دنیای ارز دیجیتال

بلاک چیر؛ اولین جستجوگر کاربر پسند برای شبکه باز تلگرام

علیرغم دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) علیه شبکه باز تلگرام(TON)، که تلگرام را مجبور به تاخیر در راه اندازی شبکه اصلی خود کرده است، جستجوگرهای بلاک چین شبکه آزمایشی آن در دسترس هستند. سایت بلاک چیر(Blockchair) از ساخت اولین جستجوگر کاربر پسند برای شبکه باز تلگرام خبر داد.

توقف راه اندازی جستجوگرها را متوقف نکرده است

در سال ۲۰۱۸، شبکه TON  از عرضه اولیه سکه(ICO) خود توانست ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه جمع آوری کند. در سطح فناورانه، هدف آن ارائه یک توان عملیاتی برای انجام تراکنش ها است که بتواند جایگزین بیت کوین و اتریوم شود و طبق گفته ها توان رقابت با ویزا کارت و مسترکارت را دارد. این پروژه، به دلیل ۲۰۰ میلیون کاربری که تلگرام دارد، بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.

مطابق با وایت پیپر پروژه، این یک شبکه اثبات سهام خواهد بود که از فناوری شاردینگ برای دستیابی به کارایی بالاتر بهره می‌برد. قرار است که از برنامه های غیر متمرکز (DApps) نیز پشتیبانی کند.

تلگرام  بلاک چیر؛ اولین جستجوگر کاربر پسند برای شبکه باز تلگرام 1579778099 110

پیش از این تیم تلگرام یک جستجوگر بلاک چین اولیه برای شبکه آزمایشی آن منتشر کرده بود. بلاک چیر که یک شرکت  نرم افزاری بلاک چینی است، اخیرا نسخه جالبی را مشابه جستجوگرهای شبکه های موجود در پلتفرم خود، منتشر کرد. این شرکت همچنین رابط های کاربری(API) را برای اتصال به بلاک چین  در دسترس توسعه دهندگان قرار داده. اگرچه در اسناد ذکر شده که این شبکه آزمایشی بسیار ناپایدار است. از طریق این رابط کاربری توسعه دهندگان می‌توانند برنامه هایی را بر روی TON بسازند که باعث ارتقاء  و بهبود عملکرد آن شود. بلاک چیر گزارش داد که شبکه آزمایشی فعلی از دو ماه پیش شروع به کار کرده و شبکه اصلی برای ۳۱ اکتبر برنامه‌ریزی شده است.

مشکلات حقوقی تلگرام

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در یک اقدام فوری، راه اندازی برنامه TON را متوقف کرد. این قانون گذار استدلال می کند که ICO تلگرام، یک فروش ثبت نشده از اوراق بهادار بوده است. اخیراً دادگاه، تلگرام را وادار کرد که اسناد بانکی را در مورد استفاده شرکت از بودجه ICO خود در اختیار SEC قرار دهد. این اقدام به دنبال کشف شواهد مهمی است که می تواند استدلال SEC را تقویت کند . SEC ادعا می کند که ICO تلگرام، به نوعی فروش اوراق بهادار است و باید طبق قوانین آن انجام شود.

بلاک چیر؛ اولین جستجوگر کاربر پسند برای شبکه باز تلگرام

تاخیر در راه اندازی، مشکلات دیگری را نیز برای تلگرام بوجود آورده. به این دلیل، اخیرا با صرافی لیکوئید در حال عودت وجوه به سرمایه گذارانی است که از طریق یک  ICO ثانویه غیرمجاز سرمایه گذاری کرده اند. این ICO غیرمجاز توسط تلگرام انجام شده است. تا زمان حل و فصل موضوع ، ادامه روند این پروژه معلق باقی خواهد ماند.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید