دنیای ارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟

نوسان اخیر قیمت بیت کوین بسیاری از فروش ها و خریدهای استقراضی را از بین برده است. این شرایط، شرایط بسیار خوب برای معامله کنندگان و شرایط بسیار سختی را برای هودل کنندگان رقم زد.

روز جمعه پس از شکست الگوی سر و شانه معکوس در قیمت ۷۴۰۰ دلار، همه در خصوص قیمت بیت کوین خوش بین بودند. سپس موج خوش بینی عظیمی از راه رسید اما نتوانست سطح مقاومتی ۷,۸۷۰ دلار را بشکند.

پس از آن، بیت کوین با خط روند نزولی بلندمدت مواجه شد که در نمودار ۴ ساعته و نمودار روزانه قابل مشاهده بود و سریعا به روند نزولی تبدیل شد و الگوی گوِه (wedge pattern) صعودی را شکست.

پس از کاهش قیمت و عبور از ۷۴۰۰ دلار در روز گذشته، هدف ۸۳۰۰ دلاری الگوی سر و شانه معکوس غیرقابل دستیابی شد.

نوامبر خونین

پایان روز گذشته علاوه بر موضوع گفته شده، به دلیل دیگری نیز بسیار مهم بود، زیرا کندل ماهانه نوامبر را در برداشت. پس از کاهش قیمت عظیم از جانب خرس ها، کندل ماه نوامبر با روند بسیار نزولی پایان یافت. بیت کوین ماه نوامبر را با قیمت ۹,۱۵۰ دلار شروع کرد و با قیمت ۷,۵۵۰ دلار به پایان رساند. بالاترین قیمت در این ماه ۹,۵۵۰ دلار و کمترین قیمت ۶,۵۰۰ دلار بود.

این شرایط، نشانه نویدبخشی برای ماه دسامبر نیز نیست.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟ تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟

  • ارزش کل بازار ارز دیجیتال: ۱۹۸.۸ میلیارد دلار
  • ارزش بازار بیت کوین: ۱۳۲.۳ میلیارد دلار
  • شاخص تسلط بیت کوین: ۶۶.۶ درصد

سطوح مهم و کلیدی

سطح مقاومتی و حمایتی: در حال حاضر، نوسان قیمت بیت کوین مقداری کاهش یافته است، در حالی که هم چنان کشمکشی در MA-50 چهار ساعته وجود دارد. اولین سطح حمایتی زیاد فاصله ندارد و بر روی ۷,۲۵۰ دلار قرار دارد. این سطح در حال حاضر کمترین قیمت روزانه است اما جای تعجبی وجود نخواهد داشت اگر بیت کوین این سطح را بشکند.

سطح حمایتی بعدی ۷۰۰۰ الی ۷۱۰۰ دلار است. پس از آن، ۶۸۰۰ و کف قیمت ماه نوامبر یعنی ۶۵۰۰ دلار هستند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟ تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

پس از فروش عمده دو روز اخیر، ممکن است با اصلاحیه مثبت مواجه شویم. احتمال دارد که سطح حمایتی ۷۳۰۰ دلار به سطح مقاومتی تبدیل شود و سطوح مقاومتی بعدی نیز بر روی ۷۶۰۰ و ۷۷۰۰ دلار قرار دارند. تغییر کوتاه مدت این نوسان، از نزولی به صعودی، بالاتر از ۸۰۰۰ دلار خواهد بود.

اندیکاتور RSI: اندیکاتور RSI که نتوانست سطح مقاومتی افقی ۴۴ الی ۴۵ را بشکند تبدیل به روند به شدت نزولی شد. نشانه روند نزولی از اسیلاتور RSI استوکاستیک در نمودار روزانه وجود دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟ تحلیل قیمت بیت کوین؛ آیا باید منتظر کاهش قیمت بیشتری بود؟

حجم معاملات: شاید به دلیل مصادف شدن عید شکرگزاری با تعطیلات آخر هفته باعث شده باشد که حجم معاملات چشمگیری را شاهد نباشیم. آیا این نشانه خوبی برای گاوها است؟منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید