلار برسد. رسیدن به این سطح می تواند قیمت را قبل از پایان هفته به سطح ۹۸۰۰ دلار افزایش دهد.

در مقابل، اگر قیمت نتواند سطح حمایت ۷۵۵۰ دلار را حفظ کند، فرصت خرید بعدی بین ۷۱۲۰ تا ۷۳۰۰ دلار خواهد بود.

نزدیک شدن بیت کوین به سطح مقاومت کلیدی

قیمت بیت کوین سطح مقاومت ۷۶۰۰ دلار را شکست و احتمالا در کوتاه مدت با یک سطح مقاومت قوی در ۸۰۰۰ دلار روبرو خواهد شد.

قیمت بیت کوین به پایین تر از سطح حمایت ۷۵۵۵ دلار اصلاح شد. ولی کاهش قیمت محدود بود و برای مدتی در بالای سطح ۷۴۰۰ و ۷۴۲۰ دلار معامله شد. کف قیمت در نزدیکی سطح ۷۴۸۴ دلار تشکیل شد و  پس از آن شروع به افزایش کرد. با رسیدن قیمت به بالای سطح ۷۵۵۵ دلار، روندهای صعودی توانستند قیمت را به بالای سطح مقاومت کلیدی ۷۶۰۰ دلار سوق دهند.

سقف جدید هفتگی قیمت در نزدیکی ۷۷۹۲ دلار شکل گرفت. اکنون بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می شود و قیمت در حال اصلاح شدن به بالای سطح ۷۷۰۰ دلار است. سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳٫۶ درصد در بازه صعودی ۷۴۸۴ تا ۷۷۹۲ نیز تست شد.

در روند نزولی، سطح حمایت اولیه در حدود ۷۶۳۵ دلار است. این سطح نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد در بازه صعودی اخیر بوده و از همه مهمتر، یک خط روند صعودی در سطح حمایت ۷۶۰۰ دلار بر روی نمودار ساعتی بیت کوین تشکیل شده است.

Bitcoin-Price  حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت کلیدی 1588025618 121
نمودار قیمت بیت کوین

به نظر می رسد که این جفت ارز ممکن است به سمت سطح مقاومت قبلی در ۷۶۰۰ دلار ( سطح فعلی حمایت) اصلاح شود. اگر قیمت در بالای سطح حمایت ۷۶۰۰ دلار باقی بماند، می تواند به منطقه مقاومت اصلی در ۸۰۰۰ دلار افزایش یابد.

سطح ۸۰۰۰ دلار یک سطح مقاومت کلیدی

سطح ۸۰۰۰ دلار یک سطح مقاومت کلیدی است که روندهای صعودی در کوتاه مدت با آن روبرو خواهند شد. به احتمال زیاد، روند های نزولی در نزدیکی این سطح یک واکنش قوی از خود نشان خواهند داد. اگر روندهای صعودی قوی باشند و بتوانند قیمت را به بالای سطح ۸۰۰۰ دلار برسانند، ممکن است قیمت در ادامه به سطح ۸۸۰۰ یا ۹۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید