دنیای ارز دیجیتال

تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین ( تاریخ ۴ تا ۹ آبان)

در سری تحلیل های اخبار از نگاه میهن بلاکچین، اخبار مهم هفته را بررسی می کنیم و تاثیرات و تحلیل های مربوط به این اخبار را توسط کارشناسان میهن بلاکچین ارائه می دهیم. توجه داشته باشید این تحلیل ها از قلم نویسندگان میهن بلاکچین است و از هیچ سایت و منبعی گرفته نشده است. در ادامه به تحلیل اخبار مهم هفته می پردازیم.

روحانی: یکی از راه های تضعیف دلار آمریکا بهره گیری از رمزارز هاست

رئیس‌جمهوری روز گذشته در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در باکو تاکید کرد که سلطه‌ آمریکا بر نظام مالی بین‌المللی این فرصت را در اختیار آمریکا قرار داده تا طی دهه‌های گذشته و به‌ویژه در سال‌های اخیر، بکرات از دلار برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل، که عمدتا از اعضای جنبش عدم تعهد هستند، سوء استفاده کند و با اعمال تحریم‌های مختلف، دسترسی کشورها به سیستم مالی بین‌المللی را محدود کند.

تحلیل نویسنده:

یکی از ویژگی های بارزی که بیت کوین با خود به همراه دارد این است که این ارز دیجیتال پلی برای رد شدن از نظام های مالی شکست خورده است. بیت کوین این فرصت را ایجاد می کند تا کشورهایی با اقتصاد ضعیف بتوانند راهی برای دور زدن از فشارها و تحریم های مالی توسط دیگر قدرت های جهان بیابند.

بیت کوین نه تنها می تواند به دولت های تحریم شده و یا اقتصاد ضعیف کمک کند بلکه از آنجایی که دچار تورم نمی شود، برای کشورهایی با ارزهای سنتی دارای تورم بالا بسیار مفید است. بیت کوین به کشورهایی تحریم شده ای نظیر ونزوئلا، آرژانتین و غیره بسیار کمک کرده است و مردم این کشور ترجیح می دهند از بیت کوین به جای پول ملی استفاده کنند. این امر نشان دهنده آن است که بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به پول این کشورها داشته است.

اینکه روحانی در مورد ارزهای دیجیتال این صحبت ها را داشته است نشانه خوبی است که مقامات کشور ما پذیرای چنین فناوری جدیدی می باشند، اما مسئله اصلی این است که آیا به مردم هم اجازه استفاده از این ارزها را می دهند؟! اینکه قوانین در کشور طوری تعبیه خواهد شد که مردم بتوانند به راحتی از ارزهای دیجیتال استفاده کنند و یا این سخنان تنها صحبت هایی در خصوص ارزهای دیجیتال بوده است و با عملکرد دولتمردها متفاوت می باشد. در حال حاضر عکس العمل ها به گونه ای بوده است که خلاف این امر را نشان می دهد. شاید سخنان رییس جمهور در تصمیم گیری در خصوص قوانین این حوزه تاثیر مثبتی بگذارد و رویکردهای منفی به این حوزه را کمی تغییر دهد، اما مشخص است هر کشوری که روی بازی به ارزهای دیجیتال نشان دهد و استفاده از آنها را بپذیرد، رویکرد آزادانه تری نسبت به مردم دارد.

چهارمین افزایش قیمت برتر بیت کوین؛ آیا این افزایش قیمت ادامه خواهد داشت؟!

در حال حاضر به نظر می‌رسد گاوهای بیت کوین، خرس ها را از راه برداشته و شکست داده اند. در هنگام نوشتن این خبر، قیمت بیت کوین ۹۶۷۰ دلار است و طی ۳۶ ساعت گذشته، ۳۸ درصد یعنی ۲۵۰۰ دلار افزایش داشته است. این قیمت ۱۰۰۰ دلار کمتر از بالاترین قیمت روزانه ۱۰۶۰۰ دلاری است.

تحلیل نویسنده:

بیت کوین در این هفته طی اتفاق ناگهانی با افزایش قیمت روبرو شد. به طوری که طی یک روز افزایش قیمت ۴۲ درصدی داشت. اینگونه نوسان ها را می توان تنها در دنیای کریپتو شاهد بود، زیرا ارزش بازار ارزهای دیجیتال کوچک و کم می باشد و به راحتی می توان قیمت این ارزها را دستکاری کرد. اما اینبار عوامل مختلفی بر روی قیمت بیتکوین تاثیرگذار بودند که می توان مهم ترین آن را موافقت رییس جمهور و دولت چین با بلاکچین را بیان کرد. این اتفاق باعث شد سرمایه های زیادی به سمت بیت کوین روانه شود. چین تا به حال رویکرد بسته ای را نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال داشته است. اما همین موضوع که چین، بلاکچین؛ فناوری زیرساخت بیت کوین را پذیرفته است نشانه مثبتی می باشد. چین با توجه به جمعیت فراوانی که دارد می تواند تاثیرات زیادی در این حوزه بگذارد. در حال حاضر این کشور تکنولوژی بلاک چین را پذیرفته است، می توان امیدوار بود که در آینده این کشور رویکرد بازی نسبت به ارزهای دیجیتال نیز داشته باشد.

علاوه بر این موضوع می‌توان به دو دلیل دیگر نیز که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم اشاره کرد که ممکن است بر افزایش قیمت تاثیرگذار باشند. این دو دلیل عبارتند از فعالیت نهنگ های بیت کوین که به نظر بعضی از تحلیلگران، می‌تواند تاثیر بیشتری بر نوسان قیمت این ارز دیجیتال داشته باشد. تاریخ نشان داده است که نهنگ های بیت کوین نیز بر نوسان قیمت تاثیرگذار می‌باشند. بعضی از افراد ممکن است تصور کنند که این افزایش شدید قیمت فقط به دلیل حضور نهنگ ها می‌باشد. دلیل این باور این است که اکثر نوسان های شدید قیمت طی آخر هفته ها رخ می‌دهد که معامله کنندگان در تعطیلات به سر می‌برند و نهنگ ها نیز از این فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را می‌کنند. نهنگ ها در هر بازاری وجود دارند، اما بازار ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه ارزش بازار کمی دارد نهنگ های زیادی می توانند بر روی بازار آن تاثیرگذار باشند. یکی از عوامل مهم در نوسانات قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال همین نهنگ ها می باشند.

دلیل دیگر نیز پیش بینی های عجیب ارائه شده می‌باشد که صحبت های جنجالی اسنودن را به همراه داشته است. در خصوص اینکه نوسان قیمت در دستان نهنگ های بیت کوین است یا خیر، معروف ترین پیش بینی به طور ناشناس در ژانویه ۲۰۱۹ بیان شد. طی این پیش بینی ۶ مورد بیان شده است که دو مورد از آنها یعنی قیمت ۵۳۰۰ دلاری در ماه آوریل و قیمت ۹۲۰۰ دلاری در ماه جولای محقق شده اند. مورد بعدی این فهرست قیمت ۱۶۰۰۰ دلاری در انتهای ماه اکتبر بود، هرچند تحقق نیافت. اسنودن نیز به این پیش بینی با قرار دادن عکس پروفایل شخص پیش بینی کننده ناشناس واکنش نشان داد. چنین مواردی در عرصه ارزهای دیجیتال بسیار پیش آمده است و خیلی نمی توان به آنها به عنوان موارد منطقی و درستی استناد کرد. پیش بینی ها ممکن است محقق نشوند و تنها امیدی واهی باشند.

تولد ۱۱ سالگی بیت کوین؛ وایت پیپر ساتوشی ناکاموتو در این روز عرضه شد!

تولد ۱۱ سالگی بیت کوین تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین ( تاریخ ۴ تا ۹ آبان) تحلیل اخبار از نگاه میهن بلاکچین ( تاریخ ۴ تا ۹ آبان)

در حالی که همگی مشغول آماده شدن برای جشن هالووین می‌باشند، مشتاقان کریپتو دلیل دیگری برای برگزاری جشن دارند و آن هم ۱۱ ساله شدن بیت کوین می‌باشد.

هالووین امسال تولد دیگری برای بیتکوین، اولین ارز دیجیتال جهان به همراه داشت. وایت پیپر بیتکوین به اسم “بیت کوین: سیستم پول الکترونیک همتا به همتا” توسط ساتوشی ناکاموتو در تاریخ ۳۱ اکتبر منتشر شد.

تحلیل نویسنده:

امروز تولد ۱۱ سالگی بیت کوین است. ۱۱ سال پیش همچین روزی ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر بیت کوین را عرضه کرد و در آن زمان حتی خود ساتوشی نمی دانست که بیت کوین آیا درست کار می کند یا خیر. اما با گذشت ۱۱ سال بیت کوین با گذر از آزمون و خطاهای زیادی، حال به اینجایی که مشاهده می کنیم رسیده است. بیت کوین تا به حال به تمام مردم دنیا نشان داده است که چه قابلیتی دارد و ۱۱ سال بدون هک باقی ماندن کار راحتی نیست، اما تکنولوژی زیرساخت بیت کوین از پس این مشکل برآمده است. به نظرم بیت کوین آغازگر انقلابی در صنعت مالی خواهد بود. بیت کوین راه را برای دنیایی متفاوت هموار می کند. در حال حاضر تنها ۱۱ سال از حضور بیت کوین می گذرد و اینکه توقع دگرگونی عظیمی داشته باشیم غیر منطقی است. بیت کوین همانند بسیاری از تکنولوژی های جدید به زمان نیاز دارد. باید راه طولانی را طی کند تا جایگاه خود را بیابد. اما نکته جالب این است که ما در مراحل اولیه همراه بیت کوین می باشیم و در حال ساخت تاریخی هستیم که آیندگان از ما یاد می کنند.

بیت کوین و تکنولوژی بلاک چین همراه آن شاید اکنون دست کم گرفته شوند، اما همین تکنولوژی به سادگی توانسته است ضعف های موجود در دولت ها را به نمایش بگذارد و به نظر می رسد تک تک این حرکات کوچک در کنار هم حرکتی انقلابی را به همراه داشته باشند و زمینه سازی برای سرنگون سازی نظام سرمایه باشند.


۵۴۳۲۱

امتیاز ۵ از ۱ رای


منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید