دنیای ارز دیجیتال

بودجه پیشنهادی ترامپ: وزارت امنیت آمریکا بر ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، لایحه بودجه ۴.۸ تریلیون دلاری آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۱ را منتشر کرد. نکته حائز اهمیت در خصوص این لایحه که روز گذشته منتشر شد، تغییراتی در سیاست‌های دولت آمریکا در مورد ارزهای دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک، در این لایحه جدید، علاوه بر وزارت خزانه داری آمریکا، سرویس سری ایالات‌متحده، زیر مجموعه وزارت امنیت میهن این کشور، وظیفه نظارت بر ارزهای دیجیتال را خواهد داشت.

به گفته مقامات آمریکایی، اضافه شدن این بخش، کارایی در بررسی با جرایم حوزه ارزهای دیجیتال را افزایش می‌دهد. همکاری سرویس سری آمریکا با وزارت خزانه‌داری، نیروی جدید به این وزارتخانه تزریق می‌کند تا بتواند اقداماتش را اجرایی کند. در لایحه بودجه در خصوص اهداف این اقدام می‌خوانیم:

اخلال در امر تامین بودجه تروریست‌ها، امکان مقابله با کشورهای سرکش و آن‌هایی حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند و همچنین شناسایی جرایم مالی.

پیش‌تر سرویس سری آمریکا تنها با عنوان محافظ رئیس جمهور و خانواده او شناخته می‌شد اما وظیفه تحقیق و مبارزه با جرایم مالی گسترده و کلاهبرداری نیز بر عهده این نهاد است.

در بخش دیگری از سند منتشرشده آمده است:

پیشرفت‌های تکنولوژیکی در دهه‌های گذشته همچون ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و افزایش پیوستگی بازارهای مالی بین‌المللی باعث شده تا جرایم سازمان‌یافته پیچیده شوند و موجب روشن شدن این مسئله شده است که میان جرایم مالی و جرایم حوزه مجازی و همچنین تامین مالی تروریسم و تامین مالی کشورهای سرکش، رابطه محکمی وجود دارد.

می‌توان گفت کسانی که لایحه بودجه را تدوین کرده‌اند، سرویس سری آمریکا را عاملی تسریع بخش در روند مبارزه وزارت خزانه‌داری با جرایم مجازی می‌دانند. لازم به ذکر است سرویس سری آمریکا تنها نهادی است که وظیفه حفاظت از ارز دلار به آن واگذار شده است.

تحقیقات سرویس سری در حوزه ارزهای دیجیتال همسو با شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) خواهد بود. این شبکه برای مبارزه با پول‌شویی و رصد ارزهای دیجیتال به منظور یافتن تناقضات با قوانین بانکی و مالی، ایجاد شده است.

وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا، شاخه سرویس سری و وزارت خزانه‌داری آمریکا، تا به اینجا میلیون‌ها دلار بودجه صرف بررسی بلاک چین و فناوری‌های مرتبط با آنها کرده‌اند. چینالایسیس (Chinalysis)، از جمله شرکت‌هایی است که به منظور ساخت ابزارهای لازم با این نهادها همکاری می‌کند.

سند منتشرشده، تنها اولویت‌های ترامپ درباره بودجه سال آینده را مشخص می‌کند و برای تبدیل شدن به قانون راه بسیاری را در پیش دارد که مرحله اول آن گذر از سدی با نام مجلس نمایندگان است.


منبع خبر ” ارزدیجیتال”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید