دنیای ارز دیجیتال

بررسی روند بازار؛ مبارزه بیت کوین و آلت کوین ها برای صعود

اخیرا قیمت بیت کوین توانست بالاتر از سطوح مقاومت ۷۲۵۰ دلار و ۷۳۵۰ دلار قرار گیرد. با این حال در عبور از سطح مقاومت ۷۴۰۰ دلار ناکام ماند و در نتیجه افت شدیدی را به همراه داشت. در حال حاضر قیمت کاهش یافته است و نزدیک سطح حمایت ۷۲۰۰ دلار مبادله می شود.

آلت کوین های مهم نیز به همین ترتیب به سطوح حمایت اصلی خود نزدیک شده اند. از جمله اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، اییاس، بایننس کوین، کاردانو، ترون و استلار. اتریوم پس از عبور از سطوح مقاومت ۱۲۲ دلار و ۱۲۵ دلار، در عبور از سطح مقاومت ۱۳۰ دلار شکست خورد. ریپل نیز پایین تر از سطح مقاومت ۰٫۱۹۲ دلار با زاویه نزولی در حال مبادله است.

قیمت بیت کوین

پس از افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح مقاومت ۷۳۵۰ دلار، قیمت این ارز در نزدیکی منطقه ۷۴۰۰ دلار روندی معکوس به خود گرفت. بیت کوین به سطح حمایت خود قبل از عبور از قیمت ۷۳۵۰ دلار، یعنی ۷۲۰۰ دلار بازگشت و در حال حاضر نزدیک همین قیمت مبادله می شود. در صورت ادامه روند نزولی و شکست سطح حمایت ۷۲۰۰ دلاری احتمال کاهش قیمت تا ۷۱۰۰ دلار وجود دارد.

در مقابل، سطوح مقاومت ۷۳۵۰ دلار و ۷۴۰۰ دلار سطوح مقاومت اساسی برای بیت کوین محسوب می شوند. اگر بیت کوین موفق به عبور از سطح مقاومت ۷۴۰۰ دلار شود، احتمال افزایش قیمت تا ۷۵۵۰ دلار و حتی ۷۶۵۰ دلار وجود دارد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در محدوده بین سطح حمایت ۱۲۲ دلار تا سطح مقاومت ۱۳۰ دلار گیر کرده است. اتریوم در عبور از سطح مقاومت ۱۳۰ دلار شکست خورد و هم اکنون نزدیک سطح حمایت اولیه ۱۲۵ دلار مبادله می شود.

اگر یک شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۱۲۲ دلار وجود داشته باشد، احتمال کاهش قیمت تا ۱۱۶ دلار وجود دارد. در غیر اینصورت، احتمال دارد اتریوم بتواند بار دیگر عبور از سطح مقاومت ۱۳۰ دلار را آزمون کند.

قیمت بیت کوین کش، لایت کوین و ریپل

قیمت بیت کوین کش بالاتر از سطح حمایت ۱۸۵ دلار قرار گرفته است و در حال حاضر روند صعودی دارد. سطح مقاومت اولیه در ۱۹۵ دلار قرار دارد و پس از آن سطح مقاومت در ۲۰۰ و ۲۰۵ دلار قرار گرفته است. در صورت نزولی شدن روند، سطح حمایت اصلی در ۱۸۵ دلار قرار گرفته که عبور از آن باعث افت قیمت تا ۱۷۰ دلار خواهد شد.

قیمت لایت کوین در حال حاضر بالاتر از سطح حمایت ۴۰ دلار تثبیت شده است. در صورت صعودی شدن روند، اولین سطح مقاومت در حدود ۴۱٫۵ دلار قرار دارد که عبور از آن می تواند قیمت را بالاتر از ۴۲٫۵ دلار برساند. در صورت نزولی شدن روند و شکست سطح حمایت ۴۰ دلار، سطح حمایت بعدی در نزدیک قیمت ۳۸ دلار است.

قیمت ریپل در محدوده سطح حمایت ۰٫۱۸۵ دلار و سطح مقاومت ۰٫۲ در نوسان است. اگر ریپل به بالاتر از سطح مقاومت ۰٫۱۹۲ دلار و ۰٫۲ دلار برسد، احتمال تغییر روند وجود دارد. در غیر اینصورت قیمت ممکن است به پایین تر از سطح حمایت ۰٫۱۸۵ دلار افت کند و بار دیگر سطح حمایت ۰٫۱۷ دلار را آزمون کند.

سایر آلت کوین ها

طی ساعات گذشته تعدادی از آلت کوین های کوچکتر توانستند بیش از ۵ درصد رشد را تجربه کنند. از جمله آیدوس کیونین(ADK)، دیسنترلند(MANA)، اتریوم کلاسیک(ETC)، کازموس(ATOM)، چین لینک(LINK) و دیجیکسداو(DGD).

به طور خلاصه باید گفت قیمت بیت کوین هنوز بالاتر از سطح حمایت کلیدی ۷۱۰۰ دلار قرار دارد. تا زمانی که قیمت بالاتر از ۷۰۰۰ و ۷۱۰۰ دلار باشد، احتمال یک حرکت صعودی قوی به سمت سطح مقاومت ۷۵۵۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید