دنیای ارز دیجیتال

تحلیل فاندامنتال بیت کوین؛ عوامل روند صعودی این ارز در بلندمدت چیست؟

بیت کوین ۶ هفته گذشته را بدون تغییر قیمت گذرانده است و این موضوع باعث شده است که بسیاری از تحلیلگران معتقد باشند که این ارز دیجیتال به کف قیمت خود رسیده است. اندیکاتورهای فاندامنتال در حال قویتر شدن هستند و این سه مورد می‌تواند روند صعودی بعدی بیت کوین را آغاز کند.

بیت کوین در حال حاضر با ۲.۵ درصد افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، ساعاتی قبل توانست به سطح مقاومتی هفتگی ۷۴۸۰ دلار نزدیک شود. روندی که با اقدام نظامی اخیر آمریکا شروع شده بود، توانسته افزایش قیمت خود را حفظ کند اما چشم انداز بلندمدت تر نشان می‌‌دهد بیت کوین هم چنان به این محدوده قیمت وابسته است.

تا زمانی که بیت کوین به سطح بالاتر از ۸۰۰۰ دلار نرسد هیچ نوسان دیگری محتمل نیست، اما قویتر شدن اندیکاتورهای فاندامنتال می‌تواند محرکی برای برگشت روند صعودی باشد.

سطح بالای هش ریت

طبق اطلاعات bitinfocharts.com، هش ریت به رکورد ۱۱۴.۵ اگزاهش در ثانیه رسیده است. این مقدار، ۸ برابر هش ریت اواخر حباب سال ۲۰۱۷ است.

یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال به اسم The Moon در توییتر نوشت:

هش ریت بیت کوین به رکورد جدید ۱۱۹,۳۵۴,۰۰۰ تراهش در ثانیه رسیده است. این مقدار، ۸ برابر هش ریت سال ۲۰۱۷ است. اندیکاتورهای فاندامنتال بیت کوین به من می‌گویند که قیمت بیت کوین به زودی منفجر خواهد شد.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین؛ عوامل روند صعودی این ارز در بلندمدت چیست؟ تحلیل فاندامنتال بیت کوین؛ عوامل روند صعودی این ارز در بلندمدت چیست؟

این موضوع هرگونه صحبت درباره تسلیم شدن ماینرها را منتفی می‌کند، زیرا قدرت و امنیت شبکه بهتر از هر زمان دیگری است. هش ریت رابطه مستقیمی با قیمت ندارد اما نشانه های خوبی از سلامت کلی شبکه بیت کوین است.

هاوینگ بیت کوین

هیچ خبر و مقاله ای از بیت کوین بدون اشاره به هاوینگ ۵ ماه بعد بیت کوین کامل نمی‌شود. صحبت هایی در این خصوص وجود دارد که این رویداد ۴ سال یکبار، تاثیر منفی بر قابلیت ماینرها برای سودآوری و متعاقبا هش ریت خواهد گذاشت.

هم چنین این نکته واقعیت دارد که فرضیه بازار کارآمد بیان می‌کند که بازارها منتظر نمی‌مانند که رویداد شناخته شده رخ دهد، بلکه با افزایش پیش بینی ها به سمت آن رویداد پیش می‌روند.

هاوینگ های قبلی منجر به روندهای صعودی بزرگی شد و دلیلی وجود ندارد که هاوینگ آتی نیز شرایط متفاوتی داشته باشد. مدل های انباشت به جریان و ارزش انرژی بیت کوین بیانگر افزایش قیمت قریب الوقوع هستند.

دارایی امن

بدون شک بیت کوین جایگاه خود به عنوان یک دارایی امن را تثبیت کرده است. فارغ از آنچه که مخالفانی نظیر پیتر شیف (Peter Schiff) فکر می‌کنند، پس از اخبار بد هفته گذشته روند صعودی بیت کوین مشابه با طلا و نفت بوده است.

حجم معاملات لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) در کشورهایی با تنگناهای اقتصادی، ابَرتورم و کنترل سرمایه در سال گذشته افزایش یافته است و دلیلی وجود ندارد که این روند در سال ۲۰۲۰ ادامه نداشته باشد.

در سراسر جهان وثیقه های بانکی تشدید یافته اند و نرخ های بهره به محدوده منفی کاهش یافته است. این موضوع باعث از بین رفتن پس اندازها و افزایش بدهی های بیشتر می‌شود. چاپ پول بیشتر، پاسخ بانک های مرکزی جهان است اما این راه حل اصلا پایدار نیست.

نسل جوانتر آگاه به فناوری نمی‌خواهد همانند گذشتگان خود توسط بانک ها بسوزد، بنابراین به دنبال دارایی غیرمتمرکز امنی برای آینده خود خواهد بود و بیت کوین تمام شرایط مورد نظر این دارایی مورد نظر را دارد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید