دنیای ارز دیجیتال

بررسی روند بازار؛ قرمز شدن قیمت بیت کوین و آلت کوین ها

قیمت بیت کوین اخیرا به زیر سطوح حمایت ۹۳۵۰ دلار و ۹۲۵۰ دلار سقوط کرده است. قیمت بیت کوین در حال حاضر حتی از سطح حمایت ۹۱۵۰ دلار نیز عبور کرده و به نظر می رسد روند نزولی خود را تا ۹۰۰۰ دلار و احتمالا ۸۸۵۰ دلار ادامه دهد.

به طور مشابه قیمت آلت کوین های بزرگ نیز به زیر سطوح حمایت کلیدی کاهش یافته است. از جمله این آلت کوین ها می توان به اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، اییاس، بیت کوین اس وی و استلار اشاره کرد. قیمت اتریوم اکنون از سطوح حمایت ۱۸۸ دلار و ۱۸۵ دلار عبور کرده است. قیمت ریپل نیز سطوح حمایت اصلی ۰٫۲۹۲ دلار و ۰٫۲۸۴ دلار را شکست.

قیمت بیت کوین

فشار فروش باعث شد تا قیمت بیت کوین به زیر سطوح حمایت ۹۳۵۰ دلار و ۹۲۵۰ دلار افت کند. قیمت بیت کوین همچنان در نقطه ضعف قرار دارد، اما سطح حمایت ۹۰۰۰ دلار ممکن است نقش مهمی را ایفا کند. اگر قیمت بیت کوین نتواند بالاتر از ۹۰۰۰ دلار باقی بماند، می تواند روند نزولی خود را به سمت سطح حمایت ۸۸۵۰ دلار ادامه دهد.

در صورت بازگشت روند صودی، سطوح مقاومت در حقیقت همان سطوح حمایت قبلی هستند. یعنی قیمت ۹۲۵۰ دلار و ۹۳۵۰ دلار. ذکر این نکته نیز ضروری است که عبور از سطح مقاومت ۹۴۰۰ دلار برای ایجاد یک روند صعودی مثبت لازم است.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم نتوانست سطح حمایت ۱۹۰ دلار را حفظ کند و باعث شد قیمت از سطح حمایت ۱۸۸ دلار نیز عبور نماید. اتریوم در حال حاضر پایین تر از قیمت ۱۸۵ دلار مبادله می شود و ممکن است این روند ادامه داشته باشد. سطح حمایت اولیه در ۱۸۰ دلار است که عبور از آن می تواند باعث افت قیمت تا ۱۷۸ دلار شود.

در صورت صعودی شدن روند قیمتی، سطوح مقاومت در ۱۸۸ دلار و ۱۹۰ دلار قرار دارد. در صورت شکسته شدن سطح مقاومت ۱۹۰ دلار، روند صعودی می تواند سرعت بیشتری داشته باشد.

قیمت بیت کوین کش، اییاس و ریپل

قیمت بیت کوین کش تا ۳ درصد افت کرد و به زیر سطح حمایت ۲۹۰ دلار رسید. سطح حمایت اولیه برای این ارز در ۲۸۵ دلار قرار گرفته است و در صورت شکست این سطح حمایت، روند نزولی ممکن است قیمت را تا ۲۸۰ دلار کاهش دهد. این یک سطح حمایت حیاتی برای بیت کوین کش است، زیرا عبور از آن باعث سقوط قیمت تا ۲۶۸ دلار و ۲۶۵ دلار خواهد شد.

قیمت اییاس به زیر سطح حمایت ۳٫۵۵ دلار رسید. اگر این روند برای اییاس ادامه یابد، فشار فروش می تواند قیمت را تا ۳٫۴ دلار و ۳٫۳۵ دلار کاهش دهد. بازگشت روند صعودی می تواند قیمت را تا ۳٫۶۵ دلار افزایش دهد.

قیمت ریپل با یک سقوط ۶ درصدی سطوح حمایت ۰٫۳ دلار و ۰٫۲۹۲ دلار را شکست. ریپل حتی به پایین تر از سطح حمایت ۰٫۲۸۴ دلار رسید. سطح حمایت بعدی برای این ارز در ۰٫۲۷۵ دلار قرار دارد. در صورت صعودی شدن روند، سطح حمایت قبلی ۰٫۲۸۴ دلار به عنوان سطح مقاومت اولیه عمل خواهد کرد.

سایر آلت کوین ها

علیرغم نزولی بودن احساسات در بازار، چند آلت کوین توانستند بیش از ۵ درصد صعود قیمتی را تجربه کنند. از جمله دکس چین توکن(DX)، میکر(MKR)، ویچین(VET)، وی سیستم(VSYS)، اسوایپ(SXP) و کازموس(ATOM).

به طور کلی قیمت بیت کوین به همراه آلت کوین ها در حال کاهش است. اگر بیت کوین نتواند سطح حمایت ۹۰۰۰ دلار را حفظ کند احتمال کاهش شدید قیمت وجود دارد. پس از آن سطح حمایت کلیدی بعدی در ۸۸۵۰ دلار قرار خواهد داشت.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید