دنیای ارز دیجیتال

جهش قابل توجه قیمت بیت کوین نسبت به یک ماه گذشته

روز پنجشنبه قیمت بیت کوین روند صعودی داشت و در منطقه محدودی نزدیک به سطح ۷۵۰۰ دلار معامله می شد. قیمت این ارز نسبت به کاهش شدید قیمت در ماه مارس سال جاری جهش چشمگیری داشته و  این بیانگر روند صعودی آن است.

در حال حاضر قیمت هر بیت کوین در نمودارهای روزانه در بالای میانگین متحرک های ۱۰ و ۵۰ روزه است. این ارز در حال حاضر در حدود سطح ۷۵۹۴ دلار معامله می شود. آنتونی ترنچف، یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام دهی نکسو، گفت:

با وجود تنزل ۵۰ درصدی قیمت ها به خاطر فزونی عرضه بر تقاضا در اواسط ماه مارس، قیمت بیت کوین طی یک ماه ۹۵ درصد بازیابی داشته است.

btcdailyapr24  جهش قابل توجه قیمت بیت کوین نسبت به یک ماه گذشته
معاملات روزانه صرافی کوین بیس در ۶ ماهه گذشته

روز پنجشنبه قیمت بیت کوین در برخی صرافی ها برای مدت کوتاهی تا سطح ۷۸۰۰ دلار افزایش یافت و این باعث خسارت به فروشندگان استقراضی در بازار مشتقات ارز رمزنگاری شد. ویشال شاه، معامله گر گزینه ها و موسس پلتفرم معاملاتی آلفا ۵،  به کوین دسک گفت:

آن چه را دیروز شاهد بودیم، کاهش در قراردادهای تسویه نشده (باز) بود و هیچ افزایشی در قراردادهای آتی بوجود نیامد. در پی افزایش قیمت در روز پنج شنبه، به فروشندگان استقراضی در صرافی بیت مکس خسارت جدی وارد شد. علاوه بر این، قراردادهای تسویه نشده کاهش داشتند و هنوز بازیابی نشده اند.

xbto1apr24  جهش قابل توجه قیمت بیت کوین نسبت به یک ماه گذشته
قراردادهای تسویه نشده (باز) صرافی بیتمکس

وی در ادامه اظهار داشت، بعید به نظر می رسد که سرمایه جدیدی وارد بازار شده باشد و سرمایه در گردش بازار همان مقدار قبلی است که در نقاط مشخص وارد اکوسیستم می شود. ممکن است هدف بعدی قیمت، منطقه ۷۸۵ تا ۸۰۰۰ دلار باشد.

برای بالا رفتن قیمت نیاز به جریان ورودی است. بالاترین نرخ قیمت بیت کوین از اول سال تاکنون، به ۱۳ فوریه بر می گردد که در آن قیمت در برخی صرافی ها نظیر کوین بیس تا ۱۰۵۱۰ دلار افزایش یافت. برای رشد بازار ارز رمزنگاری نیاز به سرمایه گذاری های بیشتری خواهد بود.

دنیل مسترز، رئیس دارایی کوین شیرز مستقر در انگلیس، گفت:

تقاضا همچنان ثابت است. برای نگه داشتن قیمت بیت کوین در این سطوح، باید ورودی دلار با عرضه ارزهای جدید برابر باشد.

گفته می شود، مسترز پیش بینی می کند که در این زمان باقی مانده تا هاوینگ، بیشتر سرمایه گذاران بیت کوین را نگه می دارند و آن را نمی فروشند. البته، استخراج کنندگان بیت کوین خود را می فروشند، چون برای پرداخت هزینه های عملیات استخراج مانند برق و اجاره مرکز داده به پول نقد نیاز دارند.

مسترز اظهار داشت تجزیه و تحلیل کیف پول ها نشان می دهد که اکثر گردشگران و دارندگان، بیت کوین های خود را فروخته اند و انتظار می رود که بسیاری از معامله گران تا هاوینگ اقدام به فروش بیت کوین نکنند. به غیر از استخراج کنندگانی که ممکن است با برخی هزینه ها روبرو شوند و برای پرداخت آنها اقدام به فروش کنند.

بازار ارزهای رمزنگاری

قیمت بیت کوین در روز گذشته وارد معاملات جانبی شد و تقریبا یکنواخت بود. اتریوم نیز ۱ درصد کاهش قیمت داشت و در سطح ۱۸۸ دلار معامله می شد. در حال حاضر قیمت این ارز با ۳٫۱۶درصد افزایش به حدود سطح ۱۹۵ دلار رسیده است.

ethhourlyapr24  جهش قابل توجه قیمت بیت کوین نسبت به یک ماه گذشته 1587960450 449
معاملات اتریوم در صرافی کوین بیس از ماه فوریه به بعد

روز جمعه دارایی های دیجیتال عملکرد متفاوتی داشتند. کاردانو با ۴٫۲ درصد و ترون با ۲٫۸ درصد  ارزهایی بودند که روز گذشته بهترین عملکرد را داشته اند.

زیکش با کاهش ۲٫۹ درصدی، استلار با ۱٫۸ درصد کاهش و دکرد با کمتر از منفی یک، عملکرد بدی داشتند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید