دنیای ارز دیجیتال

برگشت قیمت بیت کوین به یک خط روند کلیدی

روندهای صعودی بیت کوین تلاش می کنند تا سطح ۹۰۰۰ دلار را پس بگیرند، اما سطح مقاومت ۸۸۰۰ دلار مانع رسیدن قیمت به این سطح می شود.

قیمت این ارز در ابتدای امروز به سطح ۸۲۵۶ دلار کاهش یافت، ولی در چند ساعت گذشته ۱٫۱۵ درصد افزایش داشت و به سطح ۸۷۰۰ دلار رسید. در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت مانده به هاوینگ، معامله گران با نگرانی منتظرند تا ببینند که آیا قیمت این ارز برتر بازار قادر به پس گرفتن سطح ۹۰۰۰ دلار خواهد بود یا خیر.

در پی کاهش به سطح ۸۲۵۶ دلار، قیمت بیت کوین برای دومین بار طی ۲۴ ساعت به زیر خط روند کانال صعودی رسید. معامله گران بار دیگر اقدام به خرید در کف قیمت کردند و بعد از آن قیمت سریع به سطح ۸۷۸۴ دلار برگشت.

نمودار قیمت بیت کوین  برگشت قیمت بیت کوین به یک خط روند کلیدی
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

به نظر می رسد که حرکت فعلی قیمت بیشتر شبیه به یک اشباع خرید، قبل از یک روند صعودی باشد تا یک روند معکوس. اما معامله گران متوجه خواهند شد که اخیرا میانگین متحرک همگرایی واگرایی در بازه زمانی ساعتی به بالای خط سیگنال کشیده شده و شاخص قدرت نسبی از ۲۰ به ۴۲ رسیده است.

در بازه زمانی ۴ ساعته نیز می توان شاهد برگشت شاخص قدرت نسبی از مناطق اشباع خرید و تغییر رنگ هیستوگرام میانگین متحرک همگرایی واگرایی از قرمز تیره به صورتی بود و این نشان دهنده کند شدن فشار فروش است.

قیمت بیت کوین  برگشت قیمت بیت کوین به یک خط روند کلیدی
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

در حال حاضر،بیت کوین تلاش می کند تا از سد دو نود حجم بالا در شاخص VPVR از ۸۷۳۹ تا ۸۹۵۲ دلار عبور کند. همانطور که در تحلیل های چند روز گذشته گفته شد، سطح حمایت مهم بعد از ۹۸۰۰ دلار، سطح ۸۸۰۰ دلار است و در زیر آن سطح حمایت ۷۴۰۰ دلار قرار دارد که برخی از معامله گران منتظر رسیدن قیمت به این سطح بودند.

خرید بیت کوین  برگشت قیمت بیت کوین به یک خط روند کلیدی 1589261360 747
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

کاهش سریع قیمت در روز شنبه از سطح ۹۹۶۰ به ۸۱۲۲ دلار  منجر به شکستن دو سطح حمایت ذکر شده در بالا شد، اگر روندهای صعودی بتوانند از سد نودهای VPVR در منطقه ۸۷۳۹ تا ۸۹۵۲ دلار عبور کنند، بازیابی به سطح ۹۳۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

چشم انداز آینده قیمت بیت کوین

در کوتاه مدت، معامله گران باید بازه های زمانی ۳۰ دقیقه ای و ساعتی را بررسی کنند تا ببینند آیا افزایش حجم خرید اجازه خواهد داد که قیمت به بالای سطح مقاومت ۸۷۸۴ دلار برسد یا نه.

همانطور که نمودار ساعتی نشان می دهد، یک شکاف حجم VPVR در منطقه ۸۷۶۶ تا ۹۰۲۴ دلار وجود دارد و در صورت غلبه بر سطح ۸۷۸۴ دلار، حجم اجازه افزایش قیمت به سطح ۹۱۷۶ دلار را خواهد داد.

تاکنون معامله گران زیادی اقدام به خرید در خط روند کانال صعودی کرده اند، اما معامله گران محتاط قبل از وارد شدن به یک موقعیت، منتظر مانده اند تا قیمت در نمودار ساعتی به بالای سطح ۸۹۰۰ دلار برسد.

فاندامنتال های بیت کوین قوی تر از همیشه هستند

معیارهای روی زنجیره بیت کوین هنوز هم صعودی هستند. برخی می گویند که این معیارها  بهتر از تحلیل های تکنیکال، قیمت بیت کوین را تعیین می کنند.

رافائل شولتز کرافت از گلس نود اظهار داشت که فقط یک روز به هاوینگ این ارز باقی مانده و فاندامنتال های این ارز  قوی تر از همیشه هستند. وی با مقایسه داده های آخرین هاوینگ و داده های حال حاضر، به نتایج زیر دست یافت:

  • تعداد آدرس های روزانه جدید بیت کوین ۶۸ درصد افزایش یافته و این نشان می دهد که کاربران جدیدی به شبکه وارد شده اند.
  • متوسط حجم تراکنش های روزانه تا ۴۴ درصد افزایش یافته است.
  • متوسط ارزش معاملات روزانه ( بر حسب دلار آمریکا) ۷۰۰ درصد افزایش داشته و این نشان دهنده رشد بیت کوین است.
  • نرخ هش ۶۸۳۷ درصد افزایش داشته است.

منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید