دنیای ارز دیجیتال

بنیانگذار اتریوم: بعید است ارز دیجیتال چین از بلاک چین استفاده کند!

جو لوبین موسس اتریوم و مدیرعامل کانسنسیس گفت بعید است که ارز دیجیتال چین از بلاک چین استفاده کند.

لوبین طی مصاحبه ای با CNBC در تاریخ ۶ نوامبر اذعان داشت که بانک خلق چین (PBoC) علاقه کمی به جوانب غیرمتمرکز این فناوری دارد.

هیچ دلیل منطقی برای استفاده چین از غیرمتمرکزسازی وجود ندارد

گزارش ها حاکی از آن است که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) توسط بانک خلق چین کنترل خواهد شد و مسئولان نیز اذعان داشته اند که انتظار دارند این دارایی، اثرات مثبت بسیار زیادی نظیر رصد و پیگیری جریان پول در فعالیت های اقتصادی و پشتیبانی از ایجاد سیاست های پولی داشته باشد.

لوبین به CNBC گفت که اگرچه اصول غیرمتمرکزسازی در بلاک چین برای ایجاد اعتماد می‌باشد اما:

چین احتمالا علاقه ای به این ویژگی بلاک چین ندارد. من معتقدم که آنها یوان دیجیتالی ایجاد خواهند کرد که از اصول اولیه رمزنگاری فناوری بلاک چین استفاده خواهد کرد اما دلیل واقعی برای استفاده از ویژگی غیرمتمرکزسازی برای چین وجود ندارد.

لوبین خاطرنشان کرد که اگر این سیستم طوری طراحی شود که به جای بانک مرکزی، توسط چندین عامل اداره شود، مزیت هایی برای ایجاد کنندگان این سیستم به وجود می‌آید تا از تمام جوانب بلاک چین استفاده کنند. اما احتمالا این سیستم فقط دیجیتال می‌باشد و نه غیرمتمرکز.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین برای حفظ کنترل استفاده می‌شود

از آنجایی که CBDC باعث افزایش ظرفیت نهادهای مسئول برای سیاست گذاری و متمرکزسازی نقص های جریان های سرمایه می‌شود، لوبین این ایده را رد کرده و اذعان داشته است که:

به نظرم بانک مرکزی و دولت هم اکنون نیز کنترل چشمگیری بر این عرصه دارند. حدس من این است که از CBDC برای حفظ کنترل موجود استفاده خواهد شد، اما پتانسیل این موضوع را دارد که قابلیت همکاری و مشارکت بین سیستم های عمومی و جهانی را امکان پذیر سازد.

تابستان سال جاری یانگ دانگ (Yang Dong) رییس مرکز تحقیقاتی فناوری مالی و امنیت سایبری دانشگاه رنمین (Renmin) به نشریه چاینا دیلی (China Daily) گفت که CBDC برای کاربردهای غیردولتی و بین المللی نیز آزمایش شده است.

مو چانگ چون (Mu Changchun) معاون رییس بانک خلق چین در ماه آگوست بیان کرد که ساختار CBDC به عنوان سیستم متمرکز و دو سطحی خواهد بود که بانک خلق چین در سطح اول می‌باشد و سطح دوم توسط بانک های داخلی کنترل خواهد شد.

اواخر ماه گذشته نایب رییس مرکز تبادلات بین المللی اقتصادی چین گفت مطمئن است که CBDC رقابت جهانی برای تبدیل شدن به اولین بانک مرکزی عرضه کننده CBDC را خواهد برد.

کمیته دائمی سیزدهمین کنگره خلق چین در تاریخ ۲۶ اکتبر قانون جدیدی را برای قانونمند کردن رمزنگاری تصویب کرد که از یکم ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. گویا قانون جدید بخشی از آماده سازی ها برای ارز دیجیتال مورد نظر می‌باشد.منبع خبر “میهن بلاک چین”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید