دنیای ارز دیجیتال

بررسی روند بازار؛ شکست تلاش بیت کوین و آلت کوین ها

پس از یک حرکت صعودی جزئی، قیمت بیت کوین در حفظ منطقه ۸۸۰۰ دلار ناموفق بود. به نظر می رسد سطح مقاومت ۸۸۵۰ دلار نقش خود را خوب بازی کرده است. در نتیجه قیمت بیت کوین یک واکنش نزولی داشت و به زیر سطح ۸۶۵۰ دلار و حتی ۸۵۵۰ دلار رسید.

بیشتر آلت کوین ها نیز به همین ترتیب، پس از شکست برای حفظ افزایش قیمت، به آرامی در حال افت هستند. از جمله اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، بایننس کوین، اییاس، ترون، کاردانو و استلار. اتریوم با سطح مقاومت قوی ۱۷۰ دلار مواجه شده است و در حال حاضر پایین تر از سطح ۱۶۶ دلار مبادله می شود. ریپل نیز با بیش از ۳ درصد افت، پایین تر از سطح کلیدی ۰٫۲۳۲ دلار مبادله می شود.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از شکست در عبور از سطح مقاومت ۸۸۵۰ دلار، روند نزولی آهسته و مداوم را آغاز کرد. بیت کوین سطح حمایت ۸۷۰۰ دلار و ۸۶۵۰ دلار را شکست و حتی از سطح حمایت مهم ۸۵۵۰ دلار نیز عبور کرد. اگر این روند نزولی ادامه داشته باشد، قیمت بیت کوین می تواند با افتی شدید تا سطح حمایت کلیدی ۸۱۵۰ دلار برسد.

در صورت بازگشت روند صعودی، سطح مقاومت اولیه در ۸۶۵۰ دلار قرار گرفته است. با این حال سطح مقاومت اصلی برای خریداران بیت کوین هنوز قیمت ۸۸۵۰ دلار است. عبور از این سطح مقاومت احتمال صعود قیمت تا ۹۲۵۰ دلار را افزایش می دهد.

قیمت اتریوم

تلاش اتریوم برای عبور از سطح مقاومت ۱۷۰ دلار بود. اما تلاش آن ثمری نداشت. احتمالا اتریوم سطوح حمایت ۱۶۲ دلار و ۱۶۰ دلار را آزمایش خواهد کرد. هرگونه افت بیشتر، می تواند قیمت را به سمت سطح حمایت ۱۵۲ دلار سوق دهد.

اگر روند صعودی شود، موج خرید باید بتواند سطح مقاومت ۱۷۰ دلار را بشکند تا اتریوم روند افزایشی مناسبی را آغاز کند. سطح مقاومت مهم بعدی ۱۷۸ دلار خواهد بود.

قیمت بیت کوین کش، لایت کوین و ریپل

قیمت بیت کوین کش نتوانست بالاتر از سطح ۳۴۰ دلار باقی بماند و به آرامی در حال کاهش است. سطح حمایت اولیه در ۳۳۰ دلار قرار گرفته. سطح حمایت اصلی، قیمت ۳۲۵ دلار است که عبور از آن باعث سقوط قیمت تا ۳۰۰ دلار خواهد شد. در صورت صعودی شدن قیمت، سطح مقاومت اصلی در ۳۵۰ دلار قرار گرفته است.

قیمت لایت کوین به زیر سطح ۵۶٫۵ دلار رسیده و ممکن است برای حفظ سطح ۵۵٫۵ دلار بتواند تلاش کند. در صورت عبور از سطح ۵۵٫۵ دلار، قیمت لایت کوین می تواند تا سطح حمایت ۵۲٫۵ دلار افت نماید. در صورت صعودی شدن روند، ابتدا سطح مقاومت ۵۸٫۵ دلار و سپس ۶۰ دلار وارد عمل خواهند شد.

قیمت ریپل با افزایش فشار فروش، شروع به افت کرد و در حال حاضر به زیر سطح حمایت ۰٫۲۳۲ دلار رسیده است. سطح حمایت اصلی قیمت ۰٫۲۲۵ دلار است که عبور از آن می تواند باعث غلبه موج فروش و کاهش قیمت تا سطح حمایت ۰٫۲۱۸ دلار شود.

سایر آلت کوین ها

با توجه به نزولی بودن بازار، بسیاری از آلت کوین ها بیش از ۵ درصد افت قیمت را تجربه کردند. از جمله کمودو(KMD)، بیت کوین اس وی(BSV)، کوانت(QNT)، بیت کوین گلد(BTG)، بیت کوین دیاموند(BCD)، آیوتا(MIOTA)، ویچین(VET)، چین لینک(LINK) و کریپتریوم(CRPT).

به طور خلاصه بیت کوین برای ادامه روند صعودی خود باید از سطح مقاومت ۸۸۰۰ دلار و ۸۸۵۰ دلار عبور کند. اگر این روند رخ ندهد، خطر ریزش قیمت به زیر سطح حمایت ۸۱۵۰ دلار و ۸۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.


منبع خبر ” coinsara ”
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید