دنیای ارز دیجیتال

تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ در زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار نگه داشته شده است و روندهای صعودی و نزولی تلاش می کنند تا کنترل حرکت را بدست گیرند.

با پایان یافتن هاوینگ، گزافه پردازی و فومو (ترس از دست دادن بازار) به تدریج از بین می روند. قیمت بیت کوین قبل از این رویداد تا حدود سطح ۱۰۰۰۰ دلار افزایش یافت، ولی ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد. در حالی که بسیاری پیش بینی کرده بودند که قیمت این ارز بعد از هاوینگ کاهش می یابد، اما این اتفاق رخ نداد و قیمت از سطح ۸۴۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰ دلار رسید. 

افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۱۰۰۰۰ دلار برای بسته شدن شکاف CME

قیمت بیت کوین با ۲۰۰۰ دلار کاهش، قبل از هاوینگ به سطح ۸۴۰۰ دلار رسید و این باعث ایجاد شکاف CME در آخر هفته شد. پیش بینی بسیاری از معامله گران کاهش قیمت بعد از هاوینگ بود که عکس این رخ داد.

نمودار یک روزه قراردادهای آتی بیت کوین در CME تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟                          10000
نمودار یک روزه قراردادهای آتی بیت کوین در CME

قیمت این ارز پس از هاوینگ افزایش یافت که بلافاصله منجر به بسته شدن شکاف CME در سطح ۱۰۰۰۰ دلار شد. این شکاف با مشخص کردن سقف روند صعودی بعد از هاوینگ منطقه معینی را برای بازارها تعیین کرده است.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

سطح های حمایت بین ۸۲۵۰ تا ۸۵۰۰ دلار ایجاد شدند. شمع های روزانه در بالای سطح ۸۵۰۰ دلار بسته شدند و این نشان می دهد که قطعا علاقه به این منطقه وجود دارد. سطح های مقاومت بین ۹۸۰۰ تا ۱۰۱۰۰ دلار هستند، ولی قیمت بیت کوین موفق به شکستن آنها نشد. همه چیز در بین این سطوح می تواند منطقه معاملاتی بعدی را تعیین کند. ضمن این که گزافه پردازی ها بعد ازهاوینگ در حال تمام شدن هستند و می توان انتظار کاهش نوسانات قیمت را نیز داشت.

شاخص نوسان بیت کوین تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟ 1589781218 571                          10000
شاخص نوسان بیت کوین

اخیرا شاخص نوسان، سطح بالایی از نوسانات قیمت بیت کوین را نشان داد. این نمودار همچنین نوسانات قابل توجه قیمت در نزول شدید ماه مارس را ارائه کرد. نوسانات اخیر مانند نوسانات حین افزایش قیمت در اکتبر سال ۲۰۱۹ بودند. اخبار مربوط به چین منجر به این افزایش از سطح ۷۳۰۰ دلار به ۱۰۵۰۰ دلار شد.

معمولا، این چنین نوساناتی به تدریج از بین می روند و قیمت ثبات پیدا می کند. این منطقی است، چون قیمت قبل از هرگونه افزایش به سطح های بالاتر نیاز به تثبیت شدن دارد.

تثبیت قیمت بیت کوین مانند پساهاوینگ ۲۰۱۶

هاوینگ ۲۰۱۶ شباهت های زیادی با هاوینگ امسال دارد. شایان ذکر است که آخرین هاوینگ در بازار متفاوتی رخ داده و تفاوت هایی نیز با رویداد سال جاری دارد. با این حال، بازارها به دلیل روانشناسی بازار و انسان در چرخه های مشابه حرکت می کنند.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

تشابه هاوینگ سال ۲۰۱۶ با امسال در چیست؟

هاوینگ سال ۲۰۱۶ منجر به افزایش قیمت از سطح ۴۲۵ دلار به سطح ۷۸۰ دلار شد و قبل از این رویداد ۳۰ درصد کاهش یافت. این حرکت کاملا شبیه به رویداد امسال است. قیمت بیت کوین از سطح ۷۷۰۰ دلار عبور کرد و باعث افزایش قیمت به سطح ۱۰۰۰۰ دلار و فروش ارزان و یکجا در بازار آلت کوین ها شد.

البته، چند روز قبل از هاوینگ قیمت کاهش یافت در حالی که در زمان این رویداد شاهد نوسانات پایین بودیم. این روند شبیه به هاوینگ سال ۲۰۱۶ بود. همان طور که نمودارها نشان می دهند، در آن زمان قیمت تقریبا یک ماه پس از هاوینگ در داخل یک منطقه تثبیت شد.

ارزش کل بازار، میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه را حفظ کرده است

به خاطر دارید که بیت کوین چگونه در سال ۲۰۱۸ در سطح ۶۰۰۰ دلار تثبیت شد؟ قیمت بیت کوین در حال حاضر ۵۸ درصد افزایش یافته و ارزش کل بازار دقیقا بالاتر از سطح حمایت سال ۲۰۱۸ است. 

این یک فرصت خوب برای آلت کوین ها است. با پایان یافتن بحث ها پیرامون هاوینگ، آلت کوین ها به احتمال زیاد از روند افزایشی قیمت بیت کوین پیروی خواهند کرد. استفاده از سطوح حمایت میانگین متحرک های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در اینجا مهم هستند. 

نمودار یک روزه ارزش کل بازار تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟ 1589781219 73                          10000
نمودار یک روزه ارزش کل بازار

تا زمانی که ارزش کل بازار در سطح های حمایت این دو میانگین متحرک باقی بماند، به احتمال زیاد افزایش های بیشتری را شاهد خواهد بود. بنابراین ارزش کل بازار باید سطح حمایت ۲۲۵ میلیارد دلار را حفظ کند. اگر این اتفاق رخ دهد، هدف های بعدی ۳۰۰ تا ۳۲۵ میلیارد دلار خواهند بود. در صورت شکستن این سطوح، سطح مقاومت بعدی در ۳۶۰ و ۴۲۵ میلیارد دلار خواهد بود.

سناریوی روند صعودی قیمت بیت کوین

آیا بیت کوین می تواند  این منطقه را بشکند؟ قطعا می تواند. نمودار زیر بیانگر ادامه روند صعودی قیمت است و در حال حاضر روند نزولی بعید به نظر می رسد.

نمودار سناریوی روند صعودی قیمت بیت کوین تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟
نمودار سناریوی روند صعودی قیمت بیت کوین

برای ادامه روند صعودی، قیمت بیت کوین باید سطح حمایت ۹۰۰۰ تا ۹۱۰۰ دلار را حفظ کند. اگر این اتفاق رخ دهد و بیت کوین بتواند چند بار دیگر سطح مقاومت را تست کند،  این سطح مقاومت ضعیف تر خواهد شد.

هرچه یک سطح بیشتر تست شود، ضعیف تر می شود. بنابراین، اگر قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومت افزایش یابد، می توان شاهد ادامه افزایش قیمت به بالای سطح ۱۰۱۰۰ دلار، یعنی ۱۱۴۰۰ و ۱۱۶۰۰ بود.

سناریوی روند نزولی قیمت بیت کوین

سناریوی نزولی واقعا نزولی نیست. این یک اصلاح قیمت سالم در داخل یک ساختار صعودی است. البته، می توان آن را در کوتاه مدت یک روند نزولی به حساب آورد.

نمودار سناریوی روند نزولی قیمت بیت کوین تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح ۱۰۰۰۰ دلار؛ اقدام بعدی چیست؟ 1589781219 314                          10000
نمودار سناریوی روند نزولی قیمت بیت کوین

احتمالا، قیمت بیت کوین به سطح ۹۸۰۰ دلار تا ۱۰۱۰۰ دلار افزایش خواهد یافت، اما دوباره در این منطقه با اصلاح قیمت روبرو خواهد شد. در صورت بروز چنین حرکتی، می توان انتظار اصلاح قیمت به سمت سطح های حمایت ۸۲۵۰ تا ۸۵۰۰ دلار را داشت. این نشانه بدی نیست و می توان آن را یک اصلاح سالم تعبیر کرد.

به طور کلی احتمال وقوع سناریوی نزولی بیشتر از ادامه روند صعودی است، چون هاوینگ به پایان رسیده و بازار دوباره به حالت تعادل خواهد رسید.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید