دنیای ارز دیجیتال

ثبت دومین تقاطع طلایی بیت کوین در سال جاری؛ قیمت ۱۰۰۰۰ دلار هدف بعدی است؟

در روز چهارشنبه، بیت کوین نکته ای را ثبت کرد که در تحلیل تکنیکال به آن تقاطع طلایی می‌گویند.

این اندیکاتور تکنیکال هنگامی رخ می‌دهد که میانگین متحرک ۵۰ روزه دارایی مورد نظر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه آن عبور کند. این موضوع در نمودار قیمت بیت کوین می‌تواند به روند صعودی بزرگتری بیانجامد. برای مثال، بیت کوین پس از تقاطع طلایی ۲۳ آوریل ۲۰۱۹ بیش از ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشت.

ثبت دومین تقاطع طلایی بیت کوین در سال جاری؛ قیمت ۱۰۰۰۰ دلار هدف بعدی است؟

اما این شرایط در ماه فوریه ۲۰۲۰ رخ نداد. بیت کوین در آن زمان به این اندیکاتور صعودی دست یافت اما نتوانست به روند صعودی وارد شود و دقیقا پس از وقوع تقاطع طلایی، شاهد کاهش قیمت بیش از ۵۰ درصدی بود. آنطور که به نظر می‌رسد، بیت کوین یک ماه پس از آن قربانی فروش عمده ناشی از ترس از شیوع ویروس کرونا شد.

به نظر می‌رسد دومین تقاطع طلایی بیت کوین در سال جاری، این ارز دیجیتال را به روند صعودی قبل از ماه مارس برگرداند. حداقل اطلاعات که این مورد را تایید می‌کنند.

قراردادهای باز بیت کوین

طبق اطلاعات موجود در پورتال CME، کل تعداد قراردادهای آتی بیت کوین در این پلتفرم، به رکورد جدیدی دست یافته است.

رشد قراردادهای باز نشان می‌دهد که ورود سرمایه به اوراق مشتقه بیت کوین در حال افزایش است. این موضوع همچنین بدان معنا است که حاضرین در بازار به دقت در حال مشاهده بازار نقدی هستند و بررسی می‌کنند که روند بازار در مسیر صعودی قرار دارد یا ثابت مانده است.

ثبت دومین تقاطع طلایی بیت کوین در سال جاری؛ قیمت ۱۰۰۰۰ دلار هدف بعدی است؟

در این بین، معامله کنندگان بیت کوین قراردادهای باز در بازار اوراق مشتقه را به عنوان معیاری برای سنجش حضور وال استریت در عرصه ارز دیجیتال در نظر می‌گیرند.

گابور گوربکس (Gabor Gurbacs) استراتژیست ارزهای دیجیتال شرکت VanEck گفته است که سرمایه گذاران سازمانی، قراردادهای آتی بیت کوین را به عنوان روشی ایمن و قانونمند برای حضور در بازار نقدی در نظر می‌گیرند. وی هم چنین خاطرنشان کرد که آمارهای خارق العاده CME یک شرایط صعودی برای پیشروی بیت کوین ایجاد می‌کند.

این شرایط در زمانی رخ داده است که پاول تودور جونز سرمایه گذار معروف عنوان کرده است که ۱ الی ۲ درصد سرمایه خود را در قراردادهای آتی بیت کوین وارد خواهد کرد. وی گفت به دلیل آنکه بیت کوین در خصوص محافظت از سرمایه گذاران در مقابل تورم ناشی از چاپ نامحدود پول توسط بانک های مرکزی نویدبخش ظاهر شده، به سمت این ارز دیجیتال آمده است.

او هم چنین خاطرنشان کرد که از زمانی که فدرال رزرو نرخ بهره را در اواخر ماه مارس تقریبا به صفر رسانده است، سرمایه گذاران به دنبال منبع سود بهتری هستند. در نتیجه، سود حاصل از اوراق قرضه کوتاه و بلندمدت خزانه داری کاهش یافت و سرمایه گذاران را به سمت بازارهای پرریسک تر نظیر بیت کوین هدایت کرد.

نتیجه گیری

تقاطع طلایی و قراردادهای آتی CME، شرایط صعودی را برای بیت کوین رقم می‌زند. با این حال، این شرایط خوش بینانه بر روی بازار نقدی تاثیرگذار نبوده است. قیمت بیت کوین هم چنان کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار است که این موضوع، احتمال کاهش شدید قیمت را افزایش می‌دهد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید