دنیای ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

اگر قیمت بیت کوین در هفته جاری به بالاتر از ۹۲۰۰ دلار برسد، می‌تواند نشانه صعودی به شدت بزرگی برای هفته ها و ماه های آتی باشد.

قیمت بیت کوین آماده افزایش شدید در هفته های آتی و ارائه کندل های هفتگی بالاتر از ۹۲۰۰ دلار است. این موضوع می‌تواند بیانگر پایان کانال نزولی ۴۶ هفته ای قیمت بیت کوین از تابستان سال ۲۰۱۹ باشد.

بنابراین آیا می‌توان منتظر ثبت رکورد قیمت جدیدی توسط بیت کوین باشیم؟

قیمت بیت کوین  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

نمودار هفتگی

قیمت هفتگی بیت کوین  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟
قیمت هفتگی بیت کوین

در حال حاضر، قیمت بیت کوین بیش از ۹۵۰۰ دلار است. به نظر می‌رسد که به پایان رساندن امروز با قیمت بالاتر از ۹۲۰۰ دلار قطعی است. اما هنگامی که صحبت از بیت کوین می‌شود هیچ‌ چیزی قطعی نیست.

هرچند پس از علاقه وجود خرده سرمایه گذاران پس از هاوینگ، به نظر می‌رسد که این موضوع محتمل تر باشد.

تبدیل سطح مقاومتی به سطح حمایتی

قیمت روزانه بیت کوین  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟
قیمت روزانه بیت کوین

در بررسی نمودار روزانه قیمت بیت کوین می‌توانیم مشاهده کنیم که سطوح مقاومتی قبلی در کانال نزولی به سطوح حمایتی تبدیل شده اند و با استفاده از سطح اصلاحی فیبوناچی می‌توان متوجه شد که آینده بیت کوین چگونه خواهد بود.

قیمت بیت کوین در حال حاضر کمتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد است. این موضوع نشان می‌دهد که نوسان بعدی قیمت بیت کوین یا صعودی و به سمت ۱۱۶۰۰ دلار است یا نزولی و به سمت ۸۷۹۰ دلار می‌باشد.

اگرچه روند نزولی همواره محتمل است، اما اگر این اتفاق در هفته پیش رو رخ دهد بدان معنا است که سطح حمایتی روزانه و هفتگی از دست رفته اند و این موضوع برای بیت کوین خوب نیست.

هرچند هر هفته سطح حمایتی در این کانال کمتر می‌شود. بنابراین به نظر نمی‌رسد که کانال ۱۰,۰۰۰ دلار برای مدت طولانی حفظ شود، حداقل نه قبل از آنکه شاهد مسیر جدیدی در نمودارها باشیم.

نشانه های بازگشت قیمت در اندیکاتور MACD

قیمت در اندیکاتور MACD  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

اگرچه نمودارها در بازه های زمانی بلندمدت تر، صعودی به نظر می‌رسند اما بعضی از اندیکاتورها در بازه های زمانی کوتاه تر نشانه های نزولی نشان می‌دهند. اندیکاتور MACD اخیرا شاهد تقاطع نزولی بوده است و علیرغم تقاطع صعودی چند روز بعد، از آن زمان تاکنون در مسیر نزولی قرار دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع که MACD هفتگی هم چنان بسیار صعودی به نظر می‌رسد، اما در میان مدت نباید زیاد نگران این موضوع بود. هرچند در کوتاه مدت، به نظر می‌رسد که کاهش قیمت اندک نزدیک است.

شاخص قدرت نسبی

شاخص قدرت نسبی  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در نمودار روزانه، نزولی است و به سمت محدوده اشباع خرید پیش می‌رود. هرچند باید این موضوع را به خاطر بسپارید که طی روند صعودی سال ۲۰۱۷، RSI دائما محدوده اشباع خرید را نشان می‌داد.

با این وجود، اگر به نمودار هفتگی دقت کنید متوجه می‌شوید که در آن محدوده قرار نداریم. این موضوع نشان می‌دهد که کاهش قیمت اندکی محتمل است و این کاهش قیمت به طور کل برای قیمت بیت کوین در میان مدت خوب است.

شاخص قدرت نسبی 2  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

کاهش سختی ماینینگ

سختی ماینینگ بیت کوین  تحلیل تکنیکال نمودار های قیمت بیت کوین؛ روند قیمت در بلندمدت چگونه خواهد بود؟

یکی دیگر از مشخصه های کلیدی و مفید در ارزیابی آینده قیمت بیت کوین، سختی ماینینگ است که در حال حاضر روند نزولی را آغاز کرده است و انتظار می‌رود که هفته آتی شاهد کاهش ۲ درصدی آن باشیم.

هرچند با عبور از هاوینگ، کاهش سختی بیشتری انتظار می‌رود زیرا در حال حاضر ماینینگ دیگر سودآور نیست. علیرغم این موضوع، شاهد افزایش هش ریت بوده ایم و میانگین آن به ۱۱۵ اگزاهش در ثانیه رسیده است که بالاترین مقدار در تاریخ بیت کوین می‌باشد.

تجربه نشان داده است هنگامی که هش ریت افزایش می‌یابد، همواره شاهد افزایش قیمت نیز بوده ایم.

شرایط صعودی

پایان رساندن امروز با قیمت بالاتر از ۹۲۰۰ دلار، تنها نشانه صعودی خواهد بود که بیت کوین از روند صعودی سال ۲۰۱۷ داشته است. این نشانه صعودی، قیمت بیت کوین را بر روی ۹۹۸۰ دلار قرار می‌دهد زیرا سطح مقاومتی بعدی قبل از رسیدن به قیمت هدف ۱۱۶۰۰ دلار می‌باشد.

شرایط نزولی

اگر قیمت بالاتر از ۹۲۰۰ دلار حفظ نشود، قیمت به ۸۷۹۰ دلار کاهش می‌یابد و سطح حمایتی بعدی نیز ۷۶۰۰ دلار است. هرچند در این شرایط، روند نزولی بیت کوین محتمل نیست. از دست دادن سطح کنونی و سپس سطح ۸۷۹۰ دلار، احتمال روند صعودی آتی را به شدت کاهش خواهد داد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید